Koncert: Ciężkie brzmienie

RB
opublikowano: 17-12-2007, 00:00

16.01 w klubie Stodoła w Warszawie

Holenderski zespół Within Temptation pierwsze nieśmiałe sukcesy odniósł w 1997 r., ale dopiero powodzenie albumu „Mother Earth” z 2000 r. odbiło się szerokim echem w krajach Beneluksu. Grupę zaczęto zapraszać na największe festiwale (np. Ozzfest)

oraz jako suport światowych gwiazd metalu. W 2003 roku była już znana w całej Europie, a wydany rok później znakomity album „The Silence Force” spowodował, że kapela zaczęła być postrzegana przez fanów jako jeden z najlepszych reprezentantów ciężkiego brzmienia na świecie. Wtedy też na dobre wizytówką zespołu stał się głos na pół anielskiej, na pół demonicznej Sharon den Adel. Płyta została nagrana z wielkim rozmachem, z wykorzystaniem osiemdziesięcioosobowej orkiestry i chóru. Co ciekawe, partie poszczególnych instrumentów rejestrowane były w różnych krajach: orkiestra i chór w Rosji, perkusja w Belgii, gitary i wokale w Holandii, a całość została zmiksowana w Szwecji! Zespół jest bardzo popularny w Polsce. Within będzie promować w naszym kraju swój nowy album „The Heart Of Everything”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: RB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Koncert: Ciężkie brzmienie