Koncert zdolnych

Teat
opublikowano: 31-03-2006, 00:00

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci co roku przyjmuje do swego grona następców Rafała Blechacza, Piotra Pławnera czy wiolonczelisty Rafała Kwiatkowskiego. I organizuje koncerty najzdolniejszych muzyków młodego pokolenia.

Czternastolatek Sebastian Czaja z Piły ma już na koncie imponujące osiągnięcia: jest laureatem m.in. II nagrody w Międzynarodowym Konkursie Gradus ad Parnassum w Kownie (2004) oraz III nagrody w Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym w Usti nad Orlicą (2005). Aurelia Gaweł, piętnastoletnia klarnecistka z Mikołowa, w 2005 r. wygrała m.in. II nagrodę na Festiwalu Klarnetowym w Piotrkowie Trybunalskim. Najstarsi z wykonawców to pianiści: 18-letnia Dorota Karp z Warszawy i 17-letni Marcin Koziak z Krakowa. Pierwsza uzyskała II nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym Olimpo Musicale w Kownie (2005), Koziak też zajął II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Narwie.

W programie koncertu m.in.: „Sonata Es-dur” Ludwiga van Beethovena, „Ballada f-moll” Fryderyka Chopina, „Rapsodia węgierska” Franza Liszta i „II koncert skrzypcowy d-moll” Henryka Wieniawskiego.

Zamek Królewski, 2 IV, godz. 12.00, bilety (12 zł) do nabycia w dniu koncertu, informacje:

www.fundusz.org,

tel. 022-848-24-68

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Teat

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy