Czytasz dzięki

Kongres realizowanych koncepcji

WK
opublikowano: 09-06-2020, 16:14

Przed tegorocznym Europejskim Kongresem Gospodarczym warto się pokusić się o refleksję nad celowością tego typu spotkań.

Najłatwiej ją ocenić sprawdzając, jak najważniejsze wątki z ubiegłorocznej edycji przenoszą się do praktyki życia gospodarczego. A trzeba przyznać, że wiele przeniosło się do niej szybciej niż ktokolwiek mógł się spodziewać.

Koronakryzys sprawił, że szeroko omawiana przed rokiem informatyzacja sektora bankowego i innych dziedzin gospodarki dokonała się nie w ciągu lat, jak zakładano, lecz miesięcy, a nawet tygodni. Podobnie było z zagadnieniami dotyczącymi optymalnej organizacji pracy.

Rzeczywistość pokazała, że przeorganizowanie firm, a nawet całych gospodarek z opcji „rozwój” na „przetrwanie” jest możliwe praktycznie z dnia na dzień. I choć kryzys spowolnił realizację omawianych zagadnień związanych z rozwojem – jak choćby elektromobilność – to niewątpliwie i dla nich przyjdą jeszcze lepsze czasy. Dlatego warto wziąć udział w tegorocznej edycji EKF, tym ciekawszej, że organizowanej online.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WK

Polecane