Konferencja „Przyszłość FinTech”

Materiał partnera
opublikowano: 17-10-2017, 12:12
aktualizacja: 17-10-2017, 12:13

Już 27 października podczas corocznego wydarzenia CFA Investment Summit organizowanego przez Stowarzyszenie CFA Society Poland zostaną postawione ważne pytania dotyczące przyszłości sektora FinTech – obecnie najszerzej komentowanego zjawiska, które od kilku lat ma gigantyczny wpływ na kształt sektora finansowego.

Od ekscytacji do głosów zwątpienia – dynamicznie rozwijającą się i jednocześnie wiążącą się z dużym poziomem ryzyka branżę FinTech można z pewnością uznać za jedno z najczęściej komentowanych w mediach pojęć. Aby się o tym przekonać, wystarczy przyjrzeć się wynikom w wyszukiwarce Google. Fraza FinTech bije rekordy popularności. Stąd duże zainteresowanie sektora finansowego tym zagadnieniem oraz specjalizujących się w tym obszarze start-upów.

– O pojęciu FinTech z pewnością słyszał każdy profesjonalista związany z branżą finansową. Rośnie również świadomość sektora, który poszukuje nowych rozwiązań w obszarze FinTech – mówi prof. Krzysztof Jajuga, Prezes CFA Society Poland. – Wystarczy spojrzeć na programy konferencji organizowanych przez szereg organizacji powiązanych z naszą branżą. Większość z nich porusza zagadnienia bliskie zjawisku digitalizacji, sztucznej inteligencji, neobanków bądź automatyzacji.

– Chcemy być jak najbliżej trendów, które ekscytują i zarazem niepokoją branżę finansową, w tym w szczególności inwestycyjną. Dlatego przyszłości tego sektora poświęciliśmy naszą doroczną konferencję, CFA Investment Summit – dodaje Monika Grabek, Executive Director, CFA Society Poland.

Podczas konferencji teoretycy i praktycy związani z sektorem finansowym oraz branżą FinTech wspólnie porozmawiają o takich zjawiskach, jak m.in. dojrzałość polskiego rynku FinTech, blockchain czy też robo-doradztwo. W konferencji weźmie udział szereg ekspertów z Polski i z zagranicy. Podobnie jak w innych wydarzeniach organizowanych przez CFA Society Poland, również w CFA Investment Summit będzie uczestniczyć blisko 200 przedstawicieli branży finansowej.

Wśród prelegentów konferencji warto wymienić: Tomasza Czechowicza, Partnera Zarządzającego oraz Prezesa Zarządu MCI Capital Group; Marcina Petrykowskiego, Dyrektora Zarządzajacego, EMEA S&P Global Ratings; Panią Aleksandrę Przegalińską, naukowca w dziedzinie sztucznej inteligencji.

– Warto podkreślić, że podczas wydarzenia nie będziemy chcieli jedynie edukować rynku w zakresie rozwiązań FinTech. Po raz pierwszy pytamy również o spojrzenie samych zainteresowanych, czyli finansistów na tę nową branżę. Wyniki naszej ankiety nt. wiedzy i świadomości z FinTech poznamy już 27 października – podsumowuje Monika Grabek.

Szczegóły związane z konferencją oraz rejestracja: www.cfasummit.pl

Data i miejsce: 27 października 2017 r., Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Konferencja „Przyszłość FinTech”