Prezentacje i wystąpienia online

Prezentacje i wystąpienia online

23 kwietnia 2021 / online

149 zł netto do 23 kwietnia (cena udziału online)

Cel

Spotkania z zespołami, zebrania, prezentacje produktów i usług obecnie odbywają się online. Dobry prezenter potrafiący połączyć i wykorzystać wiedzę z właściwymi zachowaniami jest kluczem do odniesienia spektakularnego sukcesu podczas prezentacji firmy, jej produktów czy usług. Autentyczność, spójność oraz niepowtarzalność mówcy gwarantują realne korzyści biznesowe.

Jeśli chcesz nauczyć się dobrze prezentować online, utrzymać skupienie słuchaczy i dowiedzieć się, jak stworzyć przekaz by był interesujący i czytelny, nie może Cię zabraknąć na webinarze "Prezentacje i wystąpienia online".

To autorski program przenoszący umiejętności i techniki  warsztatu dziennikarskiego i aktorskiego do wzbogacania umiejętności tych, którzy prowadzą spotkania  przez Internet m.in.: za pośrednictwem Skype’a, Zoom, Microsoft Teams.

Pod okiem doświadczonego trenera medialnego Sławomira Matczaka:

 • Poznasz techniki budowania krótkich wypowiedzi w formie np. wpisu na twitterze czy tzw. telewizyjnej setki
 • Będziesz potrafił budować krótkie wypowiedzi eksperckie, relacje trwające do trzech minut oraz poprowadzić prezentację lub wykład
 • Dowiesz się, jak zaaranżować domowe e-studio
 • Wzbogacisz swoją wiedzę na temat współczesnych form komunikacji internetowej oraz zagrożeń wynikających z takowej
 • Poznasz swoje mocne i słabe strony, poprawisz gestykulację, postawę oraz dykcję
 • Nabierzesz pewności siebie i zdobędziesz umiejętności ułatwiające komunikowanie się z klientami, pracodawcami czy podwładnymiProgram

Piątek, 23 kwietnia

10:00 12:00

Sztuka prezentacji i wystąpień publicznych online

 • Sławomir Matczak, Dziennikarz, Aktor, Prezenter, Szkoleniowiec, Wykładowca
 • Zasady budowania komunikatów do Internetu

- jak przygotować tzw. „setkę”, czyli wypowiedź kilkunastosekundową, lub wpis na Twitterze

- jak zbudować krótki komentarz, jak przygotować dłuższe wystąpienie lub poprowadzić rozmowę /wywiad

- jakie są niezbędne elementy komunikatu

 • Zasady zachowania przed kamerami internetowymi

- jak się zachowywać, by najkorzystniej wypaść podczas video-konferencji

- na jakim siadać tle, jak się oświetlić, jak ustawić mikrofon, gdzie patrzeć i co zrobić z rękami , notatkami i innymi pomocami

 • Manipulacja - czyli jak nie dać się zmanipulować informacjom w sieci i jak przekazywać wiarygodne komunikaty
 • Prezenter w e-prezentacji

- jak zbudować ciekawą prezentację według zasady budowania artykułu w gazecie z tytułem leadem i treścią

- jak rozplanować informacje na slajdach

 • Gest podczas e-wystąpienia - czyli jak prezenter wzbogaca informację swoim zachowaniem
 • Dykcja

- podstawowe ćwiczenia dykcyjne aktorów poprawiające artykulację i emisję głosu

- porady jak mówić do mikrofonu

  

 • 120 min.
online, ,
12:00 12:30

Sesja pytań i odpowiedzi

 • Sławomir Matczak, Dziennikarz, Aktor, Prezenter, Szkoleniowiec, Wykładowca
 • 30 min.
online, ,

Prelegenci

 • Sławomir Matczak

  Sławomir Matczak

  Dziennikarz, Aktor, Prezenter, Szkoleniowiec, Wykładowca
  Dziennikarz - według klasyfikacji telewizyjnej - starszy redaktor. 23 lata pracy w TVP. Zrealizował ponad 10 tys. relacji do serwisów informacyjnych oraz kilkadziesiąt reportaży. Wydawca ponad 2500 programów studyjnych w Panoramie TVP2 i TVP Info. Wie jak pisać komunikaty i jak rozmawiać w mediach i z mediami . Aktor - realizuje szkolenia z dykcji i występów publicznych. Absolwent warszawskiej PWST, aktor Teatru Polskiego w Warszawie . Wie jak wykonać gest, który ma znaczyć to co chcemy. Wie jak mówić wyraźnie i co zrobić, by nie stracić głosu. Prezenter - poprowadził kilkadziesiąt dyskusji panelowych i konferencji transmitowanych przez internet, oraz około 100 prezentacji multimedialnych na inne tematy niż prowadzone szkolenia medialne - wie jak zachować się podczas występu przed kamerami, także internetowymi. Szkoleniowiec - od 1998 roku realizuje konsultacje z zakresu skutecznej informacji, głównie: umiejętności występowania przed kamerą, budowania przekazów dla mediów, techniki mowy oraz prezentacji - także w sieci. Doradza jak działać w sytuacjach kryzysowych, konsultuje Q&A czyli odpowiedzi na trudne pytania zadawane w takich sytuacjach. Przygotowuje rzeczników prasowych i zarządy firm do działania w sytuacjach kryzysu. Dotychczas przeprowadził na rynku ponad 600 szkoleń zamkniętych i kilkadziesiąt otwartych. Wykładowca - od 2009 roku prowadzi zajęcia na wydziałach zarzadania oraz dziennikarstwa i PR na uczelniach w Warszawie, Poznaniu, Katowicach i Krakowie . Prowadził wykłady w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury, Polskim Instytucie Dyplomacji a także w Centrum Edukacji Medialnej Polskiego Radia. Od 2019 wraz z sędziami prowadzi cykl wykładów w szkołach na temat radzenia sobie z cyberprzemocą #HejtStop. W marcu 2020 rozpoczął cykl wykładów Mediaworking dla studentów Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Dlaczego warto wziąć udział w naszych konferencjach?

Lata doświadczenia

Dział konferencji „Pulsu Biznesu” istnieje od 2004 r. Kilkanaście lat doświadczeń i silna marka „Pulsu Biznesu”, pod którą odbywają się wydarzenia, sprawiły, że jesteśmy dziś czołowym organizatorem konferencji biznesowych skierowanych do wyższej kadry zarządzającej..

Profesjonalizm w każdym calu

W ciągu roku kalendarzowego organizujemy ponad 50 konferencji, kongresów, warsztatów i debat, podczas których do dyskusji zapraszamy najlepszych mówców, wybitnych ekspertów i praktyków z poszczególnych branż..

Tysiące zadowolonych klientów

Naszą ambicją jest kreowanie przedsięwzięć związanych z istotnymi, bieżącymi wydarzeniami w gospodarce, przewidywanie trendów oraz umożliwianie wymiany doświadczeń i dzielenia się wiedzą. Od 2004 roku zaufało nam już blisko 20 tys. uczestników..

14

ORGANIZUJEMY SZKOLENIA I EVENTY JUŻ OD 14 LAT

800

OD 2004 ROKU ZORGANIZOWALIŚMY PONAD 800 KONFERENCJI I WARSZTATÓW

20000

MOŻEMY SIĘ POCHWALIĆ TYLOMA KLIENTAMI Z PONAD 1000 FIRM

Kontakt

Sprzedaż, współpraca

Opiekun merytoryczny

Magdalena Sokulska
Magdalena Sokulska

Project Manager

Współpraca

Mateusz Stempak
Mateusz Stempak

Marketing Manager

149 zł netto do 23 kwietnia

Zarejestruj się