„Konstruktywne rozmowy” w FAM

KSA
opublikowano: 01-02-2008, 17:08

Drobni akcjonariusze będą mieć przedstawiciela w radzie nadzorczej. Są zadowoleni ze spotkania z Ponarem.

Prezes Ponaru dotrzymał słowa danego na łamach „PB” kilka tygodni temu i zaprosił przedstawicieli nieformalnego porozumienia akcjonariuszy FAM na spotkanie do siedziby spółki. Uczestniczył w nim Tomasz Bujak ze Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych oraz Grzegorz Matuła i Jacek Nawrocki z nieformalnego porozumienia. Zabrakło głównego akcjonariusza Ponaru Piotra Wiaderka – usprawiedliwiało go posiedzenie rady nadzorczej jednej ze spółek.

- Rozmowy miały konstruktywny charakter i przebiegały w miłej atmosferze – mówi Jacek Nawrocki, koordynator nieformalnego porozumienia.

Wtóruje mu Arkadiusz Śnieżko, prezes Ponaru.

- Mieliśmy okazję się poznać i wymienić poglądy – mówi.

Nie chodziło jednak tylko o kurtuazję. Drobni inwestorzy obawiali się o to, że po zmianach właścicielskich „zrewolucjonizowana” (w negatywnym tego słowa znaczeniu) zostanie również działalność FAM. Na podstawie umów zawartych z Mirosławem Kalickim do końca III kwartału Ponar zostanie największym akcjonariuszem w grupie, zarządzającej m.in. cynkowniami i odlewnią.

- Otrzymaliśmy zapewnienie, że przyjęta przez FAM strategia będzie kontynuowana – mówi Jacek Nawrocki.

Jego zdaniem w długim okresie przełoży się to na wzrost wartości firmy dla akcjonariuszy. A na tym właśnie zależy im najbardziej.

- Otrzymaliśmy też propozycję wprowadzenia do rady nadzorczej naszego przedstawiciela – mówi Jacek Nawrocki.

W środę odbędzie się NWZA. Drobni chcą wykorzystać tę okazję do osobistego spotkania i ustalenia planu działania. Zadecydują też, czy formalizować porozumienie. Z informacji Jacka Nawrockiego wynika, że na NWZA zarejestrowali się akcjonariusze, stanowiący około 48 proc. kapitału FAM. To znacznie więcej, niż dotychczas. KSA


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane