Koniec z kosmicznymi płacami w Manchester United

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 23-03-2005, 08:03

Najbogatszy klub piłkarski świata Manchester United ostrzegł swoich graczy, że czas kosmicznych płac się skończył i zamierza obniżać koszty własne.

Najbogatszy klub piłkarski świata Manchester United ostrzegł swoich graczy, że czas kosmicznych płac się skończył i zamierza obniżać koszty własne.

    Spadek zysków, przed opodatkowaniem, do 12,4 miliona funtów (23,6 mln dol.) to efekt ostrego zmniejszenia się dochodów za prawa do transmisji telewizyjnych, które reguluje nowa umowa, zawarta z Premier League. Nie poprawi tej sytuacji również bieżący sezon, ponieważ MU nie awansował do 1/4 finału Ligi Mistrzów.

    Sumy przeznaczone na płace wzrosły w klubie do 46,6 procent, z 40,8 procent w tym samym czasie w ub. roku. Do końca roku mogą osiągnąć 50 procent, uważane za pułap możliwości klubu.

    "Dyscyplina finansowa jest absolutnie niezbędna dla utrzymania stabilności i finansowej siły klubu. Kontrola płac piłkarzy to rzecz trudna, zważywszy na presję na zarobki graczy, jaką wywierają, co prawda nieliczne, ale bogate kluby europejskie" - napisał w oświadczeniu prezes Roy Gardner.

    Każde przedłużenie kontraktu z piłkarzami tej klasy, co Holender Ruud van Nistelrooy, czy Walijczyk Ryan Giggs, skutkuje podwyżką ich pensji.

    "Zbliżamy się do czasów, gdy trzeba będzie bardziej różnicować płace. Zależnie od wyników, m. in. w takich rozgrywkach jak Liga Mistrzów" - powiedział we wtorek dyrektor wykonawczy klubu z Old Trafford, David Gill. Kontrakty z młodymi graczami będą częściej zawierały element, który można nazwać +poziom gry+" - dodał Gill.

    "Spróbujemy dostosować płace do wyników na boisku. Dni, kiedy nieustannie rosły płace minęły. 15-20-procentowe wzrosty pensji piłkarzy to już przeszłość" - zakończył Gill.

O sprawie pisze też w dzisiejszym wydaniu PULS BIZNESU.  Link do artykułu:MU miał słabsze wyniki

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane