Chiny dla polskich przedsiębiorców

11 czerwca 2013 / Katowice, Hotel Monopol

Cel

Współczesne Chiny są ważnym graczem na arenie międzynarodowego handlu.


Mimo ich rosnącego udziału w rynku światowym i intensyfikacji wymiany handlowej na linii Polska-Chiny, w 2012 r. na nasz rynek trafił niespełna 1% chińskiego eksportu. Kluczem do poprawy tego wyniku jest znalezienie na pokaźnym chińskim rynku produktów odpowiednich dla polskich konsumentów. Dla większości polskich przedsiębiorców tamtejszy rynek wciąż kryje wiele tajemnic, co skutecznie powstrzymuje ich przed nawiązaniem wymiany handlowej. Podobnie ma się rzecz z naszym eksportem do Chin, którego wartość w 2012 r. wyniosła niespełna 1,5 mld EUR. Jednak największym problemem jest dysproporcja między importem a eksportem – wartość importu jest dziesięciokrotnie większa.
Rodzi się zatem pytanie - jak sprzedawać polskie produkty do kraju, który pozornie wszystko sam wytwarza? Rynek zbytu „Państwa Środka” to ponad miliard potencjalnych konsumentów, którzy wywodzą się z rosnącej w siłę klasy średniej. Nowa klasa średnia już nie tylko egzystuje, ale także dużo konsumuje, a zatem stanowi atrakcyjną grupę docelową. A czy można polskich konsumentów zainteresować produktami chińskimi? Można, wystarczy tylko wiedzieć, jak ich szukać na chińskim rynku.
Wielu małych i średnich przedsiębiorców wciąż obawia się ekspansji na Daleki Wschód. Głównym problemem jest brak praktycznej wiedzy i konieczność nauki na własnych błędach, które czasem mogą okazać się zbyt kosztowne. W związku z tym celem naszej konferencji jest przedstawienie najbardziej przydatnych aspektów wymiany handlowej.


W trakcie wielu prelekcji i podczas panelu dyskusyjnego dowiedzą się Państwo m.in.:

  • jakie zachęty i ułatwienia oferuje przedsiębiorcom chiński rynek
  • jakie sektory są rekomendowane do współpracy
  • jak nawiązywać kontakty biznesowe z Chinami
  • jak zabezpieczyć wymianę handlową
  • z jakimi obyczajami biznesowymi należy się zapoznać, aby zjednać sobie chińskich kontrahentów

Najwyższej klasy eksperci i praktycy dostarczą Państwu wiedzę niezbędną do nawiązania współpracy biznesowej z chińskimi partnerami, co w efekcie pozwoli Państwu osiągnąć sukces na tamtejszym rynku.

Dlaczego warto wziąć udział w naszych konferencjach?

14

ORGANIZUJEMY SZKOLENIA I EVENTY JUŻ OD 14 LAT

800

OD 2004 ROKU ZORGANIZOWALIŚMY PONAD 800 KONFERENCJI I WARSZTATÓW

20000

MOŻEMY SIĘ POCHWALIĆ TYLOMA KLIENTAMI Z PONAD 1000 FIRM

Kontakt

Sprzedaż, współpraca

Miejsce

Hotel Monopol


Katowice

Współorganizator

Patron