XV Forum Polskich Menedżerów Logistyki POLSKA LOGISTYKA

XV Forum Polskich Menedżerów Logistyki POLSKA LOGISTYKA

2 ‑ 3 października 2018 / Warszawa, Hotel Hilton

Cel

Zbliża się już 15. edycja organizowanego przez „Puls Biznesu” Forum Polskich Menedżerów Logistyki „Polska Logistyka”. To coroczne, spotkanie „braci logistycznej” – jak określał imprezę prof. Krzysztof Rutkowski, wybitny uczony, szef katedry logistyki na warszawskiej SGH i wykładowca wielu zagranicznych uczelni oraz przedstawiciel Polski przy licznych, logistycznych gremiach eksperckich, a także partner merytoryczny pierwszych edycji naszego forum.

Organizując pierwsze spotkanie równaliśmy do dobrych praktyk logistycznych stosowanych przez zagraniczne koncerny w przeddzień wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Później, wspólnie przechodziliśmy przez okres wielkich konsolidacji na rynku TSL. Kto z Państwa pamięta takie spółki jak Euroad, Servisco czy Szybka Paczka?

Tegoroczne Forum, odbędzie się w nieco sentymentalnej konwencji. Dokonamy swoistej retrospekcji, by przeanalizować co się zmieniło i odpowiedzieć na pytanie: czy potrafimy z tych zmian wyciągnąć odpowiednie wnioski? Nie zabraknie oczywiście prognoz i recept na współczesne wyzwania branży takie jak: postępująca digitalizacja, rosnąca liczba procesów oraz kłopoty kadrowe.

W ciągu ponad dekady, która upłynęła od czasu, gdy zaczęliśmy organizować regularne, jesienne spotkania logistyków zmieniło się niemal wszytko. Znakiem upływającego czasu niech będzie fakt, że obecnie partnerem merytorycznym Forum jest Tomasz Sączek, były student prof. Krzysztofa Rutkowskiego i obecny wicedyrektor w zespole do spraw transportu i logistyki w PwC.

Zgodnie z tradycją, po zakończeniu pierwszego dnia Forum zapraszamy do udziału w branżowym bankiecie, który będzie w Mała Warszawa (ul. Otwocka 14). Wieczorne spotkanie będzie doskonałą okazją do swobodnych dyskusji i wymiany kontaktów biznesowych w nieformalnej atmosferze.
Tegoroczny bankiet uświetni niezwykle klimatyczny recital w wykonaniu Stanisława Soyki.

Serdecznie zapraszam,

Renata Grzeszczak
Project Manager - Team Leader


Tomasz Sączek
Vice Director I Strategy and Operations, PwC

Udział w XV Forum Polskich Menedżerów Logistyki to m.in.:

Inspirujące prelekcje, ożywione dyskusje – zdobądź kompleksową wiedzę na jedynym, unikalnym wydarzeniu
Praktyczna wiedza poparta wieloletnimi doświadczeniami prelegentów – dowiedz się, jak inne firmy wykorzystują rozwiązania do efektywnego zarządzania łańcuchem dostaw
Najważniejsze debaty o kluczowych dla branży zagadnień – spotkaj się z osobami decydującymi o kierunkach rozwoju branży
Ponad 2500 specjalistów dotychczasowych edycji! – wykorzystaj niepowtarzalną okazję do nawiązania cennych kontaktów z przedstawicielami branży

Do udziału w Forum zapraszamy:

Prezesów, Członków Zarządu, Dyrektorów i Wyższą Kadrę Zarządzającą, odpowiedzialną za zarządzanie:

łańcuchem dostaw
logistyką
transportem i zaopatrzeniem
magazynem i przepływem materiałów
strategią, rozwojem i operacjami

oraz przedstawicieli operatorów logistycznych, produkcyjnych, firm kurierskich i spedycyjnych i wszystkich zainteresowanych najnowszymi trendami, pozwalającymi na optymalizację zarządzania w obszarze logistyki.
Tematyka Forum zainteresuje również agencje zarządzające nieruchomościami, parkami logistycznymi i halami magazynowymi.

Dlaczego warto wziąć udział w naszych konferencjach?

14

ORGANIZUJEMY SZKOLENIA I EVENTY JUŻ OD 14 LAT

800

OD 2004 ROKU ZORGANIZOWALIŚMY PONAD 800 KONFERENCJI I WARSZTATÓW

20000

MOŻEMY SIĘ POCHWALIĆ TYLOMA KLIENTAMI Z PONAD 1000 FIRM

Kontakt

Sprzedaż, współpraca

Miejsce

Hotel Hilton

ul. Grzybowska 63
Warszawa

Partner Strategiczny

Patron Honorowy

 • PKP S.A.

  PKP S.A. to spółka matka w Grupie PKP i jeden z największych właścicieli nieruchomości w Polsce. Zarządza ok. 100 tys. ha gruntów oraz ponad 2 tys. dworców. Prowadzi największy w historii program ich modernizacji. Ponadto realizuje działania zmierzające do integracji i rozwoju branży logistycznej.

 • JLL

  JLL jest międzynarodową firmą doradczą świadczącą kompleksowe usługi na rynku nieruchomości, sklasyfikowaną na liście Fortune 500. JLL zatrudnia ok. 82 000 osób i obsługuje klientów w 80 krajach w ramach 300 oddziałów na całym świecie. Na rzecz klientów, JLL zarządza i świadczy usługi dla portfolio obiektów o łącznej powierzchni ok. 423 mln mkw. W 2017 r. firma zrealizowała na całym świecie transakcje o wartości 170 mld USD. LaSalle Investment Management (spółka w ramach grupy), zarządza aktywami o łącznej wartości 58,1 mld USD.

 • RABEN LOGISTICS POLSKA

  RABEN LOGISTICS POLSKA oferuje usługi dystrybucji krajowej, międzynarodowej, kompleksowej obsługi logistycznej oraz frachtu morskiego i lotniczego. Zasoby firmy: ok. 3700 pracowników, 35 oddziałów, 500 tys. m2 pow. magazynowej i ponad 3000 środków transportu. W Europie Grupa Raben działa już ponad 85 lat (od 1931 r.) dysponując własnymi oddziałami zlokalizowanymi nie tylko na terenie Polski, ale również w krajach takich jak: Czechy, Estonia, Holandia, Niemcy, Litwa, Łotwa, Rumunia, Słowacja, Ukraina, Węgry i Włochy. www.raben-group.com

 • Grupa VIVE

  Spółki logistyczne Grupy VIVE oferują usługi zwinnego łańcucha dostaw. VIVE Transport specjalizuje się w międzynarodowym transporcie nadwoziami wymiennymi BDF i systemie dystrybucji do sieci handlowych. VIVE Logistic Services dostarcza innowacyjne usługi magazynowe klasy A/A+ oraz zwinne rozwiązania w łańcuchu dostaw oferując usługi w nowoczesnym Centrum w Kielcach.

 • Consafe Logistics

  Consafe Logistics ma za sobą ponad 900 wdrożeń autorskiego systemu ASTRO WMS®, co pozycjonuje nas w europejskiej czołówce dostawców rozwiązań informatycznych do zarządzania magazynem. Wysokiej klasy program WMS tworzy przewagę konkurencyjną oraz pomaga przedsiębiorstwom w Polsce i za granicą w osiąganiu sukcesów rynkowych.

 • Rusak Business Services

  Rusak Business Services to międzynarodowa firma ekspercka z blisko 30-letnim doświadczeniem w dziedzinie: kompleksowej obsługi celnej, Customs Compliance oraz doradztwa w handlu zagranicznym. Działamy w kilkunastu biurach w Polsce, posiadamy także trzy oddziały zagraniczne, obsługujemy składy celne oraz gwarantujemy szereg miejsc uznanych dla procedury uproszczonej. Naszą misją jest kompleksowe działanie w oparciu o doświadczenie, wiedzę i stałe doskonalenie swoich umiejętności. Jesteśmy wsparciem w dynamicznie zmieniającym się świecie. Dbamy o formalności związane z procedurami celnymi, zapewniając naszym Klientom komfort skupienia się na ich codziennej działalności.

 • Transwide

  Transwide jest częścią Grupy Alpega, która jest wiodącym światowym dostawcą oprogramowania logistycznego z kompleksowymi rozwiązaniami dla wszystkich uczestników rynku, w tym usług zarządzania transportem w chmurze (TMS Transwide) i giełdy ładunków (Teleroute). Z oprogramowania codziennie korzysta ponad 200 tys. użytkowników w 80 krajach.

 • Panattoni Europe

  Panattoni Europe jest częścią Panattoni Development Company, jednego z największych deweloperów powierzchni przemysłowych na świecie, prowadzącego działalność w 26 oddziałach w Ameryce Północnej i Europie. Panattoni obecny jest w Europie Środkowej od 2005 roku. Deweloper wybudował dotychczas w Polsce, Czechach i Niemczech ponad 6 miliona m kw. nowoczesnej powierzchni przemysłowej. W ramach Panattoni Europe działa struktura, dedykowana projektom dopasowanym do indywidualnych potrzeb najemców, typu build-to-suit. Wśród kluczowych klientów są takie firmy jak Amazon, Arvato services Polska, Coty Cosmetics, DSV, H&M, Intermarché, Leroy Merlin, ND Logistics, Still, Schenker, Selgros czy Tesco. Oprócz Polski Panattoni Europe ma swoje przedstawicielstwa w Wielkiej Brytanii, Czechach, Luksemburgu, Niemczech i Rumunii. www.panattonieurope.com

 • KMC-Services

  KMC-Services to polski operator logistyczny świadczący kompleksową obsługę w zakresie: audytu i doradztwa logistycznego, obsługi budowy magazynów BTS i BTO, magazynowania w obiektach klasy A+, usług podnoszących wartość VAS, e-commerce, spedycji krajowej i międzynarodowej. Firma specjalizuje się w logistyce kontraktowej tj. projektowaniu i wdrażaniu rozwiązań logistycznych szytych na miarę.

 • Logart Personnel Consulting

  Logart Personnel Consulting jest agencją doradztwa personalnego która od 2005 roku specjalizuje się w rekrutacji menedżerów i specjalistów dla branż: Logistyka, Spedycja oraz Produkcja. W ramach grupy Logart funkcjonuje również agencja pracy tymczasowej udostępniająca pracowników do prac związanych z produkcją i logistyką towarów oraz spółka zajmująca się zakwaterowaniem dla pracowników mobilnych. Logart obsługuje ponad 100 klientów, w tym ponad 50 firm reprezentujących branżę TSL.

 • Seito Polska

  Seito Polska świadczy usługi outsourcingu logistyki wewnątrzzakładowej, magazynowej oraz procesów produkcji. Firma działa w myśl zasad Lean Management, dzięki czemu tworzy kulturę organizacyjną opartą na idei ciągłego doskonalenia. Dbając o jakość i wysokie standardy bezpieczeństwa spółka zapewnia optymalizację obsługiwanych procesów.

 • RAJAPACK

  RAJAPACK jest polskim oddziałem RAJA Group, która jest nr 1 w Europie w opakowaniach. Oferujemy ponad 2500 produktów dostępnych od ręki. Naszą specjalnością są opakowania i wszelkiego rodzaju urządzenia oraz akcesoria służące do zabezpieczania produktów podczas wysyłki i magazynowania. Wykonujemy także opakowania na wymiar i z indywidualnym nadrukiem. Nasi konsultanci służą profesjonalnym doradztwem w doborze optymalnych metod pakowania.

 • BOLLORÉ LOGISTICS

  BOLLORÉ LOGISTICS to jeden z 10 największych operatorów logistycznych na świecie. Specjalizuje się w organizacji transportu morskiego i lotniczego. Pochodzi z Francji, gdzie jest liderem rynku TSL. Jest także największym dostawcą usług transportu i logistyki w Afryce.

 • TBX Sp. z o.o.

  TBX Sp. z o.o. oferuje usługi w zakresie organizacji transportu krajowego i międzynarodowego w temperaturze kontrolowanej. Nasza wiedza i wieloletnie doświadczenie pozwala nam zaproponować optymalne rozwiązania dla lokalnych producentów oraz importerów, jak również dużych międzynarodowych koncernów. Odpowiednio wyselekcjonowani i przeszkoleni przewoźnicy pozwalają nam świadczyć profesjonalne usługi , które wyróżnia terminowość oraz skrupulatność . Zapraszamy na naszą stronę po więcej informacji : www.tbxlogistics.com

 • PTV The Mind of Movement

  Grupa PTV kompleksowo zajmuje się problematyką integracji wszystkich aspektów ruchu, logistyki i transportu tworząc koncepcje zrównoważonej mobilności. PTV rozwija inteligentne oprogramowanie dla planowania dystrybucji, transportu i zarządzania ruchem. Bazując na unikalnym doświadczeniu w każdym aspekcie mobilności PTV dba, aby ludzie i towary docierały na miejsce bezpiecznie i na czas. Produkty PTV wdrożyło ponad 2.500 miast. Ponad 1 mln pojazdów, jest planowanych z pomocą narzędzi PTV. Europejski model transportowy obejmujący ruch pasażerski i towarowy, oparty jest na oprogramowaniu PTV. www.ptvgroup.com

 • Hörmann

  Firma Hörmann oferuje bramy i inne rozwiązania techniczne dla sektorów o różnej specyfice. Odpowiadają one wymaganiom branży magazynowej, gdzie ważna jest dobra izolacja termiczna, jak i przemysłowej, gdzie liczy się też możliwość zastosowania w różnych sytuacjach montażowych. Ma również szeroką ofertę dla branży logistycznej oraz deweloperskiej. Firma zapewnia też całodobową obsługę serwisową.

 • Goodman

  Goodman jest zintegrowaną grupą, działającą jako właściciel, deweloper i zarządzający powierzchniami przemysłowymi i biznesowymi w Europie, Ameryce Północnej, Brazylii oraz Azji Pacyficznej. Grupa inwestuje w nieruchomości przemysłowe, powierzchnie magazynowe i centra dystrybucyjne. . Więcej informacji na www.goodman.com/pl

 • Globema

  Globema jest firmą IT z ponad 20-letnim stażem. Wdrażamy na całym świecie rozwiązania obejmujące między innymi optymalizację transportu, zarządzanie flotą pojazdów i pracami w terenie, lokalizację obiektów w czasie rzeczywistym oraz wsparcie decyzji i sprzedaży w oparciu o mapy i dane przestrzenne. Jesteśmy jedynym dystrybutorem w Polsce technologii Google Maps oraz FME. Firma na status centrum badawczo rozwojowego.

 • DB Schenker

  DB Schenker to wiodący dostawca usług logistycznych dla przemysłu i handlu. Jako globalny operator dostarcza kompleksowe rozwiązania logistyczne: lądowe (drogowe, kolejowe, intermodalne), oceaniczne, lotnicze oraz logistykę kontraktową. W 2 tys. lokalizacji na świecie zatrudnia ponad 70 tys. pracowników. W Polsce, w 17 terminalach, 12 magazynach i agencjach celnych łańcuchy dostaw klientów wspiera ponad 2 tys. osób.