CORPORATE LEGAL MANAGEMENT

Cel

Zarządzanie wysoko kosztową funkcją prawną w przedsiębiorstwach jest zadaniem wyjątkowo wymagającym. Zarządzanie portfelem zadań prawnych „first-in first out” często nie odnosi pożądanego skutku, ze względu na długotrwały okres oczekiwania na wykonanie usługi przez prawnika.

Udział w wydarzeniu pozwoli odpowiedzieć na kluczowe pytania, m.in.:

  • Jaką zatem liczbę prawników zatrudniać, aby właściwie zaadresować potrzeby firmy, a jednocześnie nie generować wysokiego kosztu stałego obsługi prawnej, szczególnie w przypadku gdy natężenie pracy ma charakter zmienny.
  • Czy zatrudnianie kosztownej zewnętrznej obsługi prawnej jest zawsze optymalnym rozwiązaniem? Kiedy jest a kiedy nie?
  • Co zrobić, aby uniknąć efektu zbyt dużej podaży zadań dla działu prawnego w stosunku do prawników będących w dyspozycji firmy (efekt „wąskiego gardła biznesu”), przez utrzymanie zdyscyplinowanego zarządzania funkcją prawną?

Program warsztatów opracowany został z ambicją osiągnięcia dwóch istotnych celów.

Pierwszy to wprowadzenie uczestników w strukturę zarządzania strategicznego i operacyjnego, wewnętrzną funkcją prawną w przedsiębiorstwie, w taki sposób, aby zbudować i utrzymać nowoczesny model wysokiej efektywności prawników. Istotne jest także właściwe zarządzanie ekspozycją na ryzyka prawne i biznesowe oraz wprowadzenie do biznesu wartości dodanej przewyższającej finansowy koszt ich pracy.

Drugi cel to umożliwienie uczestnikom opanowania technik efektywnego zarządzania łańcuchem zadań prawnych przy utrzymaniu dyscypliny kosztowej, w taki sposób, aby wnosić realną i wymierną wartość do biznesu w sposób holistyczny, zintegrowany z kluczowymi celami firmy, jej kulturą i pozostałymi funkcjami w przedsiębiorstwie oraz oparty na wykorzystaniu innowacyjnych, światowej klasy narzędziach budowania Business Excellence, w tym industrializacji, automatyzacji i zarządzania procesami prawnymi.

Dlaczego warto wziąć udział:

Kluczową umiejętnością dla uczestników będzie wykreowanie dynamicznej, innowacyjnej i dostosowanej do potrzeb biznesu funkcji prawnej.

Zdobędą Państwo wiedzę na temat:

podstaw zarządzania strategicznego i operacyjnego w pracy prawnika - jak poprzez efektywność pracy stać się Partnerem Biznesu, istotnie kontrybuującym do osiągania założonych celów biznesowych

zarządzania panelem zadań działu prawnego w oparciu o najnowocześniejsze metodologie pracy i narzędzia Business Excellence

optymalizacji zarządzania ekspozycją prawną, finansową i biznesową podejmowanych działań, przy utrzymaniu wysokiej skuteczności zadań oraz dyscypliny budżetowej kosztu obsługi prawnej.


Wydarzenie kierowane jest do: zarządów spółek kapitałowych, dyrektorów zarządzających przedsiębiorstwami, dyrektorów i leaderów działów prawnych oraz prawników przedsiębiorstw.


Serdecznie zapraszam Państwa do udziału w warsztatach

Aldona Mlonek - Project Manager

Szczegółowe informacje:
tel.(22) 333 98 30
fax.(22) 333 97 78
e-mail: a.mlonek@pb.plDlaczego warto wziąć udział w naszych konferencjach?

14

ORGANIZUJEMY SZKOLENIA I EVENTY JUŻ OD 14 LAT

800

OD 2004 ROKU ZORGANIZOWALIŚMY PONAD 800 KONFERENCJI I WARSZTATÓW

20000

MOŻEMY SIĘ POCHWALIĆ TYLOMA KLIENTAMI Z PONAD 1000 FIRM

Kontakt

Sprzedaż, współpraca

Miejsce

Centrum Konferencyjne NIMBUS (Al. Jerozolimskie 98, Warszawa)


Warszawa

Patron Medialny