Koncerny wprowadzają paliwa odporne na silne mrozy

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 20-01-2006, 17:26

Producenci paliw wprowadzają na rynek oleje napędowe odporne na silne mrozy. Statoil sprzedaje olej "arktyczny", działający w temperaturze minus 36 stopni C, a Grupa Lotos olej napędowy Lotos Citi do minus 30 stopni. Paliwa PKN Orlen przystosowane są do temperatury minus 25 stopni C - wynika z informacji koncernów.

Producenci paliw wprowadzają na rynek oleje napędowe odporne na silne mrozy. Statoil sprzedaje olej "arktyczny", działający w temperaturze minus 36 stopni C, a Grupa Lotos olej napędowy Lotos Citi do minus 30 stopni. Paliwa PKN Orlen przystosowane są do temperatury minus 25 stopni C - wynika z informacji koncernów.

    Jak powiedziała w piątek PAP Krystyna Antoniewicz-Sas, olej "arktyczny" ma takie same parametry jak paliwo sprzedawane na stacjach norweskiego koncernu, znajdujących się w obrębie koła podbiegunowego. Paliwo takie można kupić na 26 stacjach koncernu na terenach Polski wschodniej i południowej.

    Również Grupa Lotos sprzedaje olej napędowy Lotos Citi, który sprawdza się w temperaturze do minus 30 stopni C. Jak powiedział Mateusz Cabak z biura prasowego Grupy Lotos, spółka jest przygotowana na zwiększone zapotrzebowanie na Lotos Citi i inne paliwa zimowe.

    Jak powiedział PAP w piątek rzecznik koncernu PKN Orlen Dawid Piekarz, wszystkie paliwa produkowane przez PKN i sprzedawane na jego stacjach są przystosowane do temperatury minus 25 st. C.

    "Przy takich temperaturach dajemy gwarancję, ale nawet gdy spadnie ona poniżej 25 st. C, nie powinno być problemu" - powiedział Piekarz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane