Online
Webinar
28 kwietnia 2021
28 kwietnia 2021
Jak przygotować się do kontroli i rozliczyć środki otrzymane w ramach Tarczy Antykryzysowej
None

Cel

W trakcie pierwszej, wiosennej fali pandemii koronawirusa wielu polskich przedsiębiorców skorzystało ze wsparcia finansowego oferowanego przez Polski Fundusz Rozwoju i otrzymało wsparcie finansowe na utrzymanie miejsc pracy w ramach programu „Tarcza Finansowa dla Mikro-, Małych i Średnich Firm”. Wsparcie to miało, co do zasady, charakter zwrotny. Zwrot otrzymanej subwencji następuje po 12 miesiącach, zgodnie z ustalonym harmonogramem. Zobowiązanie do zwrotu otrzymanej z PFR subwencji może jednak ulec częściowemu umorzeniu, po spełnieniu warunków określonych w umowie pomiędzy przedsiębiorcą i PFR. Wielkość umorzenia zależy od spełnienia określonych kryteriów, dotyczących m. in. utrzymanych miejsc pracy lub poniesionej straty.

Podczas webinarium przedstawimy zagadnienia, które pozwolą przygotować się przedsiębiorcom do prawidłowego rozliczenia subwencji otrzymanej z PFR.

W trakcie pierwszego z dwóch bloków tematycznych omówimy kwestie dotyczące sposobu monitorowania przez PFR lub inne upoważnione organy prawidłowości wydatkowania środków finansowych pochodzących z subwencji przez przedsiębiorcę. Szczególny nacisk położymy na kwestie związane z dokumentowaniem wydatkowania środków. Drugi z bloków tematycznych poświęcony będzie prawidłowemu przygotowaniu się do rozliczenia otrzymanej subwencji. W jego trakcie przedstawimy kryteria, od których zależy wielkość części subwencji podlegającej umorzeniu, a także kwestie formalne dotyczące sposobu złożenia wniosku o umorzenie subwencji. Prelegenci omówią aktualny stan prawny, z uwzględnieniem najnowszej treści regulaminu dot PFR 1.0 z 14 kwietnia 2021 r.

Podczas webinaru również:

  • Kto i na jakiej podstawie może się spodziewać kontroli?
  • Jakie mechanizmy są stosowane przy typowaniu przedsiębiorców do kontroli?
  • Jakie obszary będą poddane kontroli?
  • W jaki sposób się przygotować i na co zwrócić szczególną uwagę?
  • Jakie mogą być konsekwencje nienależnie otrzymanego wsparcia lub niewłaściwie wydatkowanej pomocy?
  • Jak prawidłowo rozliczyć otrzymaną subwencję
  • Jak prawidłowo sporządzać dokumentację wydatkowania środków
  • Procedura rozliczenia subwencji z PFR
  • Całkowite umorzenie subwencji – omówienie przesłanek
Dlaczego warto wziąć udział w naszych konferencjach?

Lata doświadczenia

Dział konferencji „Pulsu Biznesu” istnieje od 2004 r. Kilkanaście lat doświadczeń i silna marka „Pulsu Biznesu”, pod którą odbywają się wydarzenia, sprawiły, że jesteśmy dziś czołowym organizatorem konferencji biznesowych skierowanych do wyższej kadry zarządzającej..

Profesjonalizm w każdym calu

W ciągu roku kalendarzowego organizujemy ponad 50 konferencji, kongresów, warsztatów i debat, podczas których do dyskusji zapraszamy najlepszych mówców, wybitnych ekspertów i praktyków z poszczególnych branż..

Tysiące zadowolonych klientów

Naszą ambicją jest kreowanie przedsięwzięć związanych z istotnymi, bieżącymi wydarzeniami w gospodarce, przewidywanie trendów oraz umożliwianie wymiany doświadczeń i dzielenia się wiedzą. Od 2004 roku zaufało nam już blisko 20 tys. uczestników..

14

ORGANIZUJEMY SZKOLENIA I EVENTY JUŻ OD 14 LAT

800

OD 2004 ROKU ZORGANIZOWALIŚMY PONAD 800 KONFERENCJI I WARSZTATÓW

20000

MOŻEMY SIĘ POCHWALIĆ TYLOMA KLIENTAMI Z PONAD 1000 FIRM

Kontakt

Sprzedaż, współpraca

Opiekun merytoryczny

Renata Grzeszczak
Renata Grzeszczak

Project Manager - Team Leader

Miejsce

Szczegółowa lokalizacja wkrótce


Online