Warszawa
Forum
3 ‑ 4 października 2022
3 ‑ 4 października 2022
Crowne Plaza Warsaw - The HUB
XIX Forum Polskich Menedżerów Logistyki – POLSKA LOGISTYKA
XIX Forum Polskich Menedżerów Logistyki
Pod skrzydłami czarnych łabędzi

Cel

Abecadło łańcucha dostaw

E – E-COMMERCE

F – FINANSE

G – GEOPOLITYKA, GLOBALIZACJA

H – HR

Już jesienią XIX Forum Polskich Menedżerów Logistyki. Zapowiada się rewolucyjnie. Nie tylko ze względu na tematykę a przede wszystkim na okoliczności.

W ekonomii określeniem „Czarny Łabędź” zwykliśmy określać zjawisko, które uważa się za tak mało prawdopodobne, że praktycznie niemożliwe. Mimo tego od czasu do czasu zjawisko takie występuje i ma kolosalny wpływ na rzeczywistość, rewolucjonizuje nasze podeście do życia i biznesu oraz na dobre zmienia sposób patrzenia świata i oceniania rzeczywistości.

Logistyka, jako gospodarczy krwioobieg, musiała w ostatnim czasie stawić czoła kilku takim „ptakom”. W 2020 r. pandemia, a przede wszystkim jej skutki, nadwyrężyły łańcuchy dostaw do granic możliwości. Kilka z nich pękło wywołując ogromne kłopoty i straty. Nikt wcześniej nie przypuszczał, że pandemiczny kryzys wybuchnie. Potem mało kto zakładał, że będzie miał tak globalny zasięg. Jego charakter i siła na dobre zmieniła podejście do budowania łańcuchów dostaw oraz zrewidowania sposobu, w jaki powstają. Odchodzenie od systemów centralnych na rzecz tych zdecentralizowanych, tworzenie zapasów - co wcześniej uważane było za wyrzucanie pieniędzy, to tylko kilka z przykładów zmian, jakie na logistyce wymusiła pandemia i temat, który w zasadzie zmonopolizował zeszłoroczne Forum Polskich Menedżerów Logistyki.

Wcześniej operatorzy, dostawcy, przewoźnicy zastanawiali się jak reagować na Brexit, który również postrzegany był, jako czarny łabędź. Dziś rzeczywistość stawia przez logistykami nowe wyzwanie. Nowe i znowu czarne. Liczyliśmy się z możliwością wybuchu w Ukrainie wojny na dużą skalę od momentu nielegalnej aneksji Krymu przez Rosję. Mimo tego to, co się wydarzyło 24 lutego 2022 r. również okazało się Czarnym Łabędziem. Wojna stawia ogromne wyzwanie również logistyce. Liczne ograniczenia w transporcie, blokady kierunków, zakazy, embarga, sankcje czy wreszcie masowe zawieszanie importu do Rosji czy wycofywanie się z tamtejszego rynku zachodnich firm. Wszystko to z ogromna brutalnością pokazuje jak ogromny wpływ na współczesne łańcuchy dostaw ma geopolityka.

Głównym tematem tegorocznego XIX już Forum Polskich Menedżerów Logistyki będzie właśnie relacja geopolityki i logistyki. Wspólnie zastanowimy się gdzie zaprowadzi nas przyzwyczajenie do globalizacji w handlu i produkcji i jak rola logistyki zmieni się w nowym świecie. Nowym, bo chyba nikt z nas nie ma wątpliwości, że rosyjska agresja zmieni postrzeganie świata - w tym roli logistyki - na dobre. 

Dużo miejsca poświęcimy zarządzaniu kryzysowemu, roli współpracy równych podmiotów w obrębie łańcucha dostaw. Pokażemy też rozwiązania wdrożone przez korporacje w pierwszych dniach wojny i przeanalizujemy ich skutki. Zastanowimy się jak zmieni się rola i postrzeganie Nowego Jedwabnego Szlaku - idei rozwijanej przez kilka ostatnich lat i jednocześnie tej, którą aktualna polityka Kremla może przekreślić. Większość tematów będzie - co zrozumiałe - dotyczyła wojny i jej wpływu na globalny, europejski i polski rynek logistyczny i transportowy. Ale nie zabraknie innych aktualnych tematów. Podyskutujemy o Pakiecie Mobilności i podejściu do pracy młodego, zapatrzonego w technologię, pokolenia. Zastanowimy się też jak rosnące ceny paliw wpłyną na usługi transportowe i opłacalność łańcuchów dostaw.

Serdecznie zapraszamy. Warszawa 3-4 października 2022 r.


Do udziału w Forum zapraszamy:

Prezesów, Członków Zarządu, Dyrektorów i Wyższą Kadrę Zarządzającą, odpowiedzialną za zarządzanie:

 • łańcuchem dostaw
 • logistyką
 • transportem i zaopatrzeniem
 • magazynem i przepływem materiałów
 • strategią, rozwojem i operacjami


Renata Grzeszczak

Project Manager - Team Leader


Tomasz Sączek

Dyrektor Zarządzający IPP w Polsce,

ekspert u obszarze łańcucha dostaw, praktyk

Partner MerytorycznyDlaczego warto wziąć udział w naszych konferencjach?

Lata doświadczenia

Dział konferencji „Pulsu Biznesu” istnieje od 2004 r. Kilkanaście lat doświadczeń i silna marka „Pulsu Biznesu”, pod którą odbywają się wydarzenia, sprawiły, że jesteśmy dziś czołowym organizatorem konferencji biznesowych skierowanych do wyższej kadry zarządzającej..

Profesjonalizm w każdym calu

W ciągu roku kalendarzowego organizujemy ponad 50 konferencji, kongresów, warsztatów i debat, podczas których do dyskusji zapraszamy najlepszych mówców, wybitnych ekspertów i praktyków z poszczególnych branż..

Tysiące zadowolonych klientów

Naszą ambicją jest kreowanie przedsięwzięć związanych z istotnymi, bieżącymi wydarzeniami w gospodarce, przewidywanie trendów oraz umożliwianie wymiany doświadczeń i dzielenia się wiedzą. Od 2004 roku zaufało nam już blisko 20 tys. uczestników..

14

ORGANIZUJEMY SZKOLENIA I EVENTY JUŻ OD 14 LAT

800

OD 2004 ROKU ZORGANIZOWALIŚMY PONAD 800 KONFERENCJI I WARSZTATÓW

20000

MOŻEMY SIĘ POCHWALIĆ TYLOMA KLIENTAMI Z PONAD 1000 FIRM

Kontakt

Miejsce

Sprzedaż, współpraca

Opiekun merytoryczny

Renata Grzeszczak
Renata Grzeszczak

Project Manager - Team Leader

Współpraca

Katarzyna Dziedzic
Katarzyna Dziedzic

Marketing Manager

Crowne Plaza Warsaw - The HUB

Rondo Daszyńskiego 2
Warszawa

Partner Strategiczny

Patron Honorowy

Patron

Patron Medialny

 • EUROPA SYSTEMS

  The first choice partner for agile intralogistics solutions in Europe. Europa Systems - Integrator, producent i dostawca rozwiązań w obszarach Automatyzacja Magazynu i Logistyka Produkcji. Polska Spółka od ponad 25 lat z sukcesem wdrożyła ponad 1000 projektów w 35 krajach dla światowych marek z sektorów: FMCG, Retail, ecommerce, Tire. Europa Systems dostarcza rozwiązania pod klucz z obszaru robotyki, mechaniki i oprogramowania do automatyzacji fabryk i magazynów.

 • 7R SA

  7R to dynamicznie rozwijający się deweloper działający na rynku nieruchomości komercyjnych, specjalizujący się w dostarczaniu nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych na wynajem. Realizuje zarówno centra magazynowe i przemysłowe przeznaczone dla wielu najemców, jak również obiekty typu BTS oraz magazyny miejskie. Firma angażuje się w działania z zakresu ESG, troszcząc się o środowisko, społeczności lokalne oraz ład korporacyjny. Więcej na 7rsa.pl.

 • RABEN LOGISTICS POLSKA

  Raben Logistics Polska, od ponad 30 lat oferuje usługi z zakresu transportu krajowego i międzynarodowego, magazynowania i kompleksowej obsługi logistycznej, w tym usług dodanych (co-packing) i logistyki e-commerce, a także frachtu morskiego i lotniczego. Doświadczenie i pozycja na rynku pozwalają na świadczenie najwyższej jakości usług.

 • ROHLIG SUUS Logistics S.A.

  Rohlig Suus Logistics S.A. to jeden z największych operatorów logistycznych w Europie Centralnej, zapewniający kompleksową obsługą globalnych łańcuchów dostaw. Firma realizuje procesy spedycyjne w oparciu o transport drogowy, morski, lotniczy i intermodalny. W 2021 r. polski operator logistyczny osiągnął przychód na poziomie 2 mld zł.

 • LST Westernacher

  Grupa Westernacher jest globalnym partnerem SAP specjalizującym się we wdrożeniach i utrzymaniu najnowszych rozwiązań w zakresie zarządzania łańcuchem dostaw. Nasze kluczowe kompetencje dotyczą zarówno części wykonawczej jak gospodarka magazynowa (SAP EWM), zarządzanie transportem (SAP TM) czy zarządzanie ruchem wewnętrznym (SAP YL), jak również planistyczno-zakupowej (IBP oraz Ariba).

 • FM Logistic

  FM Logistic - globalny lider rozwiązań logistycznych. W regionie Centralnej Europy firma działa: w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech. Dysponuje łącznie ponad 750 000 mkw. pow. magazynowej i flotą ok. 2 500 pojazdów. Realizując swoje usługi operator wdraża strategię “Supply Change" projektując rozwiązania dla zrównoważonego łańcucha dostaw.

 • Novoferm

  Novoferm oferuje szeroką gamę produktów zaprojektowanych z myślą o konkretnych zastosowaniach w przemyśle i logistyce, m.in.: bramy segmentowe, rolowane, szybkobieżne, przeciwpożarowe, systemy przeładunkowe, drzwi stalowe techniczne oraz system blokowania kół Calematic.

 • MAERSK

  Operator logistyki kontenerowej działający w 130 krajach. W Polsce od 1990 roku. Naszym celem jest integrowanie rozwiązań logistycznych oraz osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050. www.maersk.com

 • Amazon

  Amazon działa w Polsce od 2014 roku, gdzie stworzył ponad 25 000 stałych miejsc pracy w 10 nowoczesnych centrach logistycznych, w tym trzech robotycznych, a także w biurze AWS w Warszawie i Centrach Rozwoju Technologii, które dostarczają innowacyjne rozwiązania wspierające produkty i usługi Amazon na całym świecie. Klienci z całej Polski znajdą na stronie Amazon.pl ponad 250 mln produktów w atrakcyjnych cenach, z możliwością szybkiej i wygodnej dostawy.

 • Bollore Logistics Poland

  Bolloré Logistics - światowy lider logistyki, część francuskiej grupy przemysłowej Bolloré. Realizuje globalną spedycję lotniczą, morską, drogową, logistykę magazynową, odprawy celne oraz project cargo.

 • DB Schenker

  DB Schenker jest jednym z wiodących globalnych dostawców logistycznych. Świadczy usługi transportu lądowego, lotniczego, oceanicznego i logistyki magazynowej. W 2022r. obchodzi 150. rocznicę powstania. Aby osiągnąć neutralność klimatyczną do 2040 r., inwestuje w innowacyjny transport, energię z OZE i produkty neutralne pod względem CO2 dla swoich klientów.

 • Knight Frank

  Knight Frank LLP z siedzibą w Londynie jest wiodącym i niezależnym globalnym doradcą w zakresie nieruchomości. Zatrudnia powyżej 16 000 pracowników w 384 biurach w ponad 50 krajach. Knight Frank doradza klientom, od indywidualnych właścicieli i nabywców, po największych deweloperów, inwestorów i najemców korporacyjnych.

 • Sealand

  Sealand - A Maersk Company jest częścią Maersk. Nasz cel to zwiększenie świadomości klientów o możliwościach zastąpienia dostaw FTL na rzecz transportu morskiego i kolejowego. www.sealandmaersk.com

 • Panattoni

  Panattoni to lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, gdzie dostarczył blisko 17 milionów m kw. w ramach obiektów magazynowych. Firma z siedzibą w Warszawie działa w 12 krajach Starego Kontynentu m.in w Niemczech, Anglii czy Francji. Stawia na zrównoważone budownictwo. Jako pierwsza wprowadziła do standardu certyfikację środowiskową budynków na poziomie Breeam Excellent.

 • CARGOON

  CARGOON zautomatyzowany i elastyczny system zarządzania transportem drogowym dla producentów. Pozwala załadowcom samodzielne zarządzać transportem dzięki połączeniu działalności kontraktowej i spotowej.

 • Georg Utz

  Georg Utz Sp. z o.o. jest producentem plastikowych pojemników wielokrotnego użytku, palet i wytłoczek na części techniczne z tworzywa sztucznego. Stanowi część szwajcarskiej grupy Georg Utz Holding AG, założonej w 1947 r.

 • LPP Logistics

  Operator logistyczny zarządzający siecią zaopatrzenia i dystrybucji Grupy LPP o łącznej powierzchni 400 tys. m2. Działa na 3 kontynentach zapewniając pełen zakres usług logistycznych – od frachtu morskiego, kolejowego i drogowego, poprzez działalność własnej agencji celnej, aż po zaawansowaną logistykę magazynową opartą o nowoczesne systemy informatyczne, jak WMS, automatykę magazynową czy RFID.

 • OPTIDATA

  Optidata to spółka technologiczna, która od 2002 roku wspiera firmy w nieustającym procesie cyfrowej transformacji wdrażając systemy WMS/TMS/YMS/AMS. Bazuje na technologiach kodów kreskowych, RFID, IoT/AI/ML. Firma współpracuje z liderami technologicznymi, aby dostarczać najlepsze narzędzia, które pomagają osiągnąć najwyższy poziom wydajności oraz optymalizacji procesów logistycznych.

 • Laude Smart Intermodal S.A.

  Spółka Laude Smart Intermodal powstała w 2008 r. Dziś jest liderem innowacji w branży transportu, spedycji i logistyki. Specjalizuje się w organizacji przewozów ładunków w pociągach kontenerowych oraz świadczeniu kompleksowej usługi przewozu intermodalnego na terenie Polski, Ukrainy i krajów Unii Europejskiej. Spółka zatrudnia 200 osób.

 • Forto

  Forto promuje wizję zapewniania wysoce przejrzystego, działającego bez zakłóceń i zrównoważonego cyfrowego łańcucha dostaw. Technologie platformy Forto obejmują całość procesu, od oferty, przez booking, zarządzanie dokumentami, śledzenie, po aktywną obsługę i analizę sytuacji niestandardowych, zapewniając naszym klientom wsparcie w postaci większej transparentności, wglądu i kontroli. Osiemnaście lokalizacji w Europie i Azji. Wejdź na www.forto.com.

 • Logicor

  Logicor jest jednym z największych właścicieli i zarządców nowoczesnych obiektów logistycznych i centrów dystrybucyjnych w Europie. Według stanu na dzień 30 czerwca 2022 Logicor dysponuje portfelem 591 wysokiej jakości obiektów o powierzchni najmu wynoszącej 13,4 miliona metrów kwadratowych, zlokalizowanych na kluczowych rynkach logistycznych w Europie. logicor.eu