XVIII Forum Polskich Menedżerów Logistyki – POLSKA LOGISTYKA

XVIII Forum Polskich Menedżerów Logistyki – POLSKA LOGISTYKA

4 ‑ 5 października 2021 / Warszawa, Hotel Hilton

Cel

Przeczytaj dodatek specjalny zapowiadający tegoroczne Forum!


Abecadło łańcuchu dostaw

A – AUTOMATYZACJA

B – BREXIT

C – COVID

D – DIGITALIZACJA

….

Z – ZIELONA LOGISTYKA

 

 

Logistyczne abecadło

 

Forum Polskich Menedżerów Logistyki wchodzi w zupełnie nowy etap. Wcale nie chodzi o 18-urodziny tego wydarzenia, a o …wydarzenia towarzyszące. 

 

4 października 2021 r. startuje, organizowane przez Puls Biznesu, Forum Polskich Menedżerów Logistyki - Polska Logistyka. To już osiemnasta edycja tego Forum, co czyni z tego wydarzenia najstarsze, regularnie organizowane spotkanie dla branży logistycznej w Polsce. Byliśmy z Wami, gdy Polska wchodziła do UE, byliśmy podczas negocjacji przepisów pakietu mobilności. Byliśmy i w minionym roku, kiedy branża mierzyła się z bezprecedensowym wyzwaniem - lockdownem. Wówczas wszystkie wypracowane procedury wzięły w łeb. Łańcuchy dostaw pękały, pojawiły się problemy z planowaniem zakupów i sprzedaży, dostawami czy dostępem do towaru, gdyż wiele fabryk nie pracowało. Transport morski z Chin praktycznie stanął, a dyrektorzy logistyki bili rekordy w nadgodzinach. Choć logistyka jest branżą, która musi szybko reagować na zmiany, to nigdy wcześniej nie miała do czynienia z ograniczeniami o globalnym charakterze. 

Zeszłoroczne Forum poświęcone było temu jak radzą sobie z tym chaosem polscy logistycy. Całości towarzysza duża doza niepewności, bowiem nikt nie wiedział jak i w którą stronę sytuacja będzie się rozwiać. W tym roku, choć pandemia nadal trzyma nas za gardło, postanowiliśmy nieco usystematyzować wiedzę, którą chcemy Wam przekazać podczas spotkania. Usystematyzować w …abecadło. 

A - jak automatyzacja. Pandemiczne zawirowania znacznie przyspieszyły procesy automatyzacji najróżniejszych procesów - głównie magazynowych. Opowiemy o tym jak radzić sobie w sytuacji, w której to człowiek okazał się być „wąskim gardłem” w magazynie i co to oznacza dla magazynowych pracowników. 

B - jak Brexit. Temat zepchnięty przez pandemię na dalszy plan. Niemniej bardzo istotny z punktu widzenia logistyki. Opowiemy o tym, czego się, w związku z brexitem baliśmy i co z tego wyszło. 

C- jak Covid. Tego tematu nie mogło zabraknąć. Pokażemy jak z konsekwencjami pandemii radzili sobie liderzy polskiego rynku logicznego oraz jak wirus odmienił nasze podejście do tematu zakupów. 

D - jak digitalizacja. Zaproszeni przez nas eksperci opowiedzą o tym jak digitalizacja dokumentacji firmy pomaga w działalności oraz o tym, czy cyfrowy dokument pomógł w pandemicznej rzeczywistości. 

Na koniec Z… jak zielona logistyka. Pandemiczne zawirowania, ograniczenia w transporcie i dostępności towarów nie mogą i nie powinny, zmniejszyć naszego zainteresowania środowiskiem naturalnym. Dbanie o nie - również podczas realizacji procesów logistycznych - już dawno przestało być modą, jest koniecznością. Będzie, zatem o tym jak mierzyć ślad węglowy we własnym przedsiębiorstwie i jak walczyć o to by był jak najmniejszy. 

Dołącz do nas podczas tego wyjątkowego wydarzenia!
Renata Grzeszczak

Project Manager - Team Leader

Puls Biznesu
PARTNER MERYTORYCZNY

Tomasz Sączek

Dyrektor Zarządzający IPP w Polsce,

ekspert w obszarze łańcucha dostaw, praktyk


 • Inspirujące prelekcje, ożywione dyskusje – zdobądź kompleksową wiedzę na jedynym, unikalnym wydarzeniu
 • Praktyczna wiedza poparta wieloletnimi doświadczeniami prelegentów – dowiedz się, jak inne firmy wykorzystują rozwiązania do efektywnego zarządzania łańcuchem dostaw
 • Najważniejsze debaty o kluczowych dla branży zagadnień – spotkaj się z osobami decydującymi o kierunkach rozwoju branży
 • Ponad 3000 specjalistów dotychczasowych edycji! – wykorzystaj niepowtarzalną okazję do nawiązania cennych kontaktów z przedstawicielami branży

Do udziału w Forum zapraszamy:

Prezesów, Członków Zarządu, Dyrektorów i Wyższą Kadrę Zarządzającą, odpowiedzialną za zarządzanie:

 • łańcuchem dostaw
 • logistyką
 • transportem i zaopatrzeniem
 • magazynem i przepływem materiałów
 • strategią, rozwojem i operacjamiDlaczego warto wziąć udział w naszych konferencjach?

Lata doświadczenia

Dział konferencji „Pulsu Biznesu” istnieje od 2004 r. Kilkanaście lat doświadczeń i silna marka „Pulsu Biznesu”, pod którą odbywają się wydarzenia, sprawiły, że jesteśmy dziś czołowym organizatorem konferencji biznesowych skierowanych do wyższej kadry zarządzającej..

Profesjonalizm w każdym calu

W ciągu roku kalendarzowego organizujemy ponad 50 konferencji, kongresów, warsztatów i debat, podczas których do dyskusji zapraszamy najlepszych mówców, wybitnych ekspertów i praktyków z poszczególnych branż..

Tysiące zadowolonych klientów

Naszą ambicją jest kreowanie przedsięwzięć związanych z istotnymi, bieżącymi wydarzeniami w gospodarce, przewidywanie trendów oraz umożliwianie wymiany doświadczeń i dzielenia się wiedzą. Od 2004 roku zaufało nam już blisko 20 tys. uczestników..

14

ORGANIZUJEMY SZKOLENIA I EVENTY JUŻ OD 14 LAT

800

OD 2004 ROKU ZORGANIZOWALIŚMY PONAD 800 KONFERENCJI I WARSZTATÓW

20000

MOŻEMY SIĘ POCHWALIĆ TYLOMA KLIENTAMI Z PONAD 1000 FIRM

Kontakt

Miejsce

Sprzedaż, współpraca

Opiekun merytoryczny

Renata Grzeszczak
Renata Grzeszczak

Project Manager - Team Leader

Współpraca

Weronika Kuchta
Weronika Kuchta

Marketing Manager

Hotel Hilton

Grzybowska 63
Warszawa

Patron Honorowy

Patron Medialny

 • LPP

  LPP jest polską firmą rodzinną, jedną z najdynamiczniej rozwijających się w branży odzieżowej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i zarządzającą 5 markami modowymi: Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay. Przez 30 lat z sukcesem prowadzi działalność w Polsce i za granicą, sprzedając dziś stacjonarnie kolekcje na 25 rynkach, w tym w tak prestiżowych stolicach jak Londyn, Helsinki, Tel Awiw czy Moskwa. Na koniec 2020 roku spółka posiadała sieć ponad 1800 salonów sprzedaży o łącznej powierzchni 1,4 mln m2. Oferta online kolekcji marek dostępna jest na 30 rynkach. Jej globalna sieć dystrybucji obejmuje centra dystrybucyjne oraz obiekty fulfillment center o powierzchni ponad 270 tys.m2, zlokalizowane w Polsce, Rosji, Rumunii i na Słowacji. Dzięki niej polski producent odzieży dystrybuuje rocznie przeszło 259 mln sztuk odzieży na 3 kontynenty.

 • Panattoni Development Europe

  Panattoni Europe jest deweloperem powierzchni przemysłowych. Naszym zamierzeniem jest wspieranie lokalnego biznesu poprzez dostarczanie wielofunkcyjnych budynków magazynowych i produkcyjnych, dopasowanych do zróżnicowanych potrzeb. W celu rozwoju naszej działalności zajmujemy się zakupem gruntów, a następnie zabezpieczamy najbardziej strategiczne lokalizacje w kraju. Występujemy w roli doradcy na każdym etapie procesu inwestycyjnego.

 • Reesink Logistic Solutions

  Reesink Logistic Solutions (RLS) to europejski lider dystrybucji i wdrożenia inteligentnego i innowacyjnego systemu magazynowania AutoStore. To również doświadczony dostawca rozwiązań magazynowych w wielu krajach Europy, a od niedawna również w Polsce.

 • Raben Logistics Polska

  RABEN LOGISTICS POLSKA oferuje usługi z zakresu dystrybucji krajowej, międzynarodowej oraz kompleksowej obsługi logistycznej, a także frachtu morskiego i lotniczego. W Polsce firma istnieje prawie 30 lat. Zasoby spółki to ok. 3700 pracowników, zróżnicowane magazyny o pow. ok. 500 tys. m2 i ponad 3000 nowoczesnych środków transportu.

 • Novoferm Polska

  Novoferm Polska oferuje szeroką gamę produktów zaprojektowanych z myślą o konkretnych zastosowaniach w przemyśle i logistyce. W ofercie znajdują się m.in.: bramy segmentowe, rolowane, szybkobieżne, przeciwpożarowe, systemy przeładunkowe oraz system blokowania kół Calematic.

 • FM Logistic

  FM Logistic to globalny operator logistyczny dostarczający kompleksowe rozwiązania w ramach łańcucha dostaw. W regionie Europy Centralnej działa w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech, gdzie posiada 17 platform logistycznych, 30 magazyny przeładunkowe. Dysponuje łącznie ponad 750 000 mkw. powierzchni magazynowej tworząc ponad 1 000 000 miejsc paletowych, a także flotą ok. 2 500 pojazdów.

 • 7R

  7R SA to dynamicznie rozwijający się deweloper, który dostarcza nowoczesne powierzchnie magazynowe i produkcyjne na wynajem. Realizuje centra magazynowe i przemysłowe przeznaczone dla wielu najemców, jak i obiekty BTS. W portfolio 7R znajdują się parki logistyczne oraz miejskie magazyny, tworzące sieć 7R City Flex Last Mile Logistics.

 • AC Porath

  AC Porath to agencja celna inna niż wszystkie – jej specjalizacją jest wsparcie merytoryczne oraz operacyjne całego łańcucha dostaw – od nadawcy do odbiorcy wraz z zastosowaniem uproszeń oraz ułatwień celnych przewidzianych Unijnym Kodeksem Celnym. W swojej ofercie – poza usługami agencji celnej – posiada Akademię Celną realizującą kursy i szkolenia celne oraz Audyt Celny dokonywany przez doświadczonych ekspertów w tym zakresie.

 • Mountpark

  Mountpark Logistics EU Sarl jest spółką joint venture pomiędzy USAA Realco-Europe Holdco, BV i Mountpark Finco Sarl, która powstała, aby rozwijać obiekty logistyczne w całej Europie, ze szczególnym uwzględnieniem rynków Wielkiej Brytanii oraz Europy Zachodniej i Środkowej. W Polsce Mountpark jest w trakcie realizacji parków logistycznych we Wrocławiu i w Strykowie.

 • Consafe Logistics Sp. z o.o.

  Consafe Logistics to wiodący w Europie dostawca rozwiązań informatycznych do zarządzania magazynem. Nasz wysokiej klasy system WMS tworzy przewagę konkurencyjną i pomaga firmom na całym świecie w osiąganiu sukcesów rynkowych. Rozpoznajemy potrzeby klientów, dla których opracowujemy i wdrażamy dopasowane rozwiązania IT. Zmniejszamy koszty, zwiększając wydajność oraz poprawiając jakość obsługi klienta w magazynach o różnym stopniu zautomatyzowania.

 • ROHLIG SUUS Logistics S.A.

  ROHLIG SUUS Logistics jest jednym z największych operatorów logistycznych w Polsce. Firma specjalizuje się w zarządzaniu logistyką i globalnymi łańcuchami dostaw. Realizuje procesy spedycyjne w oparciu o transport drogowy, morski, lotniczy i kolejowy. W ciągu ostatnich 5 lat spółka dwukrotnie zwiększyła swoje przychody, zamykając 2020 rok na poziomie 1,2 mld złotych. Aktualnie firma zatrudnia ponad 1800 osób w 30 oddziałach w kraju i zagranicą oraz zarządza ponad 250 tys. m kw. powierzchni magazynowej.

 • Jones Lang LaSalle

  JLL to wiodąca firma doradcza świadcząca kompleksowe usługi na rynku nieruchomości. Firma wykorzystuje najbardziej zaawansowane technologie, pozwalające kreować najlepsze możliwości biznesowe, wyjątkowe przestrzenie oraz rozwiązania przynoszące długofalowe korzyści klientom, pracownikom oraz społecznościom, w których funkcjonuje. JLL jest spółką z listy Fortune 500 o rocznych przychodach 16,6 mld USD zatrudniającą na koniec czerwca 2021r. ponad 92 000 osób i obsługującą klientów w ponad 80 krajach.

 • Poczta Polska

  Poczta Polska S.A - narodowy operator pocztowy - jest jednym z liderów usług komunikacyjnych, paczkowo – kurierskich i logistycznych. Firma koncentruje się na wzmacnianiu najbardziej perspektywicznych obszarów – paczek, logistyki, finansów, usług międzynarodowych i na rzecz administracji publicznej.

 • GLP

  GLP GLP is a leading global investment manager and business builder in logistics, real estate, infrastructure, finance and related technologies. Learn more at www.glp.com. GLP to wiodąca międzynarodowa firma specjalizująca się w zarządzaniu inwestycjami w obszarze logistyki, nieruchomości, infrastruktury, finansów oraz technologii z nimi związanych. Więcej informacji na: www.glp.com/eu

 • Trans.eu Group S.A.

  Trans.eu Group S.A. jest polską firmą technologiczną powstałą w 2004 roku. Tworzymy jedną z najważniejszych giełd transportowych w Europie oraz nowoczesną platformę logistyczną dla transportu drogowego. Platforma Trans.eu łączy firmy załadowcze, operatorów logistycznych, spedycje i przewoźników. Firma działa na terenie całej Europy, a także Turcji i Kazachstanu. Mamy obecnie biura w 12 krajach. Grupa Trans.eu to także ubezpieczenia transportowe, faktoring dla przewoźników, karty paliwowe oraz usługi prawne. Na Platformie Trans.eu powstała największa społeczność przewoźników w Europie

 • Biuro Inwestycji Kapitałowych S.A.

  Biuro Inwestycji Kapitałowych (BIK) jest deweloperem powierzchni komercyjnych. Specjalizuje się w budowie i wynajmie nowoczesnych powierzchni magazynowych. W ramach aktualnie prowadzonej rozbudowy centrum logistycznego BIK Park Wrocław I dostarczone zostanie 22 500 m2 nowej powierzchni. Z kolei kompleks BIK Park Sosnowiec II zostanie powiększony o kolejny obiekt liczący 14 000 m2.