Webinary - dlaczego warto zakupić szkolenie online?

Dzięki współczesnej technologii dzielenie się wiedzą i zdobywanie nowych informacji stało się niezwykle proste. Bez wychodzenia z domu możemy brać udział w kursach online i webinarach pozwalających na podnoszenie kwalifikacji i odkrywanie zupełnie nowych perspektyw.

Internet stał się dla wielu z nas w pełni naturalnym środowiskiem. Dzięki niemu możemy realizować się na wielu polach. To nie tylko bogate źródło informacji i znakomity sposób na komunikowanie się z innymi. Umożliwia również kompleksową realizację niemal wszystkich życiowych potrzeb. Jedną z nich jest edukacja i rozwój osobisty. Webinary pozwoliły milionom osób na całym świecie na dostęp do wiedzy, która byłaby w innych warunkach po prostu niedostępna ze względu na ograniczenia logistyczne. Szkolenia biznesowe i marketingowe, także te najbardziej prestiżowe, nie wymagają już wygospodarowania sporych nakładów czasu i pieniędzy. Kursy online gwarantują taką samą skuteczność, a jeżeli właściwie będziemy z nich korzystać, osiągniemy jeszcze bardziej satysfakcjonujące rezultaty. Forma webinaru lub webcastu daje wiele dodatkowych możliwości, umożliwia większą interakcję z prowadzącym, ciekawszą formę prezentacji danych i łatwiejsze korzystanie ze źródeł. Aby osiągnąć maksimum korzyści, trzeba jednak wybrać kursy internetowe, które gwarantują najwyższy poziom merytoryczny i dostęp do fachowej wiedzy. Właśnie tym charakteryzują się webinary Pulsu Biznesu.

Designed by Freepik
Designed by Freepik

Webinar: nieograniczony dostęp do wiedzy

Czasy, w których zdobywanie cennych informacji kojarzyło się z trudną dostępnością i koniecznością pójścia na ustępstwa, bezpowrotnie minęły.  Kursy online w formie webinarium stały się powszechne, a dzięki nim każdy z nas może wejść w interakcję z ekspertami z całego świata. Lokalizacja uczestników nie ma przy tym najmniejszego znaczenia, a nowoczesna technologia sprawia, że jesteśmy w stanie osiągać z tego tytułu korzyści, które w stacjonarnym trybie byłyby niemożliwe do uzyskania. Webcast i webinar na stałe weszły do naszego słownika, a najlepsze kursy online już dawno zyskały nie tylko grono oddanych fanów na całym świecie, ale również uznanie w środowiskach naukowych czy biznesowych. Z takiej formy coraz chętniej korzystają zresztą największe korporacje i jednostki badawcze. Warto brać z nich przykład i czerpać maksimum korzyści ze szkoleń biznesowych i szkoleń marketingowych online.

Poznaj aktualne wydarzenia online "Pulsu Biznesu" >>

Webinar – co to jest i dlaczego jest skuteczne?

Chociaż sam termin webinar (tłumaczony również jako webinarium) towarzyszy nam od dłuższego czasu, raczej nie zastanawiamy się nad jego etymologią. Ta tłumaczy tymczasem oba aspekty jego istnienia. Pojęcie składa się z dwóch słów: web i seminar (ang. sieć i seminarium). W języku polskim jego ekwiwalentem jest słowo webinarium, jednak bardzo często korzystamy również z oryginalnego – prostszego i bardziej intuicyjnego – nazewnictwa. Nie bez przyczyny webinar jest również kojarzony z webcastem, czyli technologią umożliwiającą efektywne łączenie ze sobą użytkowników za pośrednictwem internetu. Właśnie on pozwala na przesyłanie sobie obrazu, dźwięku, tekstu czy multimediów. Dzięki połączeniu tych różnorodnych elementów webinary stały się jednym ze standardów współczesnych usług edukacyjnych. Rozwijająca się w niesamowitym tempie technologia sprawia, że kursy i szkolenia online zaskakują formą i umożliwiają realizację zadań, o których można jedynie marzyć w stacjonarnym trybie. Dodatkową korzyścią jest natomiast brak konieczności wychodzenia z domu i możliwość korzystania z webinarium na różnych platformach. Możemy w pełni skupić się na nauce i zdobywaniu nowych doświadczeń, bez konieczności zajmowania się kwestiami organizacyjnymi.

Sprawdzona wiedza: webinary Pulsu Biznesu

Wybierając webinary, warto przede wszystkim zwracać uwagę na to, kto odpowiada za ich realizację. Puls Biznesu ma kilkunastoletnie doświadczenie w organizowaniu konferencji i warsztatów pozwalających na doskonalenie wielu aspektów prowadzenia odpowiedzialnej i dobrze prosperującej działalności gospodarczej czy dostarczania usług na najwyższym poziomie. Dzięki temu wybierając jedno z proponowanych szkoleń online, zyskujesz pewność, że uzyskasz dostęp do wiedzy ekspertów i informacje dotyczące najnowszych i najbardziej zaawansowanych narzędzi, pozwalających osiągać jeszcze lepsze rezultaty w codziennej pracy. Udział w webinariach Pulsu Biznesu umożliwia podniesienie kwalifikacji i dostrzeżenie nowych perspektyw, o czym najlepiej świadczą tysiące usatysfakcjonowanych klientów i zespół ekspertów skupiony wokół każdego wydarzenia.

Korzyści korzystania z webinarium

Lista korzyści wynikających z uczestnictwa w szkoleniach online w formie webinaru jest bardzo długa. Warto wymienić część z nich, aby rozprawić się ze szkodliwymi mitami i ostatecznie przekonać się do tej formy zdobywania wiedzy:

  • Łatwy dostęp: tradycyjne kursy czy szkolenia są nie tylko kosztowne, ale również czasochłonne. Niestety sporo wolnych chwil po prostu marnotrawimy na dojazdy czy przerwy, a w niektórych przypadkach wzięcie udziału w interesującym nas wydarzeniu może być po prostu niemożliwe ze względów logistycznych. Webinar skutecznie eliminuje ten problem: w szkoleniach online możemy wziąć udział z praktycznie dowolnego miejsca, a wiedzę zdobywamy, siedząc w ulubionym fotelu. Oszczędności czasowe dotyczą każdego elementu związanego z kursami internetowymi: rejestracja i korzystanie z webinarium są proste i intuicyjne, nie wymagają od nas żadnych umiejętności technicznych.
  • Ekspercka wiedza: decydując się na współpracę z odpowiednią firmą oferującą kursy online i webinary, zyskujemy dostęp do unikatowej wiedzy i fachowców, z których doświadczenia nie moglibyśmy korzystać w innym przypadku. Profesjonalne kursy przez internet gromadzą grono ekspertów, których wiarygodność łatwo zweryfikować, a ich wiedzę w osobisty sukces przekuły tysiące osób. Dzięki webinarium, aby pójść ich śladem, nie trzeba nawet wychodzić z domu. Zaoszczędzony czas i pieniądze lepiej poświęcić na dalsze podnoszenie kwalifikacji.
  • Jeszcze lepsza forma: webinar ma rosnące z każdym dniem grono zwolenników. Jednocześnie część osób nadal pozostaje sceptyczna wobec szkolenia online. Warto jednak przekonać się do tej formy przekazywania wiedzy. Dzięki technologii webcast nie jest to jedynie pewnego rodzaju substytut stacjonarnych form kształcenia: webinarium już dawno wyprzedziło je zarówno pod względem wartości merytorycznej, jak i możliwości prezentacji informacji i technik przyswajania wiedzy. Użytkownicy zyskują dostęp do różnego typu materiałów multimedialnych, tekstów i artykułów, które mogą wykorzystywać w dowolny sposób. Nie ma potrzeby dźwigania sterty dokumentów i mierzenia się z organizacyjnym chaosem, który często towarzyszy konferencjom i kursom w tradycyjnej formie.
  • Prestiż: jednym z argumentów osób sceptycznie odnoszących się do webinarów jest brak prestiżu, którym mogą poszczycić się spotkania stacjonarne. To jednak kolejny mit. Kursy online od wielu lat cieszą się nie tylko rosnącą popularnością wśród użytkowników, ale również uznaniem środowisk naukowych i biznesowych. Warto zresztą przekonać się, że z tej formy kształcenia chętnie korzystają prestiżowe instytucje. Nie tylko sygnują je swoimi nazwami, ale również propagują idee stojące za szkoleniami online.
  • Oszczędność dotyczy nie tylko czasu: tradycyjne sposoby dzielenia się wiedzą często generują dodatkowe koszty, które w przypadku webinarium po prostu nie istnieją. Dzięki temu większość kursów online jest po prostu tańsza od swoich tradycyjnych odpowiedników. Jeżeli doliczymy do tego koszty transportu i zaoszczędzony czas, okaże się, że pozostanie nam do dyspozycji sporo środków, które możemy przeznaczyć na dalsze kształcenie i kolejne kursy internetowe.
  • Nowoczesność: webinary wykorzystują najnowsze osiągnięcia techniki. Dzięki temu same w sobie wyznaczają kierunek, w którym powinien rozwijać się współczesny biznes, marketing czy nauka. Webcast daje nam przy tym każdego dnia nowe możliwości, więc mamy gwarancję, że jakość kształcenia będzie się ciągle rozwijać, co pozwoli w jeszcze większym stopniu wykorzystywać potencjał webinarium.

Kursy internetowe: różnorodne jak ich odbiorcy

Newsletter konferencje.pb.pl
Informacje o konferencjach, warsztatach, webinarach oraz promocjach. 10% rabatu na każde wydarzenie. Dostęp do wiedzy klasy biznes.
ZAPISZ MNIE
×
Newsletter konferencje.pb.pl
autor: Mateusz Stempak
Ostatnia środa miesiąca
Informacje o konferencjach, warsztatach, webinarach oraz promocjach. 10% rabatu na każde wydarzenie. Dostęp do wiedzy klasy biznes.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: [email protected] W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: [email protected] Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.

Jedną z największych zalet kursów online jest niezwykle bogata i różnorodna oferta, która pozwala na dostęp do fachowej wiedzy specjalistom z wielu dziedzin. Bardzo dużą popularnością cieszą się szkolenia biznesowe. Przedsiębiorcy, którzy szukają bodźców do rozwoju i nowych sposobów na jeszcze efektywniejsze prowadzenie firmy, mogą korzystać z doświadczeń ekspertów i rynkowych praktyków z dowolnego miejsca na ziemi. Kursy online są znakomitym sposobem na udoskonalenie wielu aspektów funkcjonowania przedsiębiorstwa – od kwestii finansowych przez prawne na typowo menedżerskich kończąc. Z kursów internetowych korzysta wiele branż. Szkolenia marketingowe pozwalają specjalistom w tej dziedzinie rozwijać kompetencje i jeszcze lepiej rozumieć możliwości, które daje nam era digital. Webinary online stają się często przepustką do zupełnie nowych możliwości i w doskonały sposób wspierają realizację codziennych obowiązków. 

Rosnąca popularność webinarium

Szkolenia online to bez wątpienia przyszłość edukacji. Dzięki webinarom jesteśmy w stanie otrzymać dostęp do fachowej wiedzy niezależnie od miejsca zamieszkania i innych obowiązków. Chociaż cenimy je głównie za sferę praktyczną, warto zwrócić również uwagę na wielkie idee, które za nimi stoją. Webinar to jeden z podstawowych przejawów demokratyzacji wiedzy: usuwa większość barier, które nierozerwalnie wiążą się z tradycyjną nauką. Siłą rzeczy z możliwości webcastu coraz chętniej korzystają także największe podmioty, w tym najbardziej prestiżowe ośrodki badawcze, opiniotwórcze media, uczelnie czy firmy. Warto spojrzeć na webinar jak na olbrzymią możliwość i standard, który z każdym dniem będzie coraz powszechniejszy.

Kursy online dostępne w każdych warunkach

Wybierając szkolenia online, zyskujemy pewność, że praktycznie nic nie będzie w stanie wpłynąć na przebieg kursu. Wystarczy, że posiadamy dostęp do internetu i chwilę czasu, pozwalającą na wzięcie udziału w webinarium. To także najlepszy sposób na zadbanie o rozwój w czasach pandemii koronawirusa: kiedy tradycyjne szkoły i firmy edukacyjne są zamknięte, technologia webcastu umożliwia zdobywanie nowej wiedzy i kontakt z ekspertami oraz innymi osobami, którym zależy na rozwoju i dostępie do wiarygodnych i fachowych informacji. Szkolenia biznesowe w tej formie umożliwią jeszcze wydajniejsze sterowanie przedsiębiorstwem po zakończeniu lockdownu. Szkolenia marketingowa pomogą natomiast poznać nowe metody radzenia sobie z otaczającym nas kryzysem i pozwolą na budowanie lepszych strategii na zdecydowanie spokojniejszy okres.

Autor: Paweł Łaniewski

Dlaczego warto wziąć udział w naszych konferencjach?

14

ORGANIZUJEMY SZKOLENIA I EVENTY JUŻ OD 14 LAT

Lata doświadczenia

Dział konferencji „Pulsu Biznesu” istnieje od 2004 r. Kilkanaście lat doświadczeń i silna marka „Pulsu Biznesu”, pod którą odbywają się wydarzenia, sprawiły, że jesteśmy dziś czołowym organizatorem konferencji biznesowych skierowanych do wyższej kadry zarządzającej.

800

OD 2004 ROKU ZORGANIZOWALIŚMY PONAD 800 KONFERENCJI I WARSZTATÓW

Profesjonalizm w każdym calu

W ciągu roku kalendarzowego organizujemy ponad 50 konferencji, kongresów, warsztatów i debat, podczas których do dyskusji zapraszamy najlepszych mówców, wybitnych ekspertów i praktyków z poszczególnych branż.

20000

MOŻEMY SIĘ POCHWALIĆ TYLOMA KLIENTAMI Z PONAD 1000 FIRM

Tysiące zadowolonych klientów

Naszą ambicją jest kreowanie przedsięwzięć związanych z istotnymi, bieżącymi wydarzeniami w gospodarce, przewidywanie trendów oraz umożliwianie wymiany doświadczeń i dzielenia się wiedzą. Od 2004 roku zaufało nam już blisko 20 tys. uczestników.