Efektywne zarządzanie własnością intelektualną w przedsiębiorstwie

Efektywne zarządzanie własnością intelektualną w przedsiębiorstwie

Cel

Szanowni Państwo,

zapraszam do udziału w warsztatach z zakresu ochrony własności intelektualnej, które odbędą się 5 lipca 2017 w Warszawie.

Celem warsztatów jest przekazanie uczestnikom krok po kroku praktycznej wiedzy dotyczącej kompleksowego spojrzenia na zarządzanie własnością intelektualną w działalności gospodarczej.

Zidentyfikowane zostaną obszary działalności przedsiębiorstwa, w których w praktyce pojawia się konieczność zapewnienia właściwych rozwiązań prawnych dotyczących własności intelektualnej. Praktyka i doświadczenie wskazują, że często brak właściwego zabezpieczenia lub dokładnego rozpoznania ryzyka w jednym z tych obszarów rodzi istotne problemy praktyczne, zakłócające skuteczną działalność gospodarczą.

Uczestnicy będą mieli możliwość spojrzeć na własność intelektualną z perspektywy działalności wewnętrznej i zewnętrznej przedsiębiorstwa.

Istotnym elementem warsztatów będzie przekazanie wiedzy jak tworzyć wartościowe portfolio własności intelektualnej i następnie egzekwować jego ochronę, w tym wchodząc na rynki zagraniczne, a także jak właściwie kształtować umowy dotyczące własności intelektualnej.

Problematyka zostanie przedstawiona także na podstawie case study obejmujących wszystkie etapy biznesowe, poczynając od koncepcji produktu lub usługi, poprzez jej opracowanie, a kończąc na eksploatacji. Będzie to obejmowało w szczególności zagadnienia dotyczące ochrony rozwiązań technicznych, oznaczeń odróżniających, praw autorskich i tajemnicę przedsiębiorstwa.

Zapraszam do udziału w warsztatach!
Aldona Mlonek
Project Manager


Do udziału zapraszamy przede wszystkim:
 • Prezesów, Członków Zarządu
 • Prawników zewnętrznych i wewnętrznych
 • Dyrektorów Działu Prawnego
 • Radców Prawnych
 • Dyrektorów ds. Własności Intelektualnej
 • Rzeczników patentowych
 • Dyrektorów Działu Marketingu

Uczestnikom gwarantujemy:
 • wiedzę na najwyższym poziomie
 • omówienie wyłącznie aktualnych przepisów prawnych
 • możliwość zadania ważnych dla siebie pytań ekspertom
 • atmosferę sprzyjającą poszerzaniu wiedzy
 • certyfikat potwierdzający zdobytą wiedzę

Patron merytoryczny
RöHRENSCHEF jest kancelarią prawną specjalizującą się w rozwiązywaniu strategicznie ważnych dla przedsiębiorców sporów. Naszą misją nie jest samo prowadzenie procesów, ale przede wszystkim zrozumienie potrzeb naszych klientów i zaoferowanie im usług najwyższej jakości.

RöHRENSCHEF od lat jest wskazywany jako jedna z wiodących firm w dziedzinie rozwiązywania sporów w Polsce przez Chambers Global, Chambers Europe i Legal 500.

Klientami RöHRENSCHEF są firmy z Listy 500 Rzeczypospolitej i koncerny międzynarodowe. Kancelaria ma także unikalne kompetencje w zakresie sporów z udziałem podmiotów z Dalekiego Wschodu.

RöHRENSCHEF może poszczycić się istotnymi sukcesami i precedensowymi orzeczeniami w sporach gospodarczych, w tym m.in. z zakresu własności intelektualnej, prawa konkurencji, ochrony konsumentów i sporów korporacyjnych.

RöHRENSCHEF oferuje doradztwo prawne także we współpracy z ekspertami finansowymi, technicznymi i innych specjalności, zapewniających prawnikom Kancelarii wiedzę specjalistyczną pozwalającą na pełne zrozumienie technicznych i ekonomicznych uwarunkowań sporu.

Spółka Dennemeyer & Associates Sp. z o.o. jest kancelarią rzeczników patentowych świadczącą kompleksowe usługi z zakresu własności przemysłowej. Spółka jest częścią międzynarodowej grupy Dennemeyer, która ma ponad pięćdziesięcioletnie doświadczenie w zarządzaniu IP. Usługi kancelarii obejmują reprezentowanie klientów w sprawach dotyczących patentów, wzorów użytkowych, wzorów przemysłowych, znaków towarowych i domen. Kancelaria świadczy pełen zakres usług w sprawach własności przemysłowej - od badań, zgłoszeń i rejestracji, po negocjacje z osobami trzecimi, przygotowywanie umów IP i postępowanie sporne. Obecnie Grupa Dennemeyer reprezentuje klientów bezpośrednio w ponad 10 jurysdykcjach, a w pozostałych krajach Dennemeyer & Associates współpracuje ze sprawdzonymi i doświadczonymi pełnomocnikami, dzięki czemu jesteśmy w stanie rozwiązać każdy problem z zakresu własności przemysłowej, nawet w najbardziej odległych i egzotycznych zakątkach świata.

Dlaczego warto wziąć udział w naszych konferencjach?

14

ORGANIZUJEMY SZKOLENIA I EVENTY JUŻ OD 14 LAT

800

OD 2004 ROKU ZORGANIZOWALIŚMY PONAD 800 KONFERENCJI I WARSZTATÓW

20000

MOŻEMY SIĘ POCHWALIĆ TYLOMA KLIENTAMI Z PONAD 1000 FIRM

Kontakt

Sprzedaż, współpraca

Miejsce

Novotel Airport (ul. 1 Sierpnia 1, Warszawa)


Warszawa

Patron

Patron Merytoryczny

Patron Medialny