Koniec serii wzrostów S&P500

opublikowano: 06-02-2019, 22:22

Seria pięciu wzrostowych sesji z rzędu S&P500 skończyła się w środę spadkiem indeksu o 0,2 proc. DJIA stracił 0,1 proc. Nasdaq kończył dzień zniżką o 0,4 proc.

Przerwa we wzrostach na amerykańskich rynkach akcji. Nastroje popsuły wyniki kilku spółek. Najgłośniej było o Electronic Arts. Producent gier wideo rozczarował  informując o niższej niż oczekiwano sprzedaży w sezonie świątecznym, a także obniżając prognozę wyników w obecnym kwartale i całym roku. Akcje Electronic Arts taniały najmocniej od dekady, dwucyfrowe spadki kursów notowały także inne spółki branży: Take-Two Interactive oraz Activision Blizzard. Z drugiej strony o ponad 20 proc. drożały akcje Snap, który pochwalił się rekordowymi przychodami. Rosły także kursy spółek z branży półprzewodnikowej po tym jak Microchip Technology zasygnalizował, że ma ona najgorsze już za sobą. Analitycy podkreślali, że rynek uwzględnił już w cenach „gołębi” zwrot w Fed, a orędzie prezydenta Trumpa nie wywołało w inwestorach przekonania o zbliżającym się sukcesie negocjacji handlowych z Chinami. Złoto staniało, co było skutkiem umocnienia dolara. Zdrożała ropa, której zapasy w USA nie  wzrosły tak mocno jak oczekiwał rynek.

Wall Street, NYSE
Zobacz więcej

Wall Street, NYSE fot. Bloomberg

Na zamknięciu podaż przeważała w 8 z 11 głównych segmentach S&P500. Największą było widać w segmencie usług telekomunikacyjnych (-1,5 proc.), w skład którego wchodzą producenci gier wideo oraz segmentach energii oraz nieruchomości (po -0,8 proc.). Trzy wzrostowe segmenty, to dobra codziennego użytku (0,1 proc.), IT (0,2 proc.) oraz ochrona zdrowia (0,4 proc.). Na zamknięciu taniało 57 proc. spółek z S&P500. Z 30 blue chipów wchodzących w skład średniej Dow Jones staniała połowa. Najmocniej spadały kursy DowDuPont  (2,0 proc.), Caterpillar i Walt Disney  (po -1,1 proc.). Największe wzrosty kursów notowany akcje 3M (0,7 proc.), American Express (1,0 proc.) i UnitedHealth Group (1,2 proc.).
    
 

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy