Koniec zapisów na akcje Hogi

Sebastian Gawłowski
16-05-2001, 00:00

Koniec zapisów na akcje Hogi

Dziś kończą się zapisy w subskrypcji na walory portalu Hoga.pl. Cena wyznaczona na poziomie 4,5 zł gwarantuje znaczne dyskonto wobec wartości rynkowej pierwszego portalu notowanego na giełdzie, Interii. Analitycy wskazują, że kolejnym przedsięwzięciom sieciowym będzie coraz trudniej przekonać inwestorów do kupna ich akcji.

Hoga zaoferowała 2 mln akcji serii D. Kapitał akcyjny spółki podwoi się. Podczas book-buildingu zapisy przekroczyły oferowaną liczbę akcji.

— Na akcje zapisały się poważne instytucje, które z pewnością złożą zapis również podczas subskrypcji, dlatego jestem spokojny o powodzenie oferty. Debiut PDA na giełdzie planowany jest na 24 maja — mówi Grzegorz Krajewski, prezes i główny udziałowiec Hogi, który po emisji dysponować będzie pakietem 31 proc. jej akcji.

Sprzedaż wszystkich papierów w ofercie pozwoli spółce na uzyskanie z rynku 9 mln zł. Środki przeznaczone zostaną na rozwój. Jak podkreśla prezes Grzegorz Krajewski, spółka będzie dążyła do dywersyfikacji działalności. Inwestorem branżowym portalu jest gliwickie Przedsiębiorstwo Postępu Technicznego WASKO — firma świadcząca usługi dla operatorów telekomunikacyjnych. Po emisji WASKO będzie posiadaczem 11-proc. pakietu akcji Hogi.

— Hoga jest portalem spoza grupy czterech największych w kraju. Moim zdaniem, miejsca na rynku wystarczy tylko dla czwórki. Powodzenie oferty pozwoli spółce na zbliżenie się do grupy, która utrzyma się na rynku. Silną stroną portalu jest także firma WASKO, która wspomaga przedsięwzięcie i dostarcza technologię. W przypadku nieudanej emisji portal ma małe szanse na utrzymanie się na rynku. Niewykluczone, że w tym przypadku WASKO dokupi papiery portalu, aby uratować emisję — mówi Bogusław Taźbirek, analityk PBK AM.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Koniec zapisów na akcje Hogi