Czytasz dzięki

Konsorcjum Techmexu podpisało umowę z ARiMR o wartości 9 mln zł

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 04-08-2005, 16:03

Konsorcjum Techmexu podpisało umowę z Zachodniopomorskim Oddziałem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) o wartości 9 mln zł na wykonanie usługi przeprowadzenia "kontroli na miejscu" w ramach systemu IACS - poinformowała spółka w czwartkowym komunikacie.

Konsorcjum Techmexu podpisało umowę z Zachodniopomorskim Oddziałem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) o wartości 9 mln zł na wykonanie usługi przeprowadzenia "kontroli na miejscu" w ramach systemu IACS - poinformowała spółka w czwartkowym komunikacie.

Kontrola dotyczy wniosków rolników o dopłaty unijne złożone dla gospodarstw z terenów województw pomorskiego i zachodniopomorskiego. Łącznie do skontrolowania metodą inspekcji terenowej na tym obszarze jest ok. 200 tys. hektarów rocznie.

W ramach kontraktu Techmex wykona kontrolę ok. 4,3 tys. gospodarstw. Ich obszar będzie stanowić ok. 30 proc. kontrolowanego terenu. Zdjęcia satelitarne gruntów rolnych będą przetworzone do postaci fotomapy w celu precyzyjnego pomierzenia ich powierzchni.

Natomiast - według komunikatu - w inspekcji terenowej weźmie udział zespół ok. 200 inspektorów, którzy zostali przeszkoleni i wyposażeni w sprzęt dostarczony przez firmę Techmex, który z dużą dokładnością określa współrzędne geograficzne granic działek rolnych.

Umowa ma zostać zrealizowana w dwóch etapach: do połowy września br. oraz do końca sierpnia 2006 roku. Także rozliczenie kontraktu powinno nastąpić etapowo: do końca grudnia 2005 r. - pierwszy etap i całość do końca grudnia 2006 r.

"Zakładaliśmy, zgodnie z zawartym w specyfikacji zamówienia projektem umowy, że będziemy mieli 3 miesiące na realizację zadań w roku 2005. Niestety, ze względu na przedłużające się procedury przetargowe, na realizację zadań będziemy mieli tylko miesiąc" - powiedziała cytowana w komunikacie Małgorzata Krówczyńska, odpowiadająca w Techmexie za rolnictwo.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane