Konsekwencja ważniejsza niż pieniądze

  • Ewa Bednarz
opublikowano: 22-07-2013, 00:00

Finanse osobiste

Nie mamy wątpliwości, że zabezpieczenie finansowe jest koniecznością — wynika z badań przeprowadzonych przez Bank Millennium. Trzy czwarte ankietowanych uznało, że zabezpieczenie jest podstawą, a tylko jedna piąta uznała je za luksus.

Nie zmienia to jednak faktu, że nadal nie oszczędzamy, nawet gdy mamy takie możliwości. Ponad połowa badanych przyznaje, że wysokie zarobki nie są konieczne, żeby odkładać na przyszłość. Wystarczyłaby konsekwencja, a to właśnie jej, obok niedostatku pieniędzy, najbardziej brakuje.

— Wygląda na to, że powoli przełamujemy „monopol” braku pieniędzy jako wymówki i dyżurnego wytłumaczenia braku oszczędności. To dobrze. Wysoka świadomość finansowa i konsekwencja pozwalają zrekompensować niższe zarobki i efektywnie oszczędzać — twierdzi Marek Ubysz, kierujący Wydziałem Produktów Oszczędnościowych w Banku Millennium.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Bednarz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu