Koniec wezwania na akcje Broka

Michał Śliwiński
opublikowano: 20-07-2000, 00:00

Koniec wezwania na akcje Broka

Dzisiaj mija ostatni dzień wezwania na resztę akcji Broka, której nie posiada jeszcze jego główny akcjonariusz — firma Holsten Brauerei.

Holsten jest właścicielem 80 proc. akcji browaru z Koszalina. Na ostatnim czerwcowym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy zaproponował on uchwałę o wycofaniu spółki z obrotu giełdowego. Pierwotnie zaproponowana cena w wezwaniu do sprzedaży wynosiła 42 zł, jednak niechętna postawa pozostałych akcjonariuszy skłoniła wzywającego do podwyższenia tej kwoty do 48 zł. Takie zachowanie największego akcjonariusza zostało pozytywnie przyjęte przez Commercial Union OFE BPH CU WBK, mniejszościowego udziałowca, ale posiadającego znaczący, bo prawie 10-proc., pakiet akcji. Dowodem na ugodę pomiędzy tymi akcjonariuszami jest sposób przegłosowania większości uchwał na WZA, w tym najważniejszej, o wycofaniu akcji spółki z obrotu publicznego.

Zarząd Broka rozpoczyna właśnie realizację bardzo ambitnej strategii rozwoju, która według przedstawicieli firmy pozwoli mu zwiększyć udział w rynku do 10 proc. w ciągu pięciu lat. Spółka ma zamiar wybudować nowy browar na południu Polski i produkować docelowo 2,5 mln hl piwa rocznie. Według przedstawicieli koszalińskiego browaru, wycofanie przedsiębiorstwa z giełdy pozwoli na oszczędności finansowe (około 300 tys. zł), a dodatkowo browar jako spółka niepubliczna będzie miał większą swobodę działania. Po zakończeniu wezwania spółka może już zgłosić wniosek do Komisji Papierów Wartościowych o wycofanie z publicznego obrotu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Śliwiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Koniec wezwania na akcje Broka