Polskie firmy ruszają za granicę! Kierunek: Daleki Wschód!

Polskie firmy ruszają za granicę! Kierunek: Daleki Wschód!

Polskie firmy ruszają za granicę! Kierunek: Daleki Wschód!
 / 26 czerwca 2014 / Warszawa

Cel

Poznanie innych i poznanie siebie to zwycięstwo bez ryzyka. Poznanie otoczenia i poznanie sytuacji to zwycięstwo całkowite.

Sun Zi (ok. VI w. p.n.e.) – chiński myśliciel i filozof

Kierunek dalekowschodni staje się coraz popularniejszy wśród polskich eksporterów i inwestorów. Jest to wszak najludniejszy region świata: na obszarze ponad 5 mln km² zamieszkuje blisko 2,1 mld mieszkańców.

Obok rozwiniętych gospodarczo Japonii czy Korei, szybko bogaci się również powstająca w Chinach klasa średnia. Średnia pensja we wschodnich prowincjach dorównuje już Europie Wschodniej, a Szanghaj z populacją kilkunastu milionów ludzi ma w 2025 r. dojść do poziomu życia USA.

Polski biznes potrzebuje wsparcia na polu współpracy z dalekowschodnimi kontrahentami. Dlatego też Puls Biznesu, wspólnie z partnerami zaprasza Państwa na specjalne wydarzenie!

Podczas wyjątkowego warsztatu na Stadionie Narodowym poszukiwać będziemy odpowiedzi na najważniejsze pytania:

Gdzie szukać nisz rynkowych?

Jak skutecznie dochodzić swych praw przed Chińskimi Sądami Ludowymi?

Które produkty mogą cieszyć się największym zainteresowaniem?

Jak globalne instytucje finansowe mogą pomóc w ekspansji?

W jaki sposób polska dyplomacja może wesprzeć przedsiębiorców znad Wisły?

Wsparci doświadczeniem polskich firm, które już są obecne na odległych rynkach, wiedzą instytucji wspierających eksport i inwestycje oraz profesjonalizmem polskiej dyplomacji wspólnie poszukamy ścieżek sukcesu na Dalekim Wschodzie!


Strefa Innowacji - Program CSRO Partnerze Strategicznym

KGHM Polska Miedź S.A.

Jesteśmy światowym producentem miedzi i srebra z ponad 50 – letnim doświadczeniem. Naszym celem jest dołączenie do grupy dużych globalnych producentów miedzi o produkcji około 700 tys. ton miedzi rocznie przy jednoczesnym respektowaniu etyki biznesu, ochrony środowiska i społecznej odpowiedzialności.
Posiadamy jedno z największych na świecie złóż miedzi, dzięki czemu mamy zagwarantowaną ciągłość produkcji w Polsce przez kolejne 40 lat. Wszystkie nasze aktywa rozłożone są na trzech kontynentach. Posiadamy projekty rozwojowe w Polsce, Kanadzie, Chile i na Grenlandii. Dzięki przyjaznemu przejęciu kanadyjskiej spółki Quadra FNX, dziś KGHM International, staliśmy się firmą globalną, której marka jest rozpoznawalna na całym świecie.
Jednym z naszych produktów końcowych są katody zarejestrowane na Giełdach w Londynie i Szanghaju. Nasze srebro rafinowane natomiast posiada certyfikaty giełd w Londynie, Dubaju i Nowym Jorku. W swojej ofercie posiadamy złoto, ołów oraz ren. Spółka z Grupy Kapitałowej KGHM Ecoren jest jedynym w Europie producentem renu z własnych źródeł i trzecim producentem na świecie. W 2011 wyprodukował 6 ton renu metalicznego. Nasza firma należy do czołówki polskich eksporterów. W 2011 eksport wyniósł blisko 12 mld złotych, a sprzedaż ponad 15 mld złotych, co daje spółce mocną pozycję w indeksie WIG 20.
Posiadamy zaawansowaną technologicznie działalność górniczą i hutniczą. Wydobycie rudy miedzi w Polsce jest skoncentrowane w trzech kopalniach: "Lubin", "Rudna" i "Polkowice-Sieroszowice", przetwarzanie rudy w Zakładach Wzbogacania Rud, a produkcja miedzi, srebra i innych produktów w hutach w Głogowie i Legnicy oraz walcowni "Cedynia".
Struktura Grupy KGHM składa się z kilkudziesięciu spółek wspierających działalność podstawową.

O Partnerach

Citi Handlowy to jedna z największych instytucji finansowych w Polsce, łącząca w sobie doświadczenie i najlepsze tradycje polskiej bankowości z nowoczesnym sposobem prowadzenia finansów. Citi Handlowy powstał w marcu 2001 roku, z połączenia Banku Handlowego w Warszawie S.A. - najstarszego komercyjnego banku w Polsce i Citibank (Poland) S.A. Tak właśnie narodziła się instytucja finansowa będąca integralną częścią grupy Citi - wiodącej globalnej instytucji finansowej, prowadzącej około 200 milionów rachunków i działającej w ponad 160 krajach i jurysdykcjach. Citi obsługuje klientów indywidualnych, korporacyjnych, rządowych i instytucjonalnych zapewniając im bogaty wachlarz produktów i usług finansowych w zakresie bankowości detalicznej, bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej, usług maklerskich, bankowości transakcyjnej oraz zarządzania majątkiem.

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych Spółka Akcyjna (KUKE S.A.) jest firmą ubezpieczającą transakcje handlowe polskich przedsiębiorców. Od 1991 roku oferuje usługi zapewniające bezpieczną wymianę handlową zarówno w kraju, jak i za granicą. Jej działalność skupia się na ubezpieczaniu należności z tytułu sprzedaży towarów i usług z odroczonym terminem płatności, a także na udzielaniu gwarancji ubezpieczeniowych.

Dlaczego warto wziąć udział w naszych konferencjach?

14

ORGANIZUJEMY SZKOLENIA I EVENTY JUŻ OD 14 LAT

800

OD 2004 ROKU ZORGANIZOWALIŚMY PONAD 800 KONFERENCJI I WARSZTATÓW

20000

MOŻEMY SIĘ POCHWALIĆ TYLOMA KLIENTAMI Z PONAD 1000 FIRM

Kontakt

Sprzedaż, współpraca

Miejsce

Stadion Narodowy, Loża Platynowa, Al. Księcia Poniatowskiego 1


Warszawa

Partner Strategiczny

Partner