Konto Przekorzystne jest jeszcze korzystniejsze

  • Materiał partnera
opublikowano: 15-07-2021, 09:37
aktualizacja: 15-07-2021, 11:12

Bank Pekao we współpracy z PZU wprowadził do oferty Pakiet Komfort, który łączy możliwość realizacji bezpłatnych przelewów natychmiastowych z ubezpieczeniem zakupów internetowych, pomocą assistance i ubezpieczeniem od kradzieży.

Pakiet Komfort składa się z dwóch części - Pakietu Express Elixir z określoną w miesiącu liczbą możliwych do wykonania bezpłatnych przelewów natychmiastowych oraz bezpłatnego w całym okresie ochrony ubezpieczenia Twoja Ochrona. W ramach „Promocji na start” pakiet będzie dostępny przez sześć miesięcy od dnia aktywacji bez żadnych dodatkowych opłat.

– Konto Przekorzystne Banku Pekao zostało uznane w tym roku za najlepszy rachunek w Polsce w rankingu Złotego Bankiera. Mimo to nie zatrzymujemy się w jego rozwoju. Od teraz klienci zyskają jeszcze więcej korzyści z Kontem Przekorzystnym. Rozszerzamy je o nowość – Pakiet Komfort. Chcemy zapewnić naszym klientom wygodę każdego dnia, poprzez podanie pomocnej ręki w codziennych, nieprzewidzianych sytuacjach. Tak, aby klienci mogli skupić się na tym, co dla nich ważne – mówi Wojciech Werochowski, wiceprezes Banku Pekao, nadzorujący Pion Bankowości Detalicznej.

Wygoda i bezpieczeństwo

Do wyboru są trzy warianty Pakietu Komfort różniące się liczbą przelewów Express Elixir i poziomem ochrony: Standardowy, Złoty i Platynowy. W każdym zakupy realizowane przez internet ubezpieczone są do 5 tys. zł, a ubezpieczenie rzeczy osobistych, w tym portfela, kart płatniczych i telefonu komórkowego, do 1 tys. zł.

Pakiety Złoty i Platynowy dodatkowo zapewniają pomoc w domu w razie awarii ośmiu specjalistów: elektryka, hydraulika. technika urządzeń grzewczych i gazowych, ślusarza, szklarza, dekarza, serwisanta domowych urządzeń elektrycznych i informatyka. Do dyspozycji ubezpieczonych jest też infolinia informacyjna. Z pomocy specjalistów można skorzystać trzy razy w roku. W każdym przypadku PZU pokryje koszty dojazdu, robocizny i części do 800 zł, czyli łącznie do 2,4 tys. zł. Pakiet Platynowy rozszerzony jest dodatkowo o ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej posiadacza rachunku oraz jego osoby bliskiej pozostającej z nim we wspólnym gospodarstwie domowym, a także pomocy domowej do 10 tys. zł. Koszty ubezpieczenia pokrywa bank.

Wojciech Werochowski podkreśla, że Pekao mógł wdrożyć Pakiet Komfort, dzięki współpracy z największym w kraju ubezpieczycielem.

– Dzięki nowej ofercie, dajemy klientom ochronę np. w zakresie transakcji podczas zakupów online i komfort kiedy trzeba natychmiast przelać pieniądze. Zapewniamy również wsparcie m.in. w przypadku kradzieży torebki czy telefonu komórkowego, a w wariantach szerszych również pomoc różnych fachowców w razie awarii w domu – dodaje wiceprezes Banku Pekao.

Zarówno Strategia Banku Pekao, jak i Grupy PZU na lata 2021-2024, zakładają dynamiczne rozwinięcie współpracy obu instytucji.

– Ubezpieczenie PZU uzupełnia jeden z wiodących produktów bankowych, jakim jest konto osobiste. Zakres został opracowany z myślą o szczególnych potrzebach klientów banku. Wspólnie chcemy stworzyć unikatową ofertę łączonych produktów ubezpieczeniowo-bankowych. Pakiet Komfort rozszerza portfolio tego typu rozwiązań dostępnych w banku – podkreśla Małgorzata Sadurska, wicepezes zarządu PZU SA.

Oferta dla każdego

Bank Pekao podkreśla, że Pakiet Komfort, ze względu na różnorodność elementów, z których się składa, odpowiada na potrzeby osób niemal w każdym wieku. Potwierdziły to badania przeprowadzone wśród klientów przy przygotowaniu oferty. Okazało się, że produkty ubezpieczeniowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Spośród nich szczególne uznanie zyskały dwa: ubezpieczenie Pomoc w domu oraz OC w życiu prywatnym. Młodzi klienci w wieku 18-24 lata w większości skupili swoją uwagę na Ubezpieczeniu zakupów przez internet. Natomiast u badanych w wieku 25-34 lat ubezpieczenie rzeczy osobistych oraz natychmiastowe przelewy Express Elixir budziły większe zainteresowanie niż wśród pozostałych grup wiekowych.

Nowe rozwiązanie - jakim jest Pakiet Komfort, będzie można poznać ze spotów reklamowych, które są emitowane na głównych antenach telewizji oraz w kanałach tematycznych, a od 30 lipca pojawią się w kinach zarówno dużych, jak i małych miast. Kampania będzie też realizowana w internecie, mediach społecznościowych oraz poprzez materiały BTL w oddziałach banku. Kampania w TV i kinowa zakończy się 26 września, w pozostałych mediach 30 września.

Wygodna aktywacja

Pakiet Komfort można aktywować w bankowości internetowej Pekao24 lub w aplikacji PeoPay. Wystarczy wybrać konto, do którego chce się go aktywować i jego wariant. Pakiet będzie dostępny od pierwszego dnia najbliższego miesiąca, jeżeli dyspozycję złoży się do 25 dnia miesiąca włącznie. Wariant pakietu będzie można zmieniać raz na sześć miesięcy.

Opłata za Pakiet Express Elixir po okresie promocyjnym, będzie zależała nie tylko od wariantu pakietu, ale również od rodzaju posiadanego konta.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane