Rozwój Odpowiedzialnego Biznesu

Rozwój Odpowiedzialnego Biznesu

Cel

Szanowni Państwo,

Społeczna odpowiedzialność biznesu (ang. CSR) to podejście, bez którego - bez względu na skalę działania i specyfikę branży - coraz trudniej będzie budzić zaufanie m.in. wśród partnerów i klientów, budując przewagę konkurencyjną.
Świadomość znaczenia odpowiedzialnego podejścia do prowadzenia biznesu rośnie z roku na rok. Ciągle jednak można zaobserwować trudności związane z realizowaniem go w sposób strategiczny. Wyzwanie stanowią także takie kwestie jak raportowanie społeczne czy traktowanie wartości etycznych jako podstawę pożądanych przez firmy podstaw i norm postępowania w biznesie.
„Akademia CSR. Rozwój odpowiedzialnego biznesu" to inicjatywa, której celem jest wspieranie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w prowadzeniu działalności zgodnie z zasadami CSR. Podczas konferencji ich przedstawiciele mają szansę przekonać się, że społeczna odpowiedzialność i zrównoważony rozwój to nie filozofia zarezerwowane jedynie dla największych firm.
Wydarzenie stanowi także okazję do spotkania z doświadczonymi ekspertami, takimi jak przedstawiciele Grupy LOTOS SA oraz POLPHARMA SA., którzy na własnym przykładzie dzielą się swoimi doświadczeniami, przemyśleniami i radami. Dodatkowo uczestnicy będą mogli zapoznać się z dobrymi praktykami małych i średnich firm w projekcie realizowanym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Z kolei o sile partnerstw społeczno-biznesowych opowie przedstawiciel Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej.
Po części teoretycznej przewidziane są warsztaty, podczas których będą Państwo mieli możliwość zetknięcia się z praktycznymi kwestiami związanymi z komunikacją CSR, w tym standardami i najnowszymi trendami w zakresie raportowania danych pozafinansowych. Zagadnienia te przedstawi agencja Martis CONSULTING.

W imieniu dziennika Puls Biznesu Serdecznie zapraszam do udziału w tegorocznej edycji Akademii CSR.
Tomasz Jakubiak
Project Manager

Szczegółowe informacje:
Magdalena Kamola
tel. +48 81 822 8495
m.kamola@pb.pl


O Partnerze Regionalnym Konferencji:

Grupa Kapitałowa LOTOS to zintegrowany pionowo koncern naftowy, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą wysokiej jakości produktów. Jest czołowym producentem i dostawcą na rynek m.in. benzyny bezołowiowej, oleju napędowego oraz paliwa lotniczego, a także krajowym liderem w produkcji i sprzedaży olejów silnikowych oraz asfaltów modyfikowanych. Grupa LOTOS jest właścicielem ogólnopolskiej sieci stacji paliw, funkcjonującej pod marką LOTOS.


O Partnerze Konferencji:

Polpharma jest największym polskim producentem leków i liderem polskiego rynku farmaceutycznego. Aktywnie działa na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, Kaukazu i Azji Centralnej. Od 80 lat cieszy się zaufaniem pacjentów, lekarzy oraz partnerów biznesowych. Należy do grona 20 największych firm generycznych na świecie, z obrotami ok. 1 mld dolarów rocznie. Zatrudnia ponad 7000 osób w Polsce i na rynkach zagranicznych. Posiada 7 zakładów produkcyjnych w Polsce, Rosji oraz Kazachstanie oraz 6 ośrodków badań i rozwoju. W Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym stworzyła najnowocześniejsze laboratorium biotechnologiczne w Polsce. Mottem Polpharmy jest hasło Ludzie pomagają Ludziom. Firma angażuje się w edukację i profilaktykę zdrowotną. Wspiera rozwój polskiej nauki, finansując projekty badawcze w dziedzinie farmacji i medycyny.


O Partnerze Merytorycznym:

Martis CONSULTING jest agencją strategicznego doradztwa komunikacyjnego. Agencja prowadzi działalność od 2001 r. Jedyna firma z Europy Środkowo-Wschodniej jest partnerem jednej z największych na świecie niezależnych sieci agencji PR – IPREX. Należy do niej 70 agencji ze 104 biurami w Ameryce Północnej i Południowej, Europie, Bliskim Wschodzie oraz Azji. Martis CONSULTING należy do Związku Firm Public Relations. Agencja specjalizuje się w doradztwie strategicznym, strategiach i raportowaniu CSR, PR korporacyjnym i finansowym. Martis CONSULTING jest jedyną firmą doradczą mającą status EduPartnera Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Jako jedyna agencja PR jest także partnerem merytorycznym Szkoły Głównej Handlowej w realizacji Podyplomowych studiów relacji inwestorskich i komunikacji finansowej.


Dlaczego warto wziąć udział w naszych konferencjach?

14

ORGANIZUJEMY SZKOLENIA I EVENTY JUŻ OD 14 LAT

800

OD 2004 ROKU ZORGANIZOWALIŚMY PONAD 800 KONFERENCJI I WARSZTATÓW

20000

MOŻEMY SIĘ POCHWALIĆ TYLOMA KLIENTAMI Z PONAD 1000 FIRM

Kontakt

Sprzedaż, współpraca

Miejsce

Hotel Scandic, ul. Podwale Grodziskie 9


Gdańsk

Partner Regionalny

Partner

Partner Merytoryczny