"Kontrakt kluczowy dla Rafako" (opinia)

KZ
opublikowano: 18-11-2011, 10:19

Michał Sztabler, analityk DM Trigon, uważa, że rozstrzygnięty wczoraj przetarg na budowę dwóch bloków energetycznych w Elektrowni Opole ma największe znaczenie dla Rafako, jednej z trzech firm, wybranych do budowy obiektów.

- Zakres prac, przypadający na Rafako to prawie trzykrotność jego średniorocznej sprzedaży z ostatnich trzech lat. W przypadku Mostostalu Warszawa i Polimeksu to niecała roczna sprzedaż. Jeśli przyjąć, że spółki będą osiągać na tym kontrakcie marże zbliżone do średniej notowanej w ostatnich trzech latach, to Rafako i Polimex wygenerują ok. 0,4 mld zł zysku brutto ze sprzedaży, a Mostostal będzie miał 0,2 mld zł. W przypadku Rafako potencjalny zysk to ponad 60 proc. bieżącej kapitalizacji. W Polimeksie jest to 59 proc., a w Mostostalu 45 proc. - komentuje Michał Sztabler w porannej nocie do klientów biura.

Wczoraj po ogłoszeniu rozstrzygnięcia przetargu notowania Rafako wzrosły o 8,8 proc., Polimeksu o 13,3 proc., a Mostostalu Warszawa o 3,5 proc.

Dziś o godz. 10.10 kursy Polimeksu i Mostostalu nie zmieniały się, a notowania Rafako spadały o 0,5 proc.

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Energetyka / "Kontrakt kluczowy dla Rafako" (opinia)