Koniec tygodnia pod znakiem osłabienia złotego

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 14-10-2005, 18:26

Złoty osłabił się w piątek. Około 16.30 euro wyceniano na 3,9250 zł wobec 3,91 zł w czwartek, a dolara na 3,26 zł w porównaniu do 3,2760 zł.

Złoty osłabił się w piątek. Około 16.30 euro wyceniano na 3,9250 zł wobec 3,91 zł w czwartek, a dolara na 3,26 zł w porównaniu do 3,2760 zł.

 "Od otwarcia notowań złoty był pod presją spadkową. W trakcie sesji testowaliśmy poziom 3,94 zł za euro i 3,28 zł za dolara. W drugiej części dnia sytuacja się uspokoiła. Ma to związek ze stabilizacją kursu euro-dolara oraz z oczekiwaniem na kolejne dane makro, które będą publikowane w przyszłym tygodniu" - powiedział PAP Jacek Malinowski z TMS.

GUS poda w przyszłym tygodniu m.in. dane o przeciętnym wynagrodzeniu i o dynamice produkcji przemysłowej we wrześniu.

GUS podał w piątek, że ceny towarów i usług konsumpcyjnych we wrześniu wzrosły o 1,8 proc. w stosunku do września 2004 roku, a w porównaniu z sierpniem 2005 roku ceny wzrosły o 0,4 proc.

"Dane o inflacji pokazują, że co prawda mamy do czynienia ze wzrostem wskaźnika, jednak nie zamyka to drogi do kolejnych obniżek stóp" - powiedział Malinowski.

Około 16.30 rentowność obligacji dwuletnich wynosiła 4,46 proc. wobec 4,47 proc. na zamknięciu w czwartek, pięcioletnich 4,86 proc. w porównaniu do 4,87 proc., a dziesięcioletnich 4,90 proc., czyli tyle co w czwartek.

"Piątkowa sesja minęła pod znakiem odbicia, rentowności w ciągu dnia nieco spadły. Widać jednak, że rynek jest zasilany kolejnymi papierami, jest podaż z zagranicy i ciężko o odbicie z tych pozycji" - powiedział PAP Włodzimierz Kado z BGŻ.

"Dane o inflacji nie zaskoczyły negatywnie, ale rynek nie potrafi się odbudować. Nie oczekuję w przyszłym tygodniu żadnych rewelacji. Możemy zacząć od stabilizacji, ale przestrzeń do dalszych spadków nadal istnieje" - dodał.

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane