XIII Kongres Prawo Konkurencji

XIII Kongres Prawo Konkurencji

29 ‑ 30 listopada 2021 / Warszawa, Crowne Plaza - Warsaw

Cel

Prawo antymonopolowe i nieuczciwe zachowania rynkowe to wciąż niestety temat wielu głośnych doniesień i informacji medialnych. Orzeczenia i kary nakładane przez organy nadzorujące są często skutkiem braku znajomości aktualnie obowiązujących regulacji prawnych lub nieumiejętnego ich odczytywania. Uczestnicy rynku, w tym przede wszystkim reprezentujący ich prawnicy wewnętrzni i zewnętrzni muszą na bieżąco śledzić nie tylko zmieniającą się teorię, ale też aktualne orzecznictwo. Dotyczy to wszystkich graczy rynku, bez względu na segmenty i branże.

Już po raz trzynasty przygotowaliśmy dla Państwa unikalne spotkanie —Kongres Prawo Konkurencji, który w tym roku odbędzie się w dniach 29 -30 listopada w Warszawie. Wydarzenie zyskało miano jednego z najważniejszych i najciekawszych w Polsce spotkań poświęconych tematyce prawa antymonopolowego. Tegoroczna edycja to grono doświadczonych i cenionych prelegentów, Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, przedstawiciele renomowanych kancelarii prawnych oraz teoria poparta przede wszystkim bogatą praktyką prawniczą i prezentacją najnowszego orzecznictwa.

Zapraszam do wysłuchania inspirujących prelekcji, które z pewnością udzielą odpowiedzi na wiele pytań, m. in.:

 • jakie są plany i priorytety UOKiK na następne lata, aktualne trendy w zakresie kontroli przedsiębiorstw przez organy nadzorujące
 • jakie prawa ma przedsiębiorca w czasie kontroli i przeszukania
 • jakie są refleksje dotyczące pierwszych postępowań i decyzji Prezesa UOKiK w zakresie karania menedżerów
 • Jak zarządzać ryzykiem antymonopolowym w organizacji

W programie ponad to.:

 • Platformy internetowe pod lupą – nowe propozycje legislacyjne Komisji Europejskiej
 • Walka Prezesa UOKiK z sieciami handlowymi – praktyczne aspekty przeciwdziałania nieuczciwemu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej w obrocie produktami rolnymi i spożywczymi
 • Zatory płatnicze – pierwsze decyzje Prezesa UOKiK i kolejne postępowania w toku. Wskazówki na przyszłość
 • Propozycja nowych zasad unijnego prawa konkurencji dla umów wertykalnych i ich znaczenie dla krajowego przedsiębiorcy

Kto powinien wziąć udział w kongresie

W trakcie Kongresu swoją wiedzę wzbogacą i zaktualizują:

 • Dyrektorzy Działów Prawnych
 • Radcy Prawni
 • Adwokaci
 • Prawnicy Zewnętrzni i Wewnętrzni
 • Prezesi
 • Członkowie Zarządu
 • Dyrektorzy Zarządzający
 • Dyrektorzy Marketingu
 • Wszystkie osoby zainteresowane pogłębieniem i aktualizacją wiedzy w tej szeroko rozwijającej się dziedzinie prawa

Dlaczego warto wziąć udział w naszych konferencjach?

Lata doświadczenia

Dział konferencji „Pulsu Biznesu” istnieje od 2004 r. Kilkanaście lat doświadczeń i silna marka „Pulsu Biznesu”, pod którą odbywają się wydarzenia, sprawiły, że jesteśmy dziś czołowym organizatorem konferencji biznesowych skierowanych do wyższej kadry zarządzającej..

Profesjonalizm w każdym calu

W ciągu roku kalendarzowego organizujemy ponad 50 konferencji, kongresów, warsztatów i debat, podczas których do dyskusji zapraszamy najlepszych mówców, wybitnych ekspertów i praktyków z poszczególnych branż..

Tysiące zadowolonych klientów

Naszą ambicją jest kreowanie przedsięwzięć związanych z istotnymi, bieżącymi wydarzeniami w gospodarce, przewidywanie trendów oraz umożliwianie wymiany doświadczeń i dzielenia się wiedzą. Od 2004 roku zaufało nam już blisko 20 tys. uczestników..

14

ORGANIZUJEMY SZKOLENIA I EVENTY JUŻ OD 14 LAT

800

OD 2004 ROKU ZORGANIZOWALIŚMY PONAD 800 KONFERENCJI I WARSZTATÓW

20000

MOŻEMY SIĘ POCHWALIĆ TYLOMA KLIENTAMI Z PONAD 1000 FIRM

Kontakt

Miejsce

Sprzedaż, współpraca

Opiekun merytoryczny

Renata Grzeszczak
Renata Grzeszczak

Project Manager - Team Leader

Współpraca

Mateusz Stempak
Mateusz Stempak

Marketing Manager

Crowne Plaza - Warsaw

Rondo Daszyńskiego 2
Warszawa

Partner

 • Baker McKenzie

  Kancelaria Baker McKenzie od 1949 roku pomaga swoim klientom odpowiadać na wyzwania związane z uczestnictwem w globalnej gospodarce. Nasze usługi świadczone są przez ponad 13 tysięcy osób z 47 krajów, co daje nam głębokie zrozumienie kultury biznesowej na całym świecie i sprawia, że jesteśmy w stanie zapewnić utalentowanych ludzi i doświadczenie niezbędne aby z łatwością poruszać się pomiędzy złożonością praktyk i granic. Warszawskie biuro Baker McKenzie powstało w 1992 r. i obecnie zatrudnia ponad 120 prawników i doradców podatkowych, co czyni nas jedną z największych kancelarii prawnych w Polsce. W 2016 roku rozpoczęliśmy również działalność operacyjną w Łodzi. Zakres naszych usług obejmuje kompleksowe doradztwo prawne i podatkowe obejmujące niemal wszystkie dziedziny prawa gospodarczego. Baker McKenzie posiada jeden z najsilniejszych na świecie zespołów prawa konkurencji zrzeszający ponad 300 prawników. Doradzamy w pełnym przekroju spraw antymonopolowych, w tym niedozwolonych porozumień, nadużywania pozycji dominującej, zgłoszenia zamiaru koncentracji, czy dynamicznie rozwijającej się w ostatnich latach dziedziny dochodzenia roszczeń odszkodowawczych z tytułu naruszenia prawa konkurencji (private enforcement).