Ustawa o dystrybucji ubezpieczeń w praktyce

Ustawa o dystrybucji ubezpieczeń w praktyce

Cel

Szanowni Państwo,

Ustawa z 15 grudnia 2017 roku o dystrybucji ubezpieczeń, opublikowana w Dzienniku Ustaw 29 grudnia 2017 (poz. 2486) ostatecznie wchodzi w życie w pełnym zakresie 1 października 2018 roku. To z całą pewnością bardzo dobra wiadomość dla podmiotów zaangażowanych w dystrybucję ubezpieczeń. Ilość pracy koniecznej do wykonania, aby dostosować organizację do wymogów nowej ustawy, jest na tyle duża, że początkowy termin wdrożenia, czyli 23 lutego 2018, był praktycznie niemożliwy do dochowania, zwłaszcza, że ostateczna treść ustawy była znana dopiero pod koniec grudnia 2017. Czasu na dostosowanie działalności do nowego prawa jest zatem więcej, ale zdecydowanie nie warto odkładać koniecznych prac.

Nowe obowiązki informacyjne, analiza potrzeb klienta, dostarczanie karty produktu, właściwe zarządzanie konfliktem interesów, czy też konieczność dystrybucji ubezpieczeń zgodnie z zasadą najlepiej pojętego interesu klienta, to tylko wybrane obszary nowych przepisów, które wymagają przygotowania zarówno po stronie operacyjno-proceduralnej (zmiany systemach IT, nowe procedury, itp.), ale również oznaczają konieczność przeszkolenia wszystkich sprzedawców i innych osób zaangażowanych w obsługę klienta. A to wszystko wymaga czasu. Jednocześnie, niezbędne zmiany oznaczają też dość spore wydatki związane z ich wdrożeniem.

Dlatego też, aby ułatwić Państwu najefektywniejsze wykorzystanie najbliższych siedmiu miesięcy, bez konieczności ponoszenia zbędnych wydatków na wdrożenie, zapraszamy na konferencję podczas której uznani eksperci przedstawią Państwu praktyczne rozwiązania w tych obszarach, które muszą ulec dostosowaniu do nowych przepisów.

Serdecznie zapraszam do zapoznania się z programem wydarzenia.

Do zobaczenia podczas Konferencji!

Magdalena Sokulska
Project Manager

Do udziału zapraszamy:

 • Towarzystwa Ubezpieczeniowe
 • Multiagencje Ubezpieczeniowe
 • Firmy Brokerskie
 • Banki
 • internetowe porównywarki cen polis
 • Salony Dealerskie
 • Firmy Leasingowe

w szczególności:

Prezesów Zarządów, Członków Zarządów, Dyrektorów, Kierowników, Specjalistów z Departamentów: Zarządzania i Rozwoju Produktów , Prawnego, Likwidacji Szkód oraz Sprzedaży

Uczestnikom gwarantujemy:

 • prelekcje znakomitych ekspertów – specjalistów z zakresu prawa ubezpieczeniowego
 • możliwość zadawania ważnych dla siebie pytań i wyjaśniania swoich wątpliwości
 • atmosferę sprzyjającą poszerzaniu wiedzy
 • możliwość wymiany doświadczeń z uczestnikami rynku oraz zaproszonymi doskonałymi ekspertami
 • imienny certyfikat potwierdzający zdobytą wiedzę

Partner Merytoryczny

Kancelaria CZUBLUN TRĘBICKI to nowoczesna firma prawnicza skoncentrowana na biznesowym podejściu do problemów prawnych założona w 2010 roku przez radców prawnych Piotra Czubluna i Piotra Trębickiego. W 2018 r. do grona partnerów dołączyła adw. Edyta Defańska-Czujko, która z Kancelarią związana jest od 2013 r.
CZUBLUN TRĘBICKI zapewnia kompleksowe wsparcie prawne głównie w zakresie prawa ubezpieczeniowego, prawa zamówień publicznych, prawa pracy, prawa korporacyjnego, prawa procesowego, prawa IT oraz prawa instytucji finansowych.
Dzięki trosce o najwyższą jakość usług Kancelaria może poszczycić się blisko 200 klientami korporacyjnymi, będącymi globalnymi liderami m.in. w branży ubezpieczeniowej, finansowej, energetycznej, budowlanej, medycznej, IT, leasingowej oraz outsourcingowej.
Kancelaria CZUBLUN TRĘBICKI jak również jej partnerzy rekomendowani są przez prestiżowy międzynarodowy ranking prawniczy Chambers Europe.

Dlaczego warto wziąć udział w naszych konferencjach?

14

ORGANIZUJEMY SZKOLENIA I EVENTY JUŻ OD 14 LAT

800

OD 2004 ROKU ZORGANIZOWALIŚMY PONAD 800 KONFERENCJI I WARSZTATÓW

20000

MOŻEMY SIĘ POCHWALIĆ TYLOMA KLIENTAMI Z PONAD 1000 FIRM

Kontakt

Sprzedaż, współpraca

Miejsce

Hotel Bristol, ul. Krakowskie Przedmieście 42/44


Warszawa

Partner Merytoryczny

Patron

Patron Medialny