Specjalne Strefy Ekonomiczne w Polsce

Specjalne Strefy Ekonomiczne w Polsce

Specjalne Strefy Ekonomiczne w Polsce
 / 28 listopada 2013 / Warszawa

Cel

Jeśli inwestować to gdzie? Najlepiej tam, gdzie stworzone zostały najlepsze ku temu warunki i gdzie można liczyć na dodatkową pomoc ze strony państwa.

Specjalne strefy ekonomiczne są dobrym miejscem do inwestowania zarówno dla wielkich międzynarodowych koncernów, jak i dla małych przedsiębiorstw produkcyjnych. Z możliwości tej skorzystały dotychczas już setki przedsiębiorców, którzy mogą prowadzić swój biznes na preferencyjnych zasadach korzystając min. ze zwolnień podatku dochodowego wygenerowanego z działalności w strefie.

SSE spełniły swą rolę i udowodniły że aktywnie przyczyniają się do rozwoju polskiej gospodarki, dzięki czemu Rada Ministrów przyjęła 14 znowelizowanych rozporządzeń strefowych wydłużających okres funkcjonowania do 31 grudnia 2026 roku.

Przedłużenie okresu działalności stref spowoduje, że strefy nadal będą pełnić rolę zachęty inwestycyjnej i przyczynią się do wzrostu tempa napływu nowych projektów i inwestorów. Przedsiębiorcy zyskają pewność, że instrument, jakim są strefy zostanie zachowany.

87,7 mld zł inwestycji i ponad ćwierć miliona miejsc pracy — to bilans działania SSE.

W perspektywie dalszej działalności Specjalne strefy ekonomiczne mogą przyciągnąć inwestycje o wartości ok. 40 mld zł — szacują eksperci.

Firmy powinny się spieszyć chcąc skorzystać z uzyskania pomocy związanej z inwestycjami SSE na korzystniejszych zasadach.Obecne limity pomocy publicznej 50 proc., 40 proc., bądź 30 proc. będą obowiązywać do 1 lipca 2014 r. W połowie przyszłego roku wejdzie w życie zmiana przepisów, która w większości przypadków spowoduje znaczące pogorszenie warunków korzystania z pomocy, dlatego inwestorzy którzy uzyskają zezwolenie przed wejściem nowych wytycznych, będą mogli korzystać z dotychczasowych, a więc wyższych poziomów pomocy publicznej.

14 utworzonych w Polsce SSE wciąż jeszcze dysponuje wolnymi terenami inwestycyjnymi. Jak skorzystać z tej możliwości, jakie warunki trzeba spełnić by zainwestować w specjalnej strefie ekonomicznej, na jaką pomoc publiczną może liczyć przedsiębiorca inwestujący w specjalnej strefie ekonomicznej?

Będzie o tym mowa w trakcie konferencji "Specjalne strefy ekonomiczne. Nowe wyzwania, inwestycje, rozwój, finansowanie" Do udziału zapraszamy inwestorów działających w Strefach, jak i przedsiębiorstwa, które planują nowe inwestycje w specjalnych strefach ekonomicznych.

Serdecznie Zapraszam,

Aneta Nitschke


Szczegółowe informacje:

Magdalena Kamola
tel. +48 81 822 8495
m.kamola@pb.pl

Zapraszamy do współpracy w zakresie Promocji, Reklamy, Sponsoringu:

Dział Sponsoringu:

Anna Niewodzka
T +48 22 333 9889
K +48 600 013 301
a.niewodzka@pb.pl


O Partnerze

Deloitte Doradztwo Podatkowe to jedna z największych i najdynamiczniej rozwijających się spółek doradztwa podatkowego w Polsce. Zespół tworzy ponad 300 specjalistów, w tym doradców podatkowych, radców prawnych, adwokatów. Klientami Deloitte są największe rodzime przedsiębiorstwa oraz działające w Polsce firmy zagraniczne.

Kontakt

Sprzedaż, współpraca

Miejsce

Hotel Hilton, ul. Grzybowska 63


Warszawa

Partner