Konsalnet znów tnie zatrudnienie

Magdalena Wierzchowska
opublikowano: 23-11-2016, 22:00

Wzrost płacy minimalnej zwiększy przychody Konsalnetu, ale wymusi dalsze redukcje. Potencjalni kupcy poczekają na wyniki.

Branża ochroniarska jest jedną z najmocniej dotkniętych efektami wzrostu do 13 zł minimalnej płacy godzinowej — koszty pracy stanowią 80 proc. bazy kosztowej w sektorze. Firmy starają się jednak przerzucić większość podwyżki na nabywców usług. Tak dzieje się w Konsalnecie, liderze branży ochrony. — Skutkiem wprowadzenia regulacji będzie de facto wzrost naszych przychodów. Nasi klienci mają ograniczone pole manewru, więc są w staniezaakceptować wzrost ceny usługi o 20-30 proc. — mówi Jacek Pogonowski, prezes Konsalnetu. Spółka będzie miała w tym roku 900 mln zł przychodów, a w przyszłym chce sięgnąć po 1 mld zł. O poziomie rentowności się nie wypowiada, ale biznesplan zakłada kolejne zwolnienia pracowników (poprzednie były wymuszone wprowadzeniem obowiązku odprowadzania składki na ZUS od umów- -zleceń).

KLIENCI ZAPŁACĄ: Kto potrzebuje ochrony, raczej nie zrezygnuje z usług firmy ochroniarskiej. Dzięki temu Konsalnet, którym kieruje Jacek Pogonowski, nie musiał brać na siebie podwyżki płacy minimalnej.
Zobacz więcej

KLIENCI ZAPŁACĄ: Kto potrzebuje ochrony, raczej nie zrezygnuje z usług firmy ochroniarskiej. Dzięki temu Konsalnet, którym kieruje Jacek Pogonowski, nie musiał brać na siebie podwyżki płacy minimalnej. Marek Wiśniewski

— Ozusowanie umów-zleceń kosztowało nas redukcję zatrudnienia o 3 tys. osób na początku roku. Skala tegorocznej redukcji będzie podobna — mówi Jacek Pogonowski.

Na początku roku pisaliśmy, że fundusz Value4Capital przymierza się do zrealizowania zysków z inwestycji i zaczyna rozglądać się za inwestorem. Jednak w związku z niekorzystnymi zmianami legislacyjnymi poszukiwanie kupca nieco przyha mowało. — Potencjalni chętni będą chcieli zobaczyć wpływ zmian legislacyjnych na wyniki za pierwsze miesiące 2017 r. Wtedy strony powrócą do rozmów — mówi nasz informator.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Wierzchowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu