Koniec dochodzenia w sprawie "insider trading" byłego prezesa Deutsche Boerse

opublikowano: 02-01-2019, 16:43

Po dwóch latach dochodzenia niemiecka prokuratura zakończyła dochodzenie majace ustalić, czy Carsten Kengeter dokonał transakcji z wykorzystaniem informacji poufnych kiedy był prezesem Deutsche Boerse, pisze Reuters.

Dochodzenie dotyczyło wydarzeń z grudnia 2015 roku kiedy Kengeter kupił akcje Deutsche Boerse, operatora giełdy we Frankfurcie, dwa miesiące przed ujawnieniem prowadzenia rozmów dotyczących fuzji z London Stock Exchange (LSE). Wywołało to podejrzenie, że celem transakcji była chęć zarobku dzięki spodziewanemu wzrostowi kursu po informacji o połączeniu giełd, do którego jednak ostatecznie nie doszło.

Carsten Kengeter
Zobacz więcej

Carsten Kengeter fot. Bloomberg

Prokuratura we Frankfurcie poinformowała w środę, że dochodzenie zakończono w zamian za zapłatę 250 tys. EUR na organizację charytatywną oraz 4,5 mln EUR darowizny w przyszłości.

Reuters przypomina, że w grudniu Deutsche Boerse poinformowała o grzywnie 10,5 mln EUR i zakończeniu sprawy insider trading byłego prezesa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu