Koniec złotej ery Famuru i Kopeksu

Kamil Koprowicz
opublikowano: 02-10-2012, 00:00

Lepiej zmniejszyć zaangażowanie w tych spółkach

Trudna sytuacja branży górniczej przełoży się na wyniki Famuru i Kopeksu, lepiej więc zmniejszyć zaangażowanie w spółkach — uważają analitycy DI BRE. Cena docelowa pierwszej z firm to 4,10 zł, drugiej 16,7 zł. To odpowiednio o 11 i 10 proc. mniej od kursu na GPW.

Jakub Szkopek, autor rekomendacji, zwraca uwagę na słabnącą koniunkturę na rynku węgla, a także presję, jaką na ceny w polskich kopalniach będzie wywierał surowiec importowany z Rosji.

To wszystko będzie prowadzić do rewizji planów inwestycyjnych kopalń i negatywnie przełoży się na obroty i wyniki operacyjne spółek z górniczego zaplecza. Spostrzegamy duże ryzyko pogorszenia rezultatów Famuru i Kopeksu w 2013 r., dlatego obecne bardzo dobre wyniki należałoby wykorzystać do zmniejszenia zaangażowania w ich akcje — uważa Jakub Szkopek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Koprowicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy