Konkurs dla inwestorów już się skończył

Małgorzata Grzegorczyk
03-11-2010, 06:58

Wnioski o dotacje zalały Ministerstwo Gospodarki. Już po konkursie. Nie wszyscy będą zadowoleni.

Po trzech nocach koczowania w holu resortu gospodarki wczoraj przedstawiciele inwestorów, którzy chcą w Polsce wydać co najmniej 160 mln zł i stworzyć co najmniej 150 miejsc pracy, złożyli wnioski o dotacje. W ciągu niecałych trzydziestu minut oprócz dziesięciu osób z kolejki i listy społecznej dokumenty przynieśli i inni. Łącznie 17 projektów o dużym znaczeniu dla gospodarki ubiega się o granty z unijnego programu 4.5.1.

Jeszcze przed południem Ministerstwo Gospodarki podało na stronie internetowej, że konkurs został zamknięty, bo alokacja przekroczyła 200 proc. i resort nie będzie rozpatrywał wniosków złożonych 2 listopada po godz. 16.15.

— Rozpatrzymy wszystkie wnioski złożone we wtorek. Zostaną one poddane ocenie. W przypadku równej liczby punktów decydujące będzie kryterium lokalizacyjne — zapowiada Rafał Baniak, wiceminister gospodarki.

Więcej w środowym "Pulsie Biznesu"

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Konkurs dla inwestorów już się skończył