Nowy jedwabny szlak – Polska i Chiny coraz bliżej

Cel

Szanowni Państwo

Chiny co roku sprowadzają towary i usługi za ok. 2 bln dol. i są drugim, po USA, importerem na świecie. Pod względem wielkości eksportu to od lat niekwestionowany światowy lider.

Równocześnie Chiny pozostają jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek świata. W najbliższych miesiącach, dzięki działaniom m.in. Banku Centralnego, który zdecydował się na obniżkę stóp procentowych – co zawsze pozytywnie wpływa na wzrost popytu na towary i usługi, a także wzrost produkcji i wyhamowanie dynamiki wzrostu cen – ten rozwój może dodatkowo przyspieszyć. Może także zachęcić chińskich inwestorów do zwiększenia inwestycji na nowych rynkach, w tym polskim.

Biorąc pod uwagę nasycenie i kurczenie się rynku Europejskiego, a równocześnie wciąż rosnące zapotrzebowanie m.in. w Polsce, na wysokiej jakości towary po konkurencyjnej cenie, nawiązanie i zacieśnienie współpracy z Państwem Środka jest ogromną szansą zarówno dla polskich eksporterów jak i importerów na długotrwały, dynamiczny rozwój. Równocześnie tempo wzrostu polskich innowacyjnych przedsiębiorstw może być bardzo atrakcyjne z inwestycyjnego punktu widzenia dla chińskich przedsiębiorców.

Dlatego, by przybliżyć Państwu rynek chiński, HSBC Bank Polska i Bonnier Business Polska, wydawca dziennika gospodarczego „Puls Biznesu” zapraszają na konferencję „Nowy jedwabny szlak – Polska i Chiny coraz bliżej”.

Do udziału w konferencji zaprosiliśmy wybitnych ekonomistów, którzy przedstawią Państwu perspektywy rozwoju gospodarczego Chin, wpływ na współpracę gospodarczą z krajami Unii Europejskiej, a także rosnące znaczenie chińskiej waluty w międzynarodowym handlu. W wydarzeniu wezmą także udział praktycy biznesu – przedsiębiorcy, którzy już odnieśli sukces dzięki nawiązaniu kontaktów handlowych z Azją. W czasie dyskusji warsztatowych opowiedzą jak skutecznie wejść rynek chiński, pozyskać wiarygodnych partnerów handlowych – odbiorców i dostawców, i jak konkurować z innymi graczami w swojej branży.

Nasze wydarzenie wspierają instytucje, które do lat pomagają nawiązywać kontakty pomiędzy Polską i Chinami, wspierają inwestorów z obydwu krajów, między innymi przez organizację misji gospodarczych, forów biznesowych, konferencji, spotkań B2B.

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli firm, które są zainteresowane ekspansją oraz pozyskiwaniem towarów z Chin.

Do zobaczenia 21 stycznia.


Na Państwa pytania odpowie Beata Tomaszkiewicz, menedżer projektu i redaktor merytoryczna tego spotkania:
T +48 22 333 9751
M +48 603 503 663
e-mail: b.tomaszkiewicz@pb.pl

Rejestracja na konferencję została zakończona, dziękujemy za zgłoszenia. W razie pytań dotyczących uczestnictwa w konferencji prosimy o kontakt: Joanna Czyczuk, 22 333 98 25, j.czyczuk@pb.plO Organizatorze

HSBC Bank Polska S.A. jest częścią Grupy HSBC, która powstała w 1865 roku, aby wspierać przedsiębiorstwa w rozwoju działalności międzynarodowej. Dziś Grupa HSBC obsługuje 48 milionów klientów za pośrednictwem 6100 placówek zlokalizowanych w 72 krajach i terytoriach Europy, regionu Azji i Pacyfiku, obu Ameryk, a także na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Z aktywami o wartości 2 754 miliardów USD na dzień 30 czerwca 2015 roku, HSBC jest jedną z największych na świecie instytucji finansowych. W Polsce Grupa HSBC działa od 1990 roku za pośrednictwem banku i centrum usług wspólnych. HSBC Bank Polska S.A., z siedzibą w Warszawie i oddziałami w innych kluczowych polskich ośrodkach biznesowych, koncentruje się na świadczeniu usług bankowych klientom korporacyjnym i instytucjonalnym oraz na operacjach skarbowych. Jego ambicją jest bycie wiodącym bankiem międzynarodowym dla polskich firm. Centrum usług wspólnych w Krakowie świadczy usługi na rzecz banku i innych spółek z Grupy HSBC, zlokalizowanych w całej Europie.

Dlaczego warto wziąć udział w naszych konferencjach?

14

ORGANIZUJEMY SZKOLENIA I EVENTY JUŻ OD 14 LAT

800

OD 2004 ROKU ZORGANIZOWALIŚMY PONAD 800 KONFERENCJI I WARSZTATÓW

20000

MOŻEMY SIĘ POCHWALIĆ TYLOMA KLIENTAMI Z PONAD 1000 FIRM

Kontakt

Sprzedaż, współpraca

Miejsce

Centrum konferencyjne DAGO, Warszawa Rondo ONZ 1


Warszawa

Organizator

Partner Merytoryczny

Patron