Koniarze z Janowa świętują i liczą

DI
opublikowano: 11-08-2016, 22:00

30 klaczy i jednego ogiera będzie można kupić na niedzielnej aukcji Pride of Poland

30 klaczy i jednego ogiera będzie można kupić na niedzielnej aukcji Pride of Poland, stanowiącej kulminacyjny punkt Święta Konia Arabskiego, które rozpocznie się w piątek w stadninie w Janowie Podlaskim. Podczas pokazów zostanie zaprezentowanych 130 koni arabskich czystej krwi, a na aukcję trafi 27 z państwowych stadnin w Janowie Podlaskim, Michałowie i Białce i 4 z hodowli prywatnych.

Zobacz więcej

Jarosław Kruk

Tańsze konie licytować będzie można na poniedziałkowej Aukcji Letniej, na której wystawionych zostanie 25 klaczy. — Mamy zgłoszenia kupców z Bliskiego Wschodu, Europy, USA. Po raz pierwszy spodziewamy się na aukcji w Janowie Podlaskim kupców z Chin — mówi Sławomir Pietrzak, prezes stadniny.

W ubiegłym roku na aukcji Pride of Poland za rekordową dotychczas kwotę 1,4 mln EUR sprzedana została 10-letnia, siwa klacz Pepita, wyhodowana w janowskiej stadninie. Wylicytował ją nabywca ze Szwajcarii. W sumie na aukcji w 2015 r. sprzedano 24 konie za blisko 4 mln EUR. W tym roku licytować można także w internecie. Do niedzieli potrwa charytatywna aukcja Tytułu Honorowego Opiekuna Klaczy Wieża Mocy, wyhodowanej w stadninie w Michałowie. Tytuł przyznany będzie na rok — przez ten czas tabliczka z informacją o honorowym opiekunie będzie wisiała nad boksem Wieży Mocy. Dochód zostanie przeznaczony na leczenie chorej na raka dziewczynki — Julki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Koniarze z Janowa świętują i liczą