Koncert gwiazd uświetnił 92. urodziny królowej

  • DI
opublikowano: 23-04-2018, 22:00

W Royal Albert Hall odbył się koncert zatytułowany „Queen’s Birthday Party”, ku czci brytyjskiej królowej Elżbiety II, obchodzącej 92. urodziny.

Wystąpili na nim m.in. Sting, Tom Jones, Jamie Cullum, Kylie Minogue, Shaggy oraz Craig David. Koncert Zatytułowany „Queen’s Birthday Party” koncert poprowadzili, składając hołd najdłużej na świecie panującej monarchini, książę Harry (Henryk Walijski) i jego narzeczona — aktorka Meghan Markle. Królowa przybyła do położonej w dzielnicy South Kensington sali koncertowej, upamiętniającej męża królowej Wiktorii, w towarzystwie następców tronu — księcia Karola i księcia Williama.

Zobacz więcej

Fot. Bloomberg

Gdy pod koniec koncertu Elżbieta II weszła na scenę, publiczność wraz z artystami zgotowała jej aplauz i odśpiewała „Happy Birthday”. Wcześniej w Hyde Parku i innych tradycyjnych miejscach — w Tower of London, na zamku w Walii i w mieście Windsor — zagrzmiały armaty, oddając cześć monarchini 41-krotną salwą. Królowa obchodzi urodziny dwa razy w roku: oprócz właściwych, 21 kwietnia, które świętuje w towarzystwie rodziny, uroczyste oficjalne obchody to tzw. Trooping of the Colour, czyli defilada 1400 żołnierzy, 200 koni i 400-osobowej orkiestry wojskowej, organizowana zwykle w drugą sobotę czerwca. Tegoroczne urodziny królowej zbiegły się ze spotkaniem liderów 53. państw Wspólnoty Narodów, zrzeszającej byłe brytyjskie kolonie i części korony. W piątek wybrali oni księcia Karola, następcę brytyjskiego tronu, na przyszłego jej zwierzchnika. Elżbieta II stoi na czele Commonwealthu od 1952 r., gdy wstąpiła na tron. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu