Polskie firmy ruszają za granicę! Kierunek: Ameryka Północna!

Polskie firmy ruszają za granicę! Kierunek: Ameryka Północna!

Polskie firmy ruszają za granicę! Kierunek: Ameryka Północna!
 / 20 października 2014 / Warszawa

Cel

Polscy przedsiębiorcy handlujący ze Stanami Zjednoczonymi mogą zaliczyć ubiegły rok do wyjątkowo udanych. Eksport naszych towarów na amerykański rynek wyniósł w 2013 r. rekordowe 4,3 mld USD.

Nasze firmy coraz częściej odważają się przecierać nowe szlaki handlowe. Zdaniem ekspertów, nowy rozdział w historii polskiego handlu zagranicznego otwiera się również dlatego, że w strefie euro nie jesteśmy już w stanie szybko zwiększać eksportu. Rozpoczynamy więc ekspansję w nowych, dalszych geograficznie gospodarkach.

Jeszcze w 2008 r. gospodarka USA była dopiero na 19. miejscu wśród głównych odbiorców polskiego eksportu. W tym roku wskoczy najprawdopodobniej do pierwszej dziesiątki!

Z kolei podpisanie w październiku ubiegłego roku przez UE i Kanadę kompleksowej umowy handlowej jeszcze szerzej otworzyło naszym przedsiębiorcom drzwi do tego kraju. Dzięki wysokiemu PKB (52 tys. dol. na mieszkańca w 2012 r.), dynamicznemu wzrostowi (średni realny wzrost PKB od 2000 r. to 2,2%) i stosunkowo niewielkim nierównościom dochodowym w Kanadzie wytworzyła się silna klasa średnia, której wysoki popyt stwarza duże możliwości dla polskich eksporterów.

Podczas naszego spotkania opowiemy o spektakularnych inwestycjach, jak i powolnym, ale efektywnym zdobywaniu rynku amerykańskiego.
Omówimy bariery mentalne i wsparcie instytucjonalne.
Przedstawimy rozwiązania finansowe zapewniające bezpieczeństwo i skuteczność działania na obcym rynku.

W imieniu Pulsu Biznesu,
serdecznie zapraszam -
- Marcin Dobrowolski
project managerStrefa Innowacji - Program CSRO Partnerze Strategicznym

KGHM Polska Miedź S.A.

Jesteśmy światowym producentem miedzi i srebra z ponad 50 – letnim doświadczeniem. Naszym celem jest dołączenie do grupy dużych globalnych producentów miedzi o produkcji około 700 tys. ton miedzi rocznie przy jednoczesnym respektowaniu etyki biznesu, ochrony środowiska i społecznej odpowiedzialności.
Posiadamy jedno z największych na świecie złóż miedzi, dzięki czemu mamy zagwarantowaną ciągłość produkcji w Polsce przez kolejne 40 lat. Wszystkie nasze aktywa rozłożone są na trzech kontynentach. Posiadamy projekty rozwojowe w Polsce, Kanadzie, Chile i na Grenlandii. Dzięki przyjaznemu przejęciu kanadyjskiej spółki Quadra FNX, dziś KGHM International, staliśmy się firmą globalną, której marka jest rozpoznawalna na całym świecie.
Jednym z naszych produktów końcowych są katody zarejestrowane na Giełdach w Londynie i Szanghaju. Nasze srebro rafinowane natomiast posiada certyfikaty giełd w Londynie, Dubaju i Nowym Jorku. W swojej ofercie posiadamy złoto, ołów oraz ren. Spółka z Grupy Kapitałowej KGHM Ecoren jest jedynym w Europie producentem renu z własnych źródeł i trzecim producentem na świecie. W 2011 wyprodukował 6 ton renu metalicznego. Nasza firma należy do czołówki polskich eksporterów. W 2011 eksport wyniósł blisko 12 mld złotych, a sprzedaż ponad 15 mld złotych, co daje spółce mocną pozycję w indeksie WIG 20.
Posiadamy zaawansowaną technologicznie działalność górniczą i hutniczą. Wydobycie rudy miedzi w Polsce jest skoncentrowane w trzech kopalniach: "Lubin", "Rudna" i "Polkowice-Sieroszowice", przetwarzanie rudy w Zakładach Wzbogacania Rud, a produkcja miedzi, srebra i innych produktów w hutach w Głogowie i Legnicy oraz walcowni "Cedynia".
Struktura Grupy KGHM składa się z kilkudziesięciu spółek wspierających działalność podstawową.

O Partnerach

Citi Handlowy to jedna z największych instytucji finansowych w Polsce, łącząca w sobie doświadczenie i najlepsze tradycje polskiej bankowości z nowoczesnym sposobem prowadzenia finansów. Citi Handlowy powstał w marcu 2001 roku, z połączenia Banku Handlowego w Warszawie S.A. - najstarszego komercyjnego banku w Polsce i Citibank (Poland) S.A. Tak właśnie narodziła się instytucja finansowa będąca integralną częścią grupy Citi - wiodącej globalnej instytucji finansowej, prowadzącej około 200 milionów rachunków i działającej w ponad 160 krajach i jurysdykcjach. Citi obsługuje klientów indywidualnych, korporacyjnych, rządowych i instytucjonalnych zapewniając im bogaty wachlarz produktów i usług finansowych w zakresie bankowości detalicznej, bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej, usług maklerskich, bankowości transakcyjnej oraz zarządzania majątkiem.

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych Spółka Akcyjna (KUKE S.A.) jest firmą ubezpieczającą transakcje handlowe polskich przedsiębiorców. Od 1991 roku oferuje usługi zapewniające bezpieczną wymianę handlową zarówno w kraju, jak i za granicą. Jej działalność skupia się na ubezpieczaniu należności z tytułu sprzedaży towarów i usług z odroczonym terminem płatności, a także na udzielaniu gwarancji ubezpieczeniowych.

Dlaczego warto wziąć udział w naszych konferencjach?

14

ORGANIZUJEMY SZKOLENIA I EVENTY JUŻ OD 14 LAT

800

OD 2004 ROKU ZORGANIZOWALIŚMY PONAD 800 KONFERENCJI I WARSZTATÓW

20000

MOŻEMY SIĘ POCHWALIĆ TYLOMA KLIENTAMI Z PONAD 1000 FIRM

Kontakt

Sprzedaż, współpraca

Miejsce

Stadion Narodowy, Loża Platynowa, Al. Księcia Poniatowskiego 1


Warszawa

Partner Strategiczny

Partner