Online
Konferencja
22 czerwca 2021
22 czerwca 2021
ESG – Raportowanie niefinansowe w praktyce
None

Cel

Kryteria ESG (Environment, Social and Governance) odgrywają coraz ważniejszą rolę w budowaniu wartości przedsiębiorstwa i relacji z interesariuszami. Ujawnianie rozszerzonych informacji niefinansowych niesie wiele korzyści zarówno dla firm objętych tym obowiązkiem, jak i dla wszystkich zainteresowanych ich działalnością i uzyskiwanymi przez nie wynikami. 

Pozafinansowe aspekty działalności są ważną informacją zarządczą oraz wartościowe dla partnerów biznesowych i klientów, inwestorów i analityków, instytucji nadzorujących i regulatorów, ale także dla przyszłych pracowników i członków społeczności lokalnych, w których te firmy funkcjonują.

Świadomi wyzwań, jakie dla wielu organizacji niosą wymogi w zakresie ujawniania rozszerzonego zakresu informacji niefinansowych, przystąpiliśmy do zorganizowania wydarzenia poświęconego tej problematyce. 

Podczas konferencji zaprezentujemy obowiązki w aspekcie nie tylko wyzwań, ale przede wszystkim korzyści dla interesariuszy i szans dla samych raportujących podmiotów. Konferencja będzie doskonałą okazją do zapoznania się z aktualnym stanem rynku i przyszłymi trendami w zakresie ESG.

Nowe wymagania dotkną szeregu przedsiębiorstw, które dotychczas nie stosowały profesjonalnych metod zarządzania oraz raportowania kwestii społecznej odpowiedzialności, czy szerzej – podejścia do zrównoważonego rozwoju. 


W programie m.in.:

  • Kierunek i trendy ESG - co nas czeka w przyszłości?
  • Doświadczenia spółek w zakresie sprawozdawczości w kontekście danych niefinansowych/ ESG - jak przygotować odpowiedni raport ESG - case studies: Grupy CIECH SA, LPP, Santander Bank Polska, PKN Orlen , GPW i Żabka.
  • Wymogi dotyczące raportowania w całym łańcuch dostaw – wpływ na wykonawców i podwykonawców
  • Wytyczne dotyczące raportowania kwestii praw człowiek, procedury należytej staranności i przeciwdziałanie korupcji .


Adresatami konferencji są m.in.:

  • Prezesi, Członkowie zarządów
  • Osoby odpowiedzialne za zarządzanie i analizę ryzyka (kwestie środowiskowe, społeczne i pracownicze, prawa człowieka, przeciwdziałanie korupcji i łapownictwu)
  • Osoby odpowiedzialne za wdrażanie w firmach zasad społecznej odpowiedzialności i raportowanie społeczne
  • Osoby odpowiedzialne za zapewnienie zgodności działania firmy z przepisami prawa i dobrowolnie przyjętymi zobowiązaniami (compliance)
  • Biegli rewidenci

Dlaczego warto wziąć udział w naszych konferencjach?

Lata doświadczenia

Dział konferencji „Pulsu Biznesu” istnieje od 2004 r. Kilkanaście lat doświadczeń i silna marka „Pulsu Biznesu”, pod którą odbywają się wydarzenia, sprawiły, że jesteśmy dziś czołowym organizatorem konferencji biznesowych skierowanych do wyższej kadry zarządzającej..

Profesjonalizm w każdym calu

W ciągu roku kalendarzowego organizujemy ponad 50 konferencji, kongresów, warsztatów i debat, podczas których do dyskusji zapraszamy najlepszych mówców, wybitnych ekspertów i praktyków z poszczególnych branż..

Tysiące zadowolonych klientów

Naszą ambicją jest kreowanie przedsięwzięć związanych z istotnymi, bieżącymi wydarzeniami w gospodarce, przewidywanie trendów oraz umożliwianie wymiany doświadczeń i dzielenia się wiedzą. Od 2004 roku zaufało nam już blisko 20 tys. uczestników..

14

ORGANIZUJEMY SZKOLENIA I EVENTY JUŻ OD 14 LAT

800

OD 2004 ROKU ZORGANIZOWALIŚMY PONAD 800 KONFERENCJI I WARSZTATÓW

20000

MOŻEMY SIĘ POCHWALIĆ TYLOMA KLIENTAMI Z PONAD 1000 FIRM

Kontakt

Miejsce

Sprzedaż, współpraca

Opiekun merytoryczny

Aldona Mlonek
Aldona Mlonek

Project Manager

Współpraca

Mateusz Stempak
Mateusz Stempak

Marketing Manager

Szczegółowa lokalizacja wkrótce


Online

Patron

Patron Medialny