Koniec remontów na trasie Kraków-Katowice

Katarzyna Kapczyńska
14-10-2009, 05:18

Przerwa długo nie potrwa. Wkrótce modernizacja mostów. Autostrada Małopolska planuje kolejne remonty. Opłat nie zawiesi.

Od miesięcy kierowcy narzekali na przejazd remontowanym odcinkiem autostrady A4 Kraków—Katowice. Kontrowersje kierowców wzbudziło to, że z powodu zmiany nawierzchni trasa miejscami była zwężona, mimo to musieli za pokonanie 61 km musieli płacić po 6,50 zł na każdym z dwóch punktów poboru opłat. Teraz mogą odetchnąć z ulgą.
Na razie koniec

— 15 listopada kończymy prace remontowe w pasie drogowym, a pięć dni później na węzłach. To prawie 3,5 miesiąca wcześniej niż zakłada harmonogram ustalony z drogową dyrekcją — mówi Wojciech Gębicki, wiceprezes Stalexportu Autostrady, który niedawno został także szefem zależnej Stalexport Autostrada Małopolska (SAM) mającej koncesję na odcinek A4.

Przyspieszenie nie kończy sporu spółki z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który uznał, że w czasie remontu nie powinna pobierać pełnych opłat, i nałożył na SAM karę.

— Odwołaliśmy się od tej decyzji i czekamy na wyrok sądu. Kwestie remontu i utrzymania autostrady na odpowiednim poziomie wynikają z uzgodnionej z resortem infrastruktury umowy koncesyjnej. Nie może być tak, że z jedną instytucją państwową uzgadniamy konieczność i zasady prac modernizacyjnych, a inna próbuje nas za to ukarać — mówi Wojciech Gębicki.

Więcej w środowym PB

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Kapczyńska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Koniec remontów na trasie Kraków-Katowice