Alternatywne Spółki Inwestycyjne (ASI) – warsztaty praktyczne

Alternatywne Spółki Inwestycyjne (ASI) – warsztaty praktyczne

25 września 2020 / Online

Cel

Warsztat dotyczy praktycznych aspektów funkcjonowania nowej kategorii podmiotów na rynku venture capital, czyli Alternatywnych Spółek Inwestycyjnych (ASI). Wprowadzenie ASI było równoznaczne z poddaniem pod nadzór KNF dotychczas nieregulowanej działalności funduszy VC/PE, prowadzących działalność w formie spółek prawa handlowego, które zbierają aktywa od wielu inwestorów w celu ich korzystnego lokowania. Podjęcie tej działalności wymaga obecnie uzyskania zezwolenia KNF lub – w przypadku funduszy o mniejszej kapitalizacji – wpisu do rejestru Zarządzających ASI, prowadzonego przez KNF. Celem szkolenia jest przedstawienie zagadnień związanych z funkcjonowaniem ASI w Polsce, jako jednego z najkorzystniejszych „wehikułów inwestycyjnych”.


Warsztat adresowany jest do wszystkich tych podmiotów, które zamierzają podjąć lub prowadzą działalność inwestycyjną i zastanawiają się, jaka forma prowadzenia tej działalności będzie dla nich optymalna, a także do osób obsługujących funkcjonowanie ASI oraz do inwestorów.


Podczas warsztatu omówione zostaną w szczególności:


  • zasady doboru optymalnej struktury działalności inwestycyjnej, uwzględniając przy tym przepisy obowiązującego ustawodawstwa (w tym w zakresie wspierania innowacyjności)
  • szczegóły procedury rozpoczęcia działalności ASI, a także funkcjonowanie i zarządzanie ASI
  • obowiązujące regulacje w zakresie nadzoru nad działalnością ASI
  • sposoby pozyskania kapitału w oparciu o ASI
  • koszty funkcjonowania ASI oraz benefity podatkowe
  • sankcje w przypadku naruszenia ustawowych reguł w zakresie organizacji działalności
  • compliance w ASI.


Dlaczego warto wziąć udział w naszych konferencjach?

Lata doświadczenia

Dział konferencji „Pulsu Biznesu” istnieje od 2004 r. Kilkanaście lat doświadczeń i silna marka „Pulsu Biznesu”, pod którą odbywają się wydarzenia, sprawiły, że jesteśmy dziś czołowym organizatorem konferencji biznesowych skierowanych do wyższej kadry zarządzającej..

Profesjonalizm w każdym calu

W ciągu roku kalendarzowego organizujemy ponad 50 konferencji, kongresów, warsztatów i debat, podczas których do dyskusji zapraszamy najlepszych mówców, wybitnych ekspertów i praktyków z poszczególnych branż..

Tysiące zadowolonych klientów

Naszą ambicją jest kreowanie przedsięwzięć związanych z istotnymi, bieżącymi wydarzeniami w gospodarce, przewidywanie trendów oraz umożliwianie wymiany doświadczeń i dzielenia się wiedzą. Od 2004 roku zaufało nam już blisko 20 tys. uczestników..

14

ORGANIZUJEMY SZKOLENIA I EVENTY JUŻ OD 14 LAT

800

OD 2004 ROKU ZORGANIZOWALIŚMY PONAD 800 KONFERENCJI I WARSZTATÓW

20000

MOŻEMY SIĘ POCHWALIĆ TYLOMA KLIENTAMI Z PONAD 1000 FIRM

Kontakt

Miejsce

Sprzedaż, współpraca

Opiekun merytoryczny

Aldona Mlonek
Aldona Mlonek

Project Manager

Współpraca

Mateusz Stempak
Mateusz Stempak

Marketing Manager

Szczegółowa lokalizacja wkrótce


Online

Partner Merytoryczny