Koniec z czarnym rynkiem iPhone’ów

ŁO, Bloomberg
opublikowano: 20-10-2014, 14:05

Nowe smartfony Apple od piątku są już dostępne w Chinach, czyli w kraju, który jest największym rynkiem takich urządzeń na świecie.

Smartfony iPhone 6 i iPhone 6 Plus zadebiutowały w piątek w Chinach, dzięki czemu klienci w tym państwie nie muszą już korzystać z usług przemytników. Bloomberg przypomina, że urządzenia pojawiły się tam w oficjalnej sprzedaży miesiąc po debiucie.  

Nowe smartfony Apple sprzedawane na ulicy
Nowe smartfony Apple sprzedawane na ulicy
Bloomberg

Nowy iPhone 6, który wyposażony jest w większy 4,7-calowy ekran kosztuje w Chinach po przeliczeniu na dolary około 863 USD. W USA bez umowy z operatorem taki sam egzemplarz telefonu można kupić za 649 USD.

Bloomberg podaje, że silny popyt na czarnym rynku dotyczył szczególnie iPhone’a Plus z 5,5-calowym ekranem. 

Około 20 mln klientów zarejestrowało się na zakup nowych urządzeń Apple za pomocą różnych kanałów dystrybucji, wynika z raportu opublikowanego na chińskiej stronie Tech.qq.com. Zazwyczaj 10-15 proc. takich rejestracji kończy się zakupami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, Bloomberg

Polecane