Warszawa
Kongres
29 ‑ 30 listopada 2022
29 ‑ 30 listopada 2022
Hotel Polonia Palace
XIV Kongres Prawo Konkurencji
XIV Kongres Prawo Konkurencji

Cel

Już po raz czternasty przygotowaliśmy dla Państwa unikalne spotkanie —Kongres Prawo Konkurencji, który w tym roku odbędzie się w dniach 29 -30 listopada w Warszawie. Wydarzenie zyskało miano jednego z najważniejszych i najciekawszych w Polsce spotkań poświęconych tematyce prawa antymonopolowego. Tegoroczna edycja to grono doświadczonych i cenionych prelegentów przedstawicieli renomowanych kancelarii prawnych a także prawników in-house, oraz teoria poparta przede wszystkim bogatą praktyką i prezentacją najnowszego orzecznictwa.

Podczas kongresu:

➔Szczegółowo omówimy, jaka jest wyłączna odpowiedzialność przedsiębiorców za wybór właściwego prawa w sytuacji rozbieżności regulacji unijnych i polskich

➔ Pokażemy rozbieżności proceduralne w prawie unijnym i polskim vs. obrona praw przedsiębiorców

➔ Przedstawimy głośno dyskutowane kwestie odpowiedzialności finansowej firm – matek i menedżerów za naruszenia prawa konkurencji?

➔ Przyjrzymy się biznesom online, podyskutujemy skąd wyszliśmy, gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy. Czy powinniśmy spodziewać się krajowych regulacji platformowych. Omówimy DMA i DSA - nowe unijne obowiązki dla platform internetowych i pierwsze problemy praktyczne.

➔ Przeanalizujemy kwestie Kar nakładanych przez Prezesa UOKiK – w decyzjach i orzecznictwie sądowym”, przewidywalność kary: czy wymiar kary można z góry wyliczyć?, porównywalność kar: czy za to samo kara zawsze taka sama?

W trakcie 3 paneli wspólnie z prawnikami In-house oraz przedstawicielami renomowanych kancelarii dyskutować będziemy również o :

➔ nowych trendach w praktyce egzekwowania prawa ochrony konkurencji przez Prezesa UOKiK

zarządzaniu ryzykiem antymonopolowym w organizacji

dochodzeniu roszczeń odszkodowawczych z tytułu naruszenia prawa konkurencji (private enforcement) – status quo i pierwszych doświadczeniach po pięciu latach od implementacji Dyrektywy

Do udziału w kongresie zapraszamy:

  • Dyrektorów Działów Prawnych
  • Prawników Zewnętrznych i Wewnętrznych
  • Radców Prawnych
  • Adwokatów
  • Prezesów, Członków Zarządu
  • Dyrektorów Zarządzających

Dlaczego warto wziąć udział w naszych konferencjach?

Lata doświadczenia

Dział konferencji „Pulsu Biznesu” istnieje od 2004 r. Kilkanaście lat doświadczeń i silna marka „Pulsu Biznesu”, pod którą odbywają się wydarzenia, sprawiły, że jesteśmy dziś czołowym organizatorem konferencji biznesowych skierowanych do wyższej kadry zarządzającej..

Profesjonalizm w każdym calu

W ciągu roku kalendarzowego organizujemy ponad 50 konferencji, kongresów, warsztatów i debat, podczas których do dyskusji zapraszamy najlepszych mówców, wybitnych ekspertów i praktyków z poszczególnych branż..

Tysiące zadowolonych klientów

Naszą ambicją jest kreowanie przedsięwzięć związanych z istotnymi, bieżącymi wydarzeniami w gospodarce, przewidywanie trendów oraz umożliwianie wymiany doświadczeń i dzielenia się wiedzą. Od 2004 roku zaufało nam już blisko 20 tys. uczestników..

14

ORGANIZUJEMY SZKOLENIA I EVENTY JUŻ OD 14 LAT

800

OD 2004 ROKU ZORGANIZOWALIŚMY PONAD 800 KONFERENCJI I WARSZTATÓW

20000

MOŻEMY SIĘ POCHWALIĆ TYLOMA KLIENTAMI Z PONAD 1000 FIRM

Kontakt

Miejsce

Sprzedaż, współpraca

Opiekun merytoryczny

Renata Grzeszczak
Renata Grzeszczak

Project Manager - Team Leader

Współpraca

Mateusz Stempak
Mateusz Stempak

Marketing Manager

Hotel Polonia Palace

al. Jerozolimskie 45
Warszawa

Partner

  • Baker McKenzie

    Kancelaria Baker McKenzie od 1949 roku pomaga swoim klientom odpowiadać na wyzwania związane z uczestnictwem w globalnej gospodarce. Nasze usługi świadczone są przez ponad 13 tysięcy osób w 74 biurach w 45 jurysdykcjach, co daje nam głębokie zrozumienie kultury biznesowej na całym świecie i sprawia, że jesteśmy w stanie zapewnić utalentowanych ludzi i doświadczenie niezbędne aby z łatwością poruszać się pomiędzy złożonością praktyk i granic. Warszawskie biuro Baker McKenzie powstało w 1992 r. i obecnie zatrudnia ponad 160 prawników i doradców podatkowych, co czyni nas jedną z największych kancelarii prawnych w Polsce. W 2016 roku rozpoczęliśmy również działalność operacyjną w Łodzi. Zakres naszych usług obejmuje kompleksowe doradztwo prawne i podatkowe obejmujące niemal wszystkie dziedziny prawa gospodarczego. Baker McKenzie posiada jeden z najsilniejszych na świecie zespołów prawa konkurencji zrzeszający ponad 300 prawników. Doradzamy w pełnym przekroju spraw antymonopolowych, w tym niedozwolonych porozumień, nadużywania pozycji dominującej, zgłoszenia zamiaru koncentracji, czy dynamicznie rozwijającej się w ostatnich latach dziedziny dochodzenia roszczeń odszkodowawczych z tytułu naruszenia prawa konkurencji (private enforcement).