Koniec korekty, czas na zwyżkę

Marcin R. Kiepas, Admiral Markets
opublikowano: 20-02-2014, 00:00

Kurs USD/CAD, po tym jak w ostatnim dniu stycznia wyznaczył 4,5-letni szczyt na poziomie 1,1223, w lutym systematycznie się osuwał, korygując wcześniejszą długą zwyżkę.

Wydaje się jednak, że ta spadkowa korekta w środę ostatecznie się zakończyła, a w kolejne tygodnie, a prawdopodobnie również miesiące, będą stać pod znakiem kontynuacji trendu wzrostowego. Pierwszym celem dla popytu jest wspomniane maksimum z końca stycznia, czyli 1,1223. W środę kurs USD/CAD najpierw osunął się do 1,0909, dotykając wsparcia tworzonego przez 50-procentowe zniesienie zwyżki ze stycznia, gdy istotnie zwiększyła się dynamika trendu wzrostowego. Ruch do góry, który zaowocował powrotem ponad poziom 1,10, wsparły wyraźnie gorsze od oczekiwań dane o sprzedaży hurtowej w Kanadzie w grudniu 2013 r. Długoterminowy scenariusz wzrostowy dla USD/CAD znajduje obecnie zarówno uzasadnienie techniczne w sytuacji na wykresach tej pary, jak i fundamentalne. Pod koniec roku rynek może sięgnąć poziomu 1,20, żeby w 2015 r. dalej kontynuować zwyżkę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin R. Kiepas, Admiral Markets

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu