Czy wiesz, że… konsolidacja branży TFI to korzyści dla ich klientów

  • Materiał partnera
opublikowano: 31-07-2018, 22:00

Na polskim rynku mamy 15 liczących się TFI i grupę kilkudziesięciu towarzystw szukających swojego miejsca.

Biorąc pod uwagę strukturę branży i rosnącą presję regulacyjną powodującą istotny wzrost kosztów, mniejsze podmioty stoją przed koniecznością udziału w procesach konsolidacyjnych: albo jako TFI przejmujące, albo będące przedmiotem przejęcia. W ostatnich latach jednym z najbardziej aktywnych konsolidatorów rynku jest Altus TFI, które przejęło już dwa TFI i jest w trakcie łączenia się z kolejnym towarzystwem.

Większe TFI to nie tylko większa baza aktywów i potencjalnie wyższe wyniki finansowe. To wymiar biznesowy konsolidacji. Natomiast z punktu widzenia budowania relacji z obecnymi i potencjalnymi klientami większy asset manager to przede wszystkim większe bezpieczeństwo, dostęp do bogatszej oferty w jednym miejscu i niższe opłaty dla klientów. Jednak dla TFI grupą najbardziej pożądanych klientów są świadomi inwestorzy, którzy skłonni są zainwestować więcej kapitału w większą liczbę produktów. Dla takich klientów niezmiennie najważniejsza będzie jakość zarządzania, którą ocenia się na podstawie osiąganych przez TFI wyników inwestycyjnych i ich powtarzalności.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Tfi