Koniunktura lekko się schłodzi

WOJCIECH BIAŁEK
opublikowano: 14-10-2011, 00:00

PROGNOZY

Wostatnich dniach główne indeksy światowych rynków akcji przełamały linie trendów spadkowych trwających od końca lipca. Sytuacja do złudzenia przypomina to, co na giełdach działo się w połowie lipca ubiegłego roku. Wtedy zarówno na wykresie S&P500, jak i WIG20 mieliśmy do czynienia z podobnym do obecnego przełamaniem linii trendu spadkowego.

Jeśli ta analogia jest poprawna, to w ciągu najbliższych dni na rynku akcji doszłoby do lekkiego schłodzenia koniunktury (ruch powrotny do przełamanej linii trendu spadkowego; WIG20 utrzymuje się powyżej 2200 pkt). Trend wzrostowy uległby wznowieniu na początku listopada WIG20 na 3-miesięcznym maksimum powyżej 2450 pkt. W listopadzie nadeszłaby ostatnia fala osłabienia (WIG20 ponownie osiągnąłby poziom 2200 pkt; pada informacja o restrukturyzacji greckiego zadłużenia), po której zwyżka cen akcji uległaby wznowieniu.

WOJCIECH BIAŁEK

główny analityk CDM Pekao

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WOJCIECH BIAŁEK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Koniunktura lekko się schłodzi