Czytasz dzięki

Koncesjonariusz AW zabierze dzieci na wirtualne lekcje

DI
opublikowano: 03-05-2017, 22:00

Co piąty rodzic dostrzega zagrożenia na drodze, którą jego dziecko pokonuje do szkoły. Co trzeci widzi potrzebę zmian w infrastrukturze drogowej, które mogą poprawić ich bezpieczeństwo — wynika z badań. „Autostrada do szkoły” to program edukacyjny Autostrady Wielkopolskiej (AW), stawiający na poprawę edukacji najmłodszych i infrastruktury.

Dzieci z 50 szkół podstawowych z woj.: wielkopolskiego i lubuskiego, położonych w gminach wzdłuż A2, przeniosą się na wirtualną ulicę, gdzie będą poruszały się zgodnie z przepisami. Zajęcia zostaną przeprowadzone z pomocą specjalnie stworzonej przez spółkę aplikacji, z wykorzystaniem technologii VR (Virtual Reality). Policja w Poznaniu i Gorzowie Wielkopolskim wytypowała miejsca, w których zrealizowana zostanie infrastruktura poprawiająca bezpieczeństwo.

— Program „Autostrada do szkoły” to zarówno edukacja najmłodszych, jak też poprawa poziomu infrastruktury drogowej, zwłaszcza w rejonie szkół. Mamy zidentyfikowane miejsca, w których można poprawić bezpieczeństwo, dzięki np. doświetleniu przejść dla pieszych czy umiejscowieniu spowalniaczy i barierek — powiedział Robert Nowak, wiceprezes Autostrady Wielkopolskiej.

Partnerem w realizacji inwestycji infrastrukturalnych jest Strabag. W roli partnerów program wspierają Kulczyk Foundation i spółka Autostrada Eksploatacja. Zgłoszenia szkół do programu przyjmowane są na stronie stronie www.autostradadoszkoly.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane