Kontrakt na DJIA spada o ponad 100 pkt., indeks strachu rośnie o prawie 20 proc.

opublikowano: 29-08-2017, 13:18
aktualizacja: 29-08-2017, 13:19

Próba rakietowa Korei Północnej zaniepokoiła inwestorów na całym świecie. W USA zapowiada się spadkowe otwarcie handlu, sygnalizują kontrakty na indeksy.

Kontrakt na Średnią Przemysłową Dow Jones spada o 106 pkt., czyli o 0,5 proc., na S&P500 o 0,6 proc., a na Nasdaq o 0,8 proc.

- Wystrzelenie rakiety wpłynęło na rynki finansowe, uderzając w apetyt na ryzyko – skomentował Richard Perry, analityk Hantec Markets. – Główne bezpieczne przystanie, jak złoto, obligacje USA i jen zdrożały, a dolar amerykański i akcje stały się ofiarami – dodał.

Prezydent Donald Trump twierdził niedawno, że USA odpowiedzą „ogniem i furią” jeśli Korea Północna zagrozi jego krajowi lub jego sojusznikom.

- Dokładnie to, jak odpowie Trump na to zagrożenie będzie kluczowe do utrzymania kluczowych poziomów takich aktywów jak złoto, które przełamało głowny opór na 1310 USD tego ranka – powiedział Perry.

Tzw. indeks strachu, który pokazuje gotowość zabezpieczania się inwestorów przed potencjalnymi spadkami na rynku akcji rósł w pewnym momencie o 25 proc. Obecnie wynosi 13,67 pkt. i rośnie o prawie 20 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane