XIII Forum Polskich Menedżerów Logistyki POLSKA LOGISTYKA

XIII Forum Polskich Menedżerów Logistyki POLSKA LOGISTYKA

Cel

Szanowni Państwo,

już po raz 13. mam zaszczyt zaprosić na Forum Polskich Menedżerów Logistyki POLSKA LOGISTYKA - jedno z największych i najważniejszych wydarzeń na polskim rynku logistycznym.

Forum co roku gromadzi najlepszych ekspertów i już na stałe wpisało się w kalendarz imprez branżowych. Jest to przede wszystkim wyjątkowa okazja do dyskusji w gronie praktyków, odpowiedzialnych za rozwój łańcucha dostaw, zarządzanie zapasami i strategie logistyczne. Rok rocznie, podczas tego wydarzenia poznajemy nowe, światowe trendy i odpowiadamy na najistotniejsze pytania trapiące cały logistyczny rynek.

Wiemy, jak ważnym dla biznesu jest ciągły rozwój, a branża logistyczna jest tego doskonałym przykładem. Efektywne zarządzanie przedsiębiorstwem, poszczególnymi działami, procesami operacyjnymi oraz ludźmi jest ogromnym wyzwaniem dla liderów, a dążenie do bezkonkurencyjności na rynku i ciągłe dostosowywanie się do potrzeb klientów może być dodatkowym obciążeniem dla każdego biznesu.

Dlatego w tym roku skupimy się przede wszystkim na potrzebach liderów logistyki! Odpowiemy na najważniejsze pytania dotyczące szeroko pojętego zarządzania w tej branży i podpowiemy jak zoptymalizować i unowocześnić działania operacyjne. Przedstawimy inspirujące przykłady wdrożeń i działań firm logistycznych z całego świata, ale pokażemy też doskonałe praktyki naszego rodzimego rynku i Państw ościennych.

Uwaga! Zgodnie z tradycją, po zakończeniu pierwszego dnia Forum zapraszamy do udziału w branżowym bankiecie, który będzie doskonałą okazją do swobodnych dyskusji i wymiany kontaktów biznesowych w nieformalnej atmosferze. W tym roku przygotowaliśmy również dla Państwa wyjątkową niespodziankę! Zaraz po bankiecie, zapraszamy na wyjątkowy spektakl w wykonaniu Emiliana Kamińskiego - „W obronie jaskiniowca”.

Serdecznie zapraszamy,

Magdalena Marczak
Project Manager

Tomasz Sączek
Interim Manager, Ekspert w projektach logistycznych


Podczas tegorocznego forum m.in.:

 • Zarządzenie ryzykiem w globalnym supply chain
 • Dojrzały Łańcuch Dostaw zorientowany na partnerstwo i przywództwo
 • Optymalizacja działań logistycznych
 • Logistics 4.0 oraz IoT, czyli logistyka przyszłości
 • Nowoczesna Firma Logistyczna- najlepsza praktyka zarządzania ludźmi w logistyce
 • Czas Kobiet, czyli Ladies First- pierwsze stowarzyszenie kobiet w logistyce
 • Trzy inspirujące debaty z decydentami polskiej logistyki
 • AKADEMIA MENEDŻERA LOGISTYKI

Udział w XIII Forum Polskich Menedżerów Logistyki to m.in.:

 • Inspirujące prelekcje, ożywione dyskusje – zdobądź kompleksową wiedzę na jedynym, unikalnym wydarzeniu
 • Praktyczna wiedza poparta wieloletnimi doświadczeniami prelegentów – dowiedz się, jak inne firmy wykorzystują rozwiązania do efektywnego zarządzania łańcuchem dostaw
 • Innowacyjna formuła Akademii Menedżera Logistyki – weź udział w specjalistycznych warsztatach dedykowanym menedżerom logistyki
 • Najważniejsze debaty o kluczowych dla branży zagadnień – spotkaj się z osobami decydującymi o kierunkach rozwoju branży
 • Ponad 2000 specjalistów dotychczasowych edycji! – wykorzystaj niepowtarzalną okazję do nawiązania cennych kontaktów z przedstawicielami branży

Do udziału w Forum zapraszamy:

Prezesów, Członków Zarządu, Dyrektorów i Wyższą Kadrę Zarządzającą, odpowiedzialną za zarządzanie:

• łańcuchem dostaw
• logistyką
• transportem i zaopatrzeniem
• magazynem i przepływem materiałów
• strategią, rozwojem i operacjami

oraz przedstawicieli operatorów logistycznych, produkcyjnych, firm kurierskich i spedycyjnych i wszystkich zainteresowanych najnowszymi trendami, pozwalającymi na optymalizację zarządzania w obszarze logistyki.

Tematyka Forum zainteresuje również agencje zarządzające nieruchomościami, parkami logistycznymi i halami magazynowymi.


O Współorganizatorze:

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej to miejsce współpracy regionalnego biznesu, instytucji otoczenia biznesu, inicjatyw klastrowych, NGO-sów i administracji. Oferta Centrum to połączenie nowoczesnego ośrodka z kreatywną przestrzenią oraz funkcji merytorycznych. Obok nowoczesnej infrastruktury, którą tworzą m.in.: laboratoria do prowadzenia prac B+R z wykorzystaniem narzędzi informatycznych, sale kreatywne, nowoczesne zaplecze konferencyjno-wystawiennicze, socjalne, networkingowe, charakter miejsca tworzy kapitał intelektualny, a więc kadra Centrum odpowiadająca za merytoryczną działalność CZIiTT w zakresie, m.in.: konsolidacji działań uczelni na rzecz efektywnej komercjalizacji, transferu wiedzy i technologii, badań i analiz, rozwoju młodych innowacyjnych naukowców oraz inkubacji/preinkubacji.

O Partnerach:

Amazon

Jest liderem rynku sprzedaży internetowej, który na swoich stronach oferuje miliony produktów z ponad 30 kategorii. Firma rozpoczęła działalność operacyjną w Polsce w 2014 roku. W tym czasie zbudowała między innymi trzy centra logistyki e-commerce, z których dwa znajdują się w Bielanach Wrocławskich k. Wrocławia, a trzecie w Sadach k. Poznania oraz Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku. Amazon obecnie zatrudnia ponad 5700 osób i nadal prowadzi rekrutację.

TRANSPOREON Group

Oferuje rozwiązania systemowe w chmurze dla logistyki transportowej w postaci platformy logistycznej TRANSPOREON, platformy przetargowej TICONTRACT oraz platformy logistycznej dla handlu MERCAREON. Platformy pozwalają optymalizować procesy transportowe i logistyczne oraz komunikację między przemysłem, handlem, przewoźnikiem, kierowcą i odbiorcą towarów. Rezultat: obydwie strony otrzymują odpowiednie oferty, odpowiednie kursy, odpowiednie terminy załadunku – a dzięki temu mogą zaoszczędzić czas i koszty.

DB Schenker

Oferujemy pełny zakres rozwiązań logistycznych, wszystkie rodzaje transportu, magazynowanie, nowoczesne technologie. Zarządzamy globalnymi łańcuchami dostaw dla producentów, eksporterów i importerów wiodących marek. Prowadzimy projekty dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta. Dzięki sieci połączeń lądowych, lotniczych i oceanicznych oraz logistyce magazynowej, towary klientów sprawnie trafiają na światowe rynki. Nasze strategiczne cele są silnie związane ze zrównoważonym rozwojem i odpowiedzialnym biznesem. Budujemy kulturę Lean. Dbamy o rozwój i bezpieczeństwo naszych pracowników i kurierów.

ABC Data S.A.

Lider nowoczesnej dystrybucji sprzętu IT i elektroniki użytkowej w regionie CEE, która działa bezpośrednio w 8 państwach Europy Środkowo-Wschodniej. ABC Data oferuje ponad 180 tys. produktów przeszło 1000 renomowanych marek. Wielokrotnie wyróżniona nagrodą EMEA Channel Academy dla najlepszego dystrybutora regionu CEE. W 2015 roku, po raz kolejny, zajęła pierwsze miejsce w rankingu Computerworld TOP 200, utrzymując status największej firmy informatycznej na polskim rynku. Jako pierwsza firma z Polski została członkiem GTDC, prestiżowego stowarzyszenia największych dystrybutorów IT na świecie. Od 2010 roku jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

POCZTA POLSKA

Lider polskiego rynku usług listowych i paczkowych. Gęsta sieć placówek w całym kraju, około 23 tysiące listonoszy, osobne oddziały doręczeniowe bezpośrednio z kilkunastu centrów wysyłkowych to atuty, które przekładają się na wysoką jakość, terminowość i bezpieczeństwo powierzonych przesyłek. Poczta Polska dzięki elastycznej ofercie, systemowi monitoringu i powiadamiania o przesyłkach jest obecnie najchętniej wybieranym operatorem logistycznym w Polsce. Poza paczkami i listami, Poczta Polska oferuje także szeroki wachlarz innych usług dla eCommerce, m.in. usługi z zakresu marketingu bezpośredniego, usługi bankowe, ubezpieczeniowe, eZwroty, sprzedaż wysyłkową oraz logistykę gotówki.

DCLOG

Specjalizuje się w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań dla firm logistycznych i produkcyjnych w oparciu o różnorodne technologie z zakresu IT. Posiada w ofercie wiele unikalnych rozwiązań służących podnoszeniu efektywności operacji magazynowych, kontroli oraz jakości procesów. W portfolio znajdują się systemy do dokumentacji fotograficznej palet oraz wideo paczek, zarządzania awizacjami i dokami, potwierdzaniem dostaw do odbiorców, systemami komunikacji z pracownikami w magazynach. Misją jest bycie liderem na rynku innowacyjnych rozwiązań IT i automatycznej identyfikacji; firma chce stale podążać za światowymi osiągnięciami w tej dziedzinie oraz oferować je klientom.

Firma MTL ASCO Sp. z o. o. od 1992 roku działa w branży urządzeń transportu wewnętrznego bliskiego, zarówno po stronie sprzedaży, jak i przy obsłudze po sprzedażowej i jest wyłącznym dystrybutorem sprzętu marki HELI oraz TCM na terenie Polski. Obecnie wśród głównych obszarów aktywności Spółki możemy wyróżnić sprzedaż/ wynajem oraz serwis i naprawa urządzeń transportu wewnętrznego w szczególności sprzedaż podnośników widłowych i sprzętu wewnątrz magazynowego oraz sprzedaż i montaż systemów magazynowych. Wśród naszych największych klientów możemy wymienić tak prestiżowe firmy jak: Wojsko Polskie, ArcelorMittal, KGHM S.A., FAM CYNKOWNIE OGNIOWE S.A., Auchan Polska, Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów, SHARP Manufacturing, MAPEI Polska, JYSK Polska, Onduline Polska, Rosti Polska, ALTRAD Polska, ANWIL S.A., PGNiG S.A., SKANSKA, MEIKO Polska, Sohbi Craft Polska.

Panattoni Europe jest częścią Panattoni Development Company, jednego z największych deweloperów powierzchni przemysłowych na świecie, prowadzącego działalność w 26 oddziałach w Ameryce Północnej i Europie. Panattoni obecny jest w Europie Środkowej od 2005 roku. Deweloper wybudował dotychczas w Polsce, Czechach i Niemczech ponad 4 miliony m kw. nowoczesnej powierzchni przemysłowej. W ramach Panattoni Europe działa struktura, dedykowana projektom dopasowanym do indywidualnych potrzeb najemców, typu build-to-suit. Wśród kluczowych klientów są takie firmy jak Amazon, UPS, TNT, Kellogg, Carrefour, Kaufland, Castorama, GE, Jonson Electrics, Arvato Services Polska, Coty Cosmetics, DSV, H&M, Intermarché, Leroy Merlin, ND Logistics, Still, Schenker czy Tesco. Oprócz Polski Panattoni Europe ma swoje przedstawicielstwa w Wielkiej Brytanii, Czechach, Luksemburgu, Niemczech i w Rumunii.

www.panattoni.pl

EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne. Nasza wiedza oraz świadczone przez nas najwyższej jakości usługi przyczyniają się do budowy zaufania na rynkach kapitałowych i w gospodarkach całego świata. W szeregach EY rozwijają się utalentowani liderzy zarządzający zgranymi zespołami, których celem jest spełnianie obietnic składanych przez markę EY. W ten sposób przyczyniamy się do budowy sprawniej funkcjonującego świata. Robimy to dla naszych klientów, społeczności, w których żyjemy i dla nas samych.

www.ey.com/pl

Dlaczego warto wziąć udział w naszych konferencjach?

14

ORGANIZUJEMY SZKOLENIA I EVENTY JUŻ OD 14 LAT

800

OD 2004 ROKU ZORGANIZOWALIŚMY PONAD 800 KONFERENCJI I WARSZTATÓW

20000

MOŻEMY SIĘ POCHWALIĆ TYLOMA KLIENTAMI Z PONAD 1000 FIRM

Kontakt

Sprzedaż, współpraca

Miejsce

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, ul. Rektorska 4


Warszawa

Partner Strategiczny

Organizator

Współorganizator

Patron Honorowy

Patron