Czytasz dzięki

Kończy się najgorszy kwartał rynków akcji od 12 lat

opublikowano: 31-03-2020, 13:27

Choć we wtorek na rynkach akcji przeważa optymizm, to okres mijających trzech miesięcy zapisze się jako najgorszy dla nich od 2008 roku, pisze Reuters.

Szeroki indeks MSCI, pokazujący sytuację na rynkach akcji w 49 krajach, spada o 21 proc. w pierwszym kwartale, najwięcej od 2008 roku. Na poszczególnych rynkach bilans wypada nawet gorzej. Dla europejskich rynków akcji były to najgorsze trzy miesiące od 2002 roku. Giełda w Londynie doznała największej przeceny od 1987 roku. Polski WIG20 stracił w pierwszym kwartale prawie jedną trzecią wartości.

Nastroje na rynkach akcji zaczęły poprawiać się na początku ubiegłego tygodnia. Nie wszyscy jednak wierzą w trwałość tych wzrostów.

- Pomimo znaczącej przeceny od połowy lutego większości uzależnionych od wzrostu aktywów obawiamy się, że przed nami są dalsze spadki – powiedział  Salman Baig, zarządzający inwestycjami w Unigestion. – Nie można bagatelizować tak dużych zmian na rynku, ale leżąca u podstawy przyczyna, pandemia wymuszająca zamykanie coraz większej części gospodarki, wciąż jest obecna – dodał.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane