Warszawa
Kongres
23 ‑ 24 maja 2023
23 ‑ 24 maja 2023
Novotel Warszawa Airport
II Kongres Prawo Konsumenckie
II Kongres Prawo Konsumenckie
Nowe regulacje / Prognozy / Wyzwania

Cel

Z dniem 1 stycznia 2023 r. weszło w życie wiele nowych przepisów regulujących obowiązki przedsiębiorców zawierających umowy z konsumentami. Jednocześnie w ostatnim czasie obserwujemy wzmożoną liczbę interwencji Prezesa UOKiK związanych z ochroną konsumentów. Zmiany w prawie oraz interwencje dotyczą wszystkich branż.

Aby zapewnić zgodność działań z prawem konsumenckim , uczestnicy rynku (w tym przede wszystkim reprezentujący ich prawnicy wewnętrzni i zewnętrzni) muszą na bieżąco śledzić i prawidłowo interpretować zmieniające się przepisy, aktualne orzecznictwo i wytyczne organów ochrony konsumentów i Komisji Europejskiej.

Podczas II Kongresu Prawo Konsumenckie prelegenci, grono doświadczonych i cenionych ekspertów z renomowanych kancelarii prawnych a także prawnicy in-house, akademicy, przedstawiciele organizacji branżowych, przedstawiciele UOKiK oraz organizacji konsumenckich, podzielą się z uczestnikami praktyczną wiedzą na temat aktualnych zagadnień i trendów prawa konsumenckiego. Podczas Kongresu nie zabraknie również przestrzeni do dyskusji oraz wymiany doświadczeń.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu, podczas którego prelegenci odpowiedzą na wiele aktualnych pytań, m.in.:

 • Jakie są plany w zakresie ochrony konsumentów na najbliższe lata
 • Czy wysoka inflacja uzasadnia podwyżki cen
 • Ceny omnibusowe - jak prawidłowo wyznaczyć cenę omnibusową i jak prawidłowo informować o obniżkach
 • Jak prawidłowo oznaczać treści reklamowe
 • Dlaczego dark patterns są tak niebezpieczne
 • Umowy zawierane poza lokalem przedsiębiorstwa – nowe reguły
 • Jak będzie działać nowy mechanizm zbiorowego dochodzenia roszczeń
 • CCD 2 – nowe regulacje w zakresie kredytu konsumenckiego

Kto powinien wziąć udział w kongresie

W trakcie Kongresu swoją wiedzę wzbogacą i zaktualizują:

 • Dyrektorzy Działów Prawnych
 • Radcy Prawni
 • Adwokaci
 • Prawnicy Zewnętrzni i Wewnętrzni
 • Prezesi
 • Członkowie Zarządu
 • Dyrektorzy Zarządzający
 • Dyrektorzy Marketingu
 • Rzecznicy konsumentów
 • Wszystkie osoby zainteresowane pogłębieniem i aktualizacją wiedzy w tej szeroko rozwijającej się dziedzinie prawa

Zapewniamy uczestnikom konferencji bezpłatny parking na terenie hotelu

Dlaczego warto wziąć udział w naszych konferencjach?

Lata doświadczenia

Dział konferencji „Pulsu Biznesu” istnieje od 2004 r. Kilkanaście lat doświadczeń i silna marka „Pulsu Biznesu”, pod którą odbywają się wydarzenia, sprawiły, że jesteśmy dziś czołowym organizatorem konferencji biznesowych skierowanych do wyższej kadry zarządzającej..

Profesjonalizm w każdym calu

W ciągu roku kalendarzowego organizujemy ponad 50 konferencji, kongresów, warsztatów i debat, podczas których do dyskusji zapraszamy najlepszych mówców, wybitnych ekspertów i praktyków z poszczególnych branż..

Tysiące zadowolonych klientów

Naszą ambicją jest kreowanie przedsięwzięć związanych z istotnymi, bieżącymi wydarzeniami w gospodarce, przewidywanie trendów oraz umożliwianie wymiany doświadczeń i dzielenia się wiedzą. Od 2004 roku zaufało nam już blisko 20 tys. uczestników..

14

ORGANIZUJEMY SZKOLENIA I EVENTY JUŻ OD 14 LAT

800

OD 2004 ROKU ZORGANIZOWALIŚMY PONAD 800 KONFERENCJI I WARSZTATÓW

20000

MOŻEMY SIĘ POCHWALIĆ TYLOMA KLIENTAMI Z PONAD 1000 FIRM

Kontakt

Miejsce

Sprzedaż, współpraca

Opiekun merytoryczny

Renata Grzeszczak
Renata Grzeszczak

Project Manager - Team Leader

Współpraca

Katarzyna Dziedzic
Katarzyna Dziedzic

Marketing Manager

Novotel Warszawa Airport

ul. 1 Sierpnia 1
Warszawa

Partner Merytoryczny

 • WKB Lawyers

  Jesteśmy jedną z największych polskich kancelarii prawnych o międzynarodowym zasięgu. W ramach ponad 130-osobowego zespołu ekspertów i prawie 30 praktyk oferujemy naszym klientom kompleksowe i szyte na miarę rozwiązania prawne. Prawo konkurencji i prawo konsumenckie to jedna z naszych wiodących specjalizacji. Zajmuje się nią 15-osobowy, ekspercki zespół, który w wielu liczących się rankingach zaliczony został do elitarnego grona najlepszych z najlepszych kancelarii (Top Tier/ Elite). Nasze unikalne doświadczenie budujemy od wielu lat pracując w strategicznych projektach dla największych polskich i zagranicznych przedsiębiorców, często łącząc siły z prawnikami innych specjalizacji. Mamy za sobą setki zleceń realizowanych dla liderów różnych branż – od sektora energetycznego czy finansowego po branżę e-commerce. Są wśród nas także osoby, które zdobywały doświadczenie pracując w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów (w tym Dorota Karczewska, była Wiceprezes UOKIK odpowiedzialna za pion konsumencki). Klienci cenią nas nie tylko za naszą ekspercką wiedzę, ale także za to, że potrafimy byś pragmatyczni, praktyczni i skuteczni. Znamy ich biznesy, bo często towarzyszymy im od wielu lat. Lubimy z nimi pracować!